Od kouzelných momentek k nádherným snímkům

Od kouzelných momentek k nádherným snímkům

Tisk

200aChcete fotograficky zaznamenat život své rodiny, ale nevíte, kde začít? Díky průvodci, ve kterém autorka poradí jak dokumentovat život rodiny, dokážeme objevit kouzlo běžného domácího dění.

 

 

 

Každý den života má velký fotografický potenciál; kniha ukazuje, jak obyčejné momenty přetavit na pozoruhodné záběry, k nimž se budeme dlouho vracet. Autorka poskytuje mnoho kreativních nápadů, technických tipů a inspirujících fotografií, které značně přesahují úroveň tradičních aranžovaných snímků. Přitom ukazuje, jak uvolnit bariéry fotografovy tvořivosti a zachytit současnou podobu svých blízkých.

Kniha nabízí rady pro snadné rodinné fotografování, včetně vysvětlení základních funkcí fotoaparátu a pravidel kompozice.

alb

Autorka ve dvanácti kapitolách knihy upozorňuje na kreativní a jednoduché metody, jak najít příležitost ke skvělým rodinným fotografiím. Součástí knihy jsou také mnohé inspirující příběhy a snímky.

Autorkou: khihy je Tracey Clark. Kniha je vhodná pro čtenáře od 15 let a má 160 stran.

Video je nejsilnějším nástrojem pro vyprávění příběhů a komunikaci. Je mnohem jednodušší natáčet video s digitální zrcadlovkou, kterou máme doma, než pořizovat nová drahá zařízení. Ať už natáčíte zážitky z dovolené, rodinná videa nebo pro komerční využití, v této knize nalezneme tipy a návody od profesionála, který poradí, jak pomocí našeho vybavení pořídit ty nejlepší záběry. Naučíme se, jak se vyhnout základním problémům, jako je moc tmavé či přesvětlené video, třesoucí se obraz, neostré záběry nebo nekvalitní zvuk.
Richard Harrington ve své knize nejen ukazuje, jak natáčet skvělá videa s vybavením, které již mátm doma, ale uvádí také množství tipů na cenově dostupné doplňky, které videu dodají profesionální vzhled.

S touto knihou se naučíme, jak ovládnout kompozici a hloubku ostrosti, jak správně zaostřit, jak nastavit zrcadlovku pro snadné a kvalitní zachycení videa, ale i jak uspořádat záběry a připravit je ke střihu.

alb1

Kromě toho autor čtenáře seznámí se základy střihu a ukáže nejlepší způsoby zálohování videí. Nakonec se zájemci dozví, jak sdílet svá videa se známými a zbytkem světa pomocí nejznámějších služeb jako je Youtube, Vimeo, Facebook nebo Twitter. Kniha má 12 kapitol a je doplněna množstvím ilustrací.

Richard Harrington je fotograf, režisér a produkční úspěšných spotů. Žije ve Washingtonu a je členem instruktážního týmu Národní asociace profesionálů ve Photoshopu. Kromě toho pořádá konference, je profesorem na univerzitě a certifikovaným instruktorem Applu a Adobe. Napsal mnoho knih o digitálním videu a digitálním střihu.

Autor: Richard Harrington. Kniha je určena pro čtenáře od15 let a má 280 stran. 

Publikace vydalo nakladatelství: COMPUTER PRESS.
 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Ondřej Ruml – zpěvák a muzikálový herec

ruml 200Herec Ondřej Ruml se z finalisty X-factoru dostal na dosky Divadla Kalich. O jeho současném působení v divadle i o zkušenostech ze soutěže se dozvíte v následujícím rozhovoru.

...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Mexický komiks: Good, bad and sexy

altV druhé polovině června byla zahájena netradiční výstava. Zajímavé prostory i poněkud exotická podívaná lákají všechny milovníky komiksu (a nejen je). Máte k tomu rádi i Mexiko? Tak právě pro vás je připravený tenhle průvodce s podtitulem ...


Literatura

YRSA mne uhranula

Detektivky 200Tak dlouho jsem přemýšlela, jak nazvat článek o dvou detektivních románech islandské spisovatelky Yrsy Sigurđardóttir Led v žilách a Žhavý hrob, až jsem svůj pocit z jejích knih vyjádřila ta...

Divadlo

Konec mafiánů Na zábradlí

chlapci200Moje první návštěva pražského Divadla Na zábradlí po rekonstrukci mě zavedla na hru Dobří chlapci. Pod názvem je možné si představit mnoho variací o tom, o jaké dobré chlapce jde. Realita je ovšem taková, že si divadlo vzalo na paškál samotné mafi...

Film

Velice účelná procházka Alexandra Hackenschmieda

Hackenschmied 200Alexander Hackenschmied nepatří k našim nejznámějším dokumentaristům - a není se čemu divit. Vždyť tu působil jen v době před druhou světovou válkou a poté se (s mírně pozměněným příjmením - jako Hammid) prosazoval ve Spojených státech. Jeho samost...