Za vysvědčení mají dospělí vstupenku do Muzea Karla Zemana zdarma

Za vysvědčení mají dospělí vstupenku do Muzea Karla Zemana zdarma

Tisk

Muzeum Karla ZemanaMuzeum Karla Zemana letos za vysvědčení odmění dospělé. Ke každé vstupence pro školáka čeká každého dospěláka na pokladně Muzea jedna vstupenka zdarma. Středa 31. 1. 2024 patří oslavám půlročního školního snažení. Pro každého školáka máme připravenou volnou vstupenku pro „jeho“ dospěláka. Na pokladně stačí říct heslo „Učení je moje vášeň“ a svět nekonečné fantazie Karla Zemana je celý váš.

Společně strávený čas na létajících strojích, ve společnosti barona Prášila nebo při cestování do pravěku pak bude odměnou pro oba.

„Za svého pobytu ve Francii se Karel Zeman věnoval boxu. což nás přivedlo na myšlenku, že každý školák je svým způsobem takový boxer. Denně trénuje a piluje techniku (domácí úkoly, příprava), aby až nastoupí do ringu (před tabuli, na test), byl v té nejlepší formě. A za ním stojí rodič – trenér. Povzbuzuje k vytrvalosti, zajišťuje správné stravování, je připraven poradit. A my bychom letos rádi odměnili trenéry, protože víme, že na hezkém vysvědčení mají veliký podíl, “ říká Tamara Petržílová, PR & Marketing manager muzea.

Expozice také nabízí interaktivní a kreativní možnosti, jak se s vysvědčením pochlubit například babičkám. Svůj výkon mohou děti zpracovat formou ploškové animace nebo si i s vysvědčením zahrát v legendární scéně z filmu Baron Prášil. Vytvořená díla mohou šířit e-mailem nebo sdílet na sociálních sítích.

Osobnosti, které si expozici Muzea Karla Zemana užily se svými dětmi/vnoučaty:

Ryan Gosling, Cate Blanchett, Jaroslav Uhlíř, Simona Krainová

 Muzeum Karla Zemana

Najdete nás na sociálních sítích:

Facebook
Instagram
Youtube


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Žáček a Born – tandem, ktorý nám závidia nielen v Čechách, alebo o Adolfovi Bornovi s Jiřim Žáčekom

zacek perexIch knihy stoja za to, aby boli v našej knihovničke. Upútajú prostým a krásnym literárnym obsahom a rovnako skvelou ilustráciou, ktorými nás očaria už od prvej stránky. Pre deti páčivé a nadčasové pre dospelých. Obsahovo vždy reflektujú prejav a k...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Život v asijském paláci aneb když vládne láska, luxus i zahálka

laska luxus zahalka palac kinskychPro milovníky orientálního umění připravila Národní galerie v Praze v prostorách stálé expozice v paláci Kinských další výstavu. Na předchozí, nazvanou Ve spárech draka, navazuje se třemi ...


Literatura

Mrtví prezidenti = Deadpool na hrad!

deadpool200Ztřeštěný Deadpool vtrhl v únoru nejen do kin, ale hlavně do našich komiksových končin díky nakladatelství Crew s Drákulovou výzvou. A ukázalo se, že poptávka po hláškujícím ne-tak-docela-hrdinovi je velká a proto nám vykutálený Deadpool přináší sv...

Divadlo

Jubilejní Ceny Thálie rozdány

thalie200V sobotu 21. března byly při slavnostním 20. ročníku uděleny Ceny Thálie za nejlepší umělecké počiny v roce 2012 a celoživotní mistrovství v daném oboru.

...

Film

Nepohodlné masakry

foto k filmu perexVe čtvrtek 30. listopadu tohoto roku jsem se v Berlíně zúčastnila premiéry filmu ZER tureckého režiséra s kurdskými kořeny Kazima Öze. Během 110 minut filmu jsem střídavě zatajovala dech, plakala a smála s...