Valentýnské tvoření levně a rychle

Valentýnské tvoření levně a rychle

valentynske tvoreni perexChystáte se někoho obdarovat valentýnským dárečkem? Zkuste do toho tentokrát vložit více vlastní iniciativy, tvůrčí inspirace a vyrobte nějakou praktickou drobnost. Jako výchozí materiál můžete použít i věci, které byste jinak vyhodili. Například prázdné krabičky od bonbonů, plechovky a zbytky látek.

 

Ve jménu recyklace a vlastní fantazie

Možná se vám doma hromadí různé krabičky od snědených bonbónů, od hodinek, mobilů nebo jiného zboží. Nechce se vám je vyhodit – protože by se jednou mohly hodit. Nebo jste majitelem kočky, psa či jiného domácího mazlíka a kupujete krmivo v plechovkách. Pokud je rovnou neházíte do koše, a také je skladujete „pro strýčka příhodu“, asi už z nich máte pěknou pyramidu. Švadlenkám zase zbývá spousta látkových odstřižků a jistě se mezi nimi najde i nějaký větší se zajímavým dekorem. A loňský kalendář, který jste si kupovali kvůli úžasným ilustracím, vám také přirostl k srdci… Jestli jste jenom trochu kteativní, máme pro vás tip na jejich využití.

Co budete potřebovat?

- čisté krabičky, plechovky, zbytky látek nebo dekorativního papíru
- mašličky, provázek, gumičku
- nůžky
- lepidlo Herkules
- tavnou pistoli
- barvu v plechovce (+ plochý štětec) nebo ve spreji (není nutné)

valentynske tvoreni

Postup

Plechovky řádně vymyjte. Pozor, plechovky jsou uvnitř u okraje velmi ostré, až je budete vymývat, použijte štětku.

Pokud se rozhodnete nějakou plechovku natřít, odmastěte ji a nastříkejte barvou ze spreje nebo natřete štětcem. Nechte pořádně zaschnout.

Pečlivě vystřihněte látku nebo dekorační papír podle rozměrů plechovky nebo krabičky s rezervou na založení dovnitř u jejich horního okraje.

Na papírový poklad lepte Herkulem, na kovový tavnou pistolí.

Ozdobte mašličkou nebo provázkem, použít můžete třeba i knoflíky a jiné přízdoby.

Na uzavření plechovek můžete zvolit systém „zavařenina“ - naplňte libovolným obsahem, kouskem látky překryjte hrdlo, uchyťte gumičkou a převažte stužkou nebo provázkem.

valentynske tvoreni 2

Na tužky, květinu, oříšky, bonbony, čaj a jiné překvapení

Ozdobená plechovka může potom sloužit jako tužkovník, nebo ji naplňte oříšky, sušeným ovocem, bonbony, sáčky s čajem – zkrátka libovolným obsahem, který obdarovaného potěší. Vložíte-li na dno kousek florexu a navlhčíte jej vodou, lze zapíchnout pár květin a jiné zeleně, a máte krásnou a trvanlivou květinovou dekoraci.

Zdroj: FB U Květu lipového www.facebook.com/ukvetulipoveho/

valentyn kramek

Krámek U květu Lipového v České Lípě
V našem krámku to voní. Čím? Hlavně kouzlem starých časů, bylinkami, mýdlem i kávou. Když k nám přijdete, zpomalíte a začnete zhluboka dýchat. A my na vás nebudeme pospíchat. Necháme vás kouknout skrz krasohled, otočit klíčkem hrací skříňky, žasnout nad tím, co čeští řemeslníci dokáží vyrobit. I kdybyste odcházeli s prázdnou, ten pocit ve vás zůstane. A právě proto krámek vznikl.


 

PřihlášeníSoutěže

Nevěřící, odejděte! (nebo vás zabijeme)

Nakladatelství Pavel Mervart vydalo cennou knihu o pronásledování křesťanů v zemích, které vyznávají islám (tedy zdaleka nejen v arabských). Nazývá se NEVĚŘÍCÍ, ODEJDĚTE! a sepsal ji MICHAL ŘOUTIL. Nakladatelství Pavel Mervart

Atlas ohrožených živočichů

Po více než roce od publikace Atlas vyhubených živočichů přichází duo Radek Malý a Pavel Dvorský (tentokráte i s pomocí manželky Pavly) pod hlavičkou nakladatelství Albatros s další poučnou knihou nejen pro děti Atlas ohrožených živočichů. Albatros Media a.s.

Rozhovor

KAMELOT: ”Rádi bychom Česko zařadili mezi pravidelné zastávky na našich turné.”

kamelot bandKamelot, sídlo bájného krále Artuše, si za svůj název zvolila prog-metalová skupina z americké Floridy. Po skvělém vystoupení na festivalu Masters of Rock se 15. listopadu znovu chystají přijet do Česka v rám...

Hledat

Videorecenze knih

Petr Janda užívá nekonečnej kyslík. Nové album Olympicu je plné živé muziky a silných příběhů!

„Jdu, kam mý nohy jdou, a tam, kde plyne proud. Nesmím se ohlížet, už vůbec ustrnout…,“ zpívá Petr Janda v písni „Šrám, co se nezahojí“, která má silnou melodii i text. Na novém albu Olympicu „Kaťata“, které vznikalo v době pandemie, je znát, že opravdu neustrnul. SUPRAPHON a.s.

Čtěte také...

Nenechte zahálet vaši mentální kondici

posilovani mentalni kondice 200Opět po roce vychází v nakladatelství Portál kniha Posilování mentální kondice s podtitulem 365 úkolů na celý rok určená všem věkovým kategoriím.

 

...

Literatura

Dívka, která se vydala za tak trochu jiným šálkem čaje

Cajova divka perexJedním dechem se čte příběh „Čajová dívka z Kolibříkové ulice“, jehož autorkou je pařížská rodačka Lisa See, která vyrostla v Los Angeles a mnoho času strávila s otcovou rodinou pocházející z Číny. Hodně tedy věděla o tamních...

Divadlo

Malované na skle ve Zlíně krásně namalovali

malovane-na-skle 200Podzimní večer 20. listopadu se v Městském divadle Zlín nesl ve slavnostním duchu. Jednak šlo o 51. reprízu představení Malované na skle, které získalo cenu Aplaus za nejlepší inscenaci 69. sezony a její představitel byl nomi...

Film

Robotická figurka sjednává pořádek

altRobocop je člověk, který byl po těžkém zranění voperován do úplně nového mechanického těla. Při té příležitosti z něj udělali kulkámvzdorného, disciplinovaného… perfektního policistu, který jezdí ulicemi a zajišťuje zákon a pořádek.