Světová gymnaestráda 2023 v Amsterdamu startuje již 30. července!

Světová gymnaestráda 2023 v Amsterdamu startuje již 30. července!

Tisk

WG 2023 perexV neděli 30. července v 16 hodin bude na Olympijském stadionu v Amsterdamu slavnostně zahájen další ročník Světové gymnaestrády za účasti téměř 19 000 cvičenců z 60 zemí. A zástupci České gymnastické federace, České asociace Sport pro všechny a České obce sokolské, kteří zde reprezentují ČR, budou u toho.


Vůbec první ročník se konal před 70 lety v Nizozemsku (Rotterdam) v roce 1953 pod heslem „Radost ze života v gymnastice“. Od té doby World Gymnaestrada cestovala po celém světě a rozrostla se v multikulturní gymnastický festival. Nyní se po 32 letech vrací do Amsterdamu, kde proběhla již v roce 1991. Očekává se, že to bude nejlepší a největší světová gymnaestráda všech dob.

WG 2023 banner

Ať se naše barvy spojí

Během svých vystoupení jsou čeští cvičenci a cvičenky, jichž je více než 900, připraveni zazářit a naplnit společně s dalšími účastníky z celého světa motto, které akci provází:„ Ať se naše barvy spojí!“

WG CASPV 1

Návštěvníky z řad vystupujících i diváků se podle vyjádření pořadatelů mohou těšit na velkolepou podívanou. Programová nabídka je velmi pestrá a kromě hromadných vystoupení zahrnuje 10 disciplín, mezi něž patří akrobatická gymnastika, tanec, freerunning, voltiž, rhönradská gymnastika, rytmická gymnastika, skoky na trampolíně, ženská gymnastika, mužská gymnastika a ukázkové sporty. Zahajovací i závěrečný ceremoniál a vystoupení velkých skupin se uskuteční na Olympijském stadionu.

WG1

Program doplňují workshopy, diskotéka, nabídka výletů a další aktivity pro děti i dospělé ve FAN zóně. Chybět nebudou ani stánky s občerstvením a suvenýry.

Přehled jednotlivých vystoupení a harmonogram celé akce je uveden na webu WG https://worldgymnaestrada2023.com/. Aktuální informace jsou průběžně také zveřejňovány na sociálních sítích.

FB: https://www.facebook.com/WorldGymnaestradaAmsterdam2023

WG CASPV 2

Celé české výpravě přejeme šťastnou cestu a držíme palce!

Zdroj foto: archiv České asociace Sport pro všechny (z generálky na WG)

www.gymfed.cz
www.caspv.cz
sokol.eu


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

„Miluju jaro a podzim,“ prozradila nám spisovatelka Alena Jakoubková

alena jakoubkova 200Léto je v plném proudu, slunce pálí o sto šest, na mnohé se přilepilo dovolenkové tempo (můj manžel ho nazývá „plážové“). Co dělají spisovatelé a ilustrátoři v létě? Jak se jim píše či kreslí pod slunečními paprsky? Nebo jen dobí...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Z archivu...

Čtěte také...

Plevel nejen pro vegany! V nové restauraci vám nabídnou bezlepkové pokrmy, hudbu a jinou zábavu, odborné debaty o ekologii a prostor pro různé oslavy.

Plevel 200O zdravý způsob stravování se zajímám již dlouho a vždy mě potěší, když se objeví nějaké nové místo nebo aktivita, kde propagují zodpovědný přístup k výživě a zdravý životní styl. Před časem jsem se náhodou dozvěděla o další zajímavé veganské res...


Literatura

Nadčasový Malý princ v novém vydání

Maly princ 200Máme doma tuhle knížku, kterou vydal Albatros v roce 2000, a jsou v ní autorovy ilustrace. Nyní se mi dostalo do ruky vydání z dílny Fragmentu a byla jsem zvědavá, jaký je mezi nimi rozdíl. Text je samosebou totožný, ale obrázky nejsou od Ant...

Divadlo

Prosincové pražské divadelní události

divadelni tipyAneb přehled toho, co byste si rozhodně neměli nechat ujít, co zaujalo redakci K21 a kam se vypravit zahnat předvánoční stres. Tipy na premiéry i zajímavé akce týkající se divadelního světa. Necháte se nalákat?

...

Film

Rande v kině stále není klišé, a to ani pokud jste zrovna teď single

rande z filmu200Kino je od nepaměti jedním z nejčastějších míst setkání prvního rande nebo oslavení výročí. Napadlo vás ale někdy, že se v kině můžete i s někým seznámit? Poslední dva roky, díky světové pandemii, randit v kině moc nešlo, ale ani to neodrad...