Třetí ročník Holešovské Regaty vystrkuje růžky
Kultura21.cz

Třetí ročník Holešovské Regaty vystrkuje růžky

regata 2013 200Červnový víkend a zahrady holešovského zámku opět rozsvítí rodinný festival Holešovská Regata 2013. Tato akce, která spojuje hudbu, vodní hrátky, zábavu i poučení, se bude konat 22. června 2013 a je pořádána Agenturou Velryba a zaštítěna starostou Holešova.Holešovská Regata je festival, na kterém si můžete poslechnout dobrou hudbu, která je oblíbena všemi generacemi a také se pořádně vyřádit na řadě doprovodných akcí. I když se jedná o rodinný festival, vše není zaměřeno jen na děti a každý si přijde na své. Pro ředitele Agentury Velryba Michala Žáčka je nejdůležitější toto: „Doprovodný program jsme opět chtěli nabídnout co nejpestřejší s využitím všech možností krásného prostředí zahrad holešovského zámku. Tradičně jsme vycházeli z jediného kritéria, a to aby vše bylo pro diváky zdarma, v rámci vstupenky na festival.“

Hudební program

Tento ročník nabídne hvězdy, jež nedávno oslavily významná jubilea. Headlinerem je Miro Žbirka s jeho kapelou, který zde dooslaví své 60. narozeniny. Rozhodně to bude velkolepá oslava, na kterou nezapomene a předvede při ní největší hity své kariéry. Bonusem bude velký závěrečný ohňostroj připravený speciálně pro něj. Dalšími oslavenci jsou Olympic, kteří návštěvníky provedou 50 lety kariéry. Jedno z pěti festivalových vystoupení si pro Regatu připravila Aneta Langerová. Zajímavým počinem je společný projekt Lenky Dusilové, Dana Bárty a beatboxera en.dru (Ondřej Havlík) s názvem „vocal-groove-beat-box“. Dalšími vystupujícími jsou Slováci Desmod, Kamil Střihavka, Fleret, skupina složená z pracovníků holešovské firmy Elko Elkoband, Jazzubs, Zadáci a další místní skupiny.

regata zbirka

Vodní radovánky

Areál holešovského zámku je unikátní právě otevřenými vodními kanály, které protkávají rozsáhlé parky. Díky nim se zde může konat Holešovská Regata neboli přehlídka netradičních plavidel. Ta letos dostane větší prostor a jednou z registrovaných lodí bude plovoucí pódium Městského divadla Zlín, na kterém se bude hrát improvizovaná verze pohádka O človíčkovi. Nebude chybět ani divácky oblíbené Mistrovství Holešova (a světa) v přejezdu vodní lávky. To bude letos rozděleno na rozřazovacíc a finální kolo, tudíž se bude moci účastnit více návštěvníků. K dispozici budou i projížďky na dračích lodích a jiných plavidlech.

regata voda

Za zábavou i znalostmi

Nejen pro děti jsou na Regatě připraveny různé alternativy trávení času. Jednou z nich je například celodenní kuchařská show s populárním kuchařem Ivanem Vodochodským nebo taneční workshopy „Roztančené rádio“ pod taktovkou rádia Zlín. Na přilehlých loukách si mohou zájemci zatančit některý tanec bez strachu z vystupování na jevišti či ztrapnění. Pro děti jsou přichystány zábavné aktivity od sdružení TY-MY Holešov, indiánská vesnice, skákadla a další radosti.

Nejen milovníci historie ocení zvýhodněné vstupné na výstavy a do holešovských památek, například do židovské synagogy, která je poslední synagogou polského typu, nebo do Muzea kovářství. Z výstav stojí za zmínku fotografie sedmiletého Kryštofa Vaňka. Zámek bude protentokrát laděn do stylu 30. Let první republiky, tudíž nebudou chybět historické postavy a těšit se můžete i na výstavu historických motocyklů, která nabídne běžně nevystavované kousky ze sbírky pana Samohýla.

regata3

Vstupenky jsou v prodeji v sítích Ticketpro, Ticketportal a v obvyklých předprodejích, a to včetně oblíbených rodinných vstupenek. Do konce května jsou vstupenky k dostání za zvýhodněnou cenu: dospělí 290 Kč, děti od 3 do 15 let 190 Kč, děti do tří let neplatí. Rodinná vstupenka (2 dospělí + 2 děti) v předprodeji do 30. 5. vyjde na 800 Kč.

Celý program Holešovské Regaty 2013 i aktualizované informace z příprav budou zveřejněny na oficiálním webu www.holesovskaregata.cz a na facebookových stránkách festivalu.Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníTetování jako rozsudek smrt

Kruté a napínavé. Tak lze stručně charakterizovat knižní detektivku „Inkoust – Tetování jako rozsudek smrti“, jejíž autorkou je Alison Belshamová, rodačka z města Hampshire ve Spojeném království, která žije a pracuje v Edinburghu. Kniha Zlín ve společnosti Albatros Media a. s.

Reniin deník- deník dívky, která milovala život

Renia si ve svých čtrnácti letech začne psát deník, který se stává jejím nejlepším přítelem. Jak sama říká, jemu může svěřit vše, aniž by se musela bát prozrazení nebo posuzování z jeho strany. Nemůže tušit, že kromě svých starostí a radostí, mu svěří i budoucí události, o kterých se jí nesnilo ani v tom nejhorším snu. Nakladatelství Zeď s.r. o.

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, Vsetín

brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šum, jak...

Hledat

Na svém albu oslavuje Lucie Bílá své autory - Ondřeje Soukupa a Gabrielu Osvaldovou

Jedenadvacet hitů a známých písní a závěrečná novinková nahrávka Salto mortale přináší album s všeříkajícím názvem Lucie Bílá/Ondřej Soukup/Gabriela Osvaldová. Album mapuje spolupráci výjimečných umělců, kteří si sedli umělecky a lidsky už začátkem devadesátých let.

Čtěte také...

Zpívající herec Jiří Bartoň aneb Když se z herce stane šansoniér

barton perexHerec, který si zahrál v televizi vesměs samé záporné typy. Ale t...


Literatura

Přichází čas pro spravedlnost. Pro Zúčtování

Zúčtování, perexTemné období amerického jihu dvacátého století. Čas krátce po druhé světové válce. Zdánlivý poklid maloměsta naruší zločin. Ruce vraha jsou rukama válečného hrdiny, váženého a důvěryhodného občana. Pachatel zachovává stoický klid. O t...

Divadlo

Kniha džunglí ožívá na prknech Divadla Kalich

200divSlavný příběh Rudyarda Kiplinga o lidském mláděti Mauglím, kterého vychovala džungle, se stal dobrým tahem a námětem pro muzikálovou verzi, kterou do hudební podoby přepracovali Ondřej Soukup a Gabriela Osvaldová.

...

Film

SVĚTY NA POKRAČOVÁNÍ

svety na pokrac 200Pětatřicetiletý badatel v audiovizi Radomír D. Kokeš, spjatý s brněnskou univerzitou, se čtenáři komunikuje už déle než celé desetiletí (hlavně skrze časopis Cinepur).  Nedávno se představil knihou Rozbor filmu, shrnující výsledky p...