Geisslers zvou na VILOmeniny, festival divadla, hudby a zábavy malé i větší objevitele

Geisslers zvou na VILOmeniny, festival divadla, hudby a zábavy malé i větší objevitele

Tisk

Vilomeniny200Geisslers Hofcomoedianten zvou děti i jejich rodiče o víkendu 24.–26. listopadu do Divadla VILA Štvanice a jeho okolí na tradiční festival VILOmeniny. Ten nabídne kromě divadelního programu pro menší i větší diváky také koncert kapely Bombarďák, chybět nebude ani výtvarná dílna, venkovní hřiště a odpočinková místnost s hračkami od Utukutu. Letošní ročník se ponese v duchu dávných alchymistů a děti tak čekají poslechy alchymistických podcastů a pokusy s Rádiem Junior i vyhlášení nejzajímavějších nápadů na Kámen mudrců pro 21. století.

 

Program zahájí v pátek 24. listopadu odpoledne dětská konference Mudrc TALK: Co je kámen mudrců 21. století? Na tu pozveme malé objevitele, kteří přispěli do naší alchymistické výzvy nějakým vynálezem, který by udělal dnešní svět lepším místem pro život. Jako diváci se jí ale mohou účastnit všichni zájemci o dětskou představivost i alchymistické zlepšováky. Přijďte svými zvídavými dotazy podpořit malé badatele!

Na konferenci naváže v pět hodin koncert kapely Bombarďák plný divokých písní a ztřeštěných tanečků. Hudební vystoupení okořeněné interaktivní komunikací je určeno dětem, ale díky mnoha vtipům se nebude nudit ani dospělý doprovod.

V sobotu 25. listopadu pak Geisslers Hofcomoedianten ve spolupráci s divadlem Vocaď pocaď v pražské premiéře představí lesní operu Příběh stromů, plnou známé i méně známé barokní hudby. Dětem od tří let a jejich rodičům se zjeví moudrá Matka lesa, aby poodkryla tajemství života stromů. Spolu s ní zažijí cyklus čtyř ročních období z pohledu mohutných stromů, kterým plyne čas úplně jinak než nám malým lidem.

vilomeniny Pribeh stromu
Ve dvě hodiny odpoledne pak program pokračuje loutkovou pohádkou od Studia Damúza na motivy starých židovských legend. Představení s názvem Golem děti přenese do doby vlády Rudolfa II., kdy se na Pražský hrad sjeli nejvýznamnější alchymisté a umělci své doby. Právě tehdy Rabi Löw oživil Golema, síla tohoto hrdiny z hlíny ale zaskočila i jeho stvořitele.

vilomeniny Golem

Loutkový tanec o touze být trvanlivější než kámen pro děti od pěti let a jejich rodiče poté nabídne Národní divadlo Roškopov v pohádce Ámen kámen Faust. Starý příběh o člověku, který chtěl být věčnější než Bůh, doprovodí krásné loutky, divoká hudba, zběsilé tance, ušlechtilá gesta a výkřiky velkých slov.

vilomeniny Amen kamen Faust

V neděli 26. listopadu se po obědě děti mohou těšit na pohádku O velikém čaroději od Toy Machine. Příběh vycházející z dávné jizerskohorské legendy vypráví o Tamanovi, prostém hodném chlapci z hor, který vstoupí do učení k mistru černokněžníkovi. Podobně jako známý Čarodějův učeň i on díky lásce přemůže zlého mistra a nově nabyté zkušenosti využije k nápravě nedobrých lidí.

vilomeniny O velikem carodeji

Program zakončí v pět hodin loutková groteska o malých hrdinech ze Žižkova na motivy knihy Oty Šafránka. Únos fotbalových fanynek rozjede akční příběh Bosí rytíři Studia Damúza.

vilomeniny Damuza Rytir

Po celý víkend bude připravena poslechová laboratoř, kde děti budou moci nejen slyšet všechny díly alchymistických podcastů, které Geissleři připravili ve spolupráci s Rádiem Junior, ale také si na konci každého z nich ověřit svou pozornost i znalosti při řešení doprovodných úkolů. Ke každému dílu navíc patří i pokus, který si malí objevitelé spolu s naším alchymistickým průvodcem budou moci vyzkoušet.

A co kdyby si děti raději jen tak pohrály? Nevadí, po celou dobu bude uvnitř VILY k dispozici hernička, která bude díky prodejně Ukutuku plná hraček, s nimiž se děti rozhodně nebudou nudit. Venku pak bude čekat několik úkolů, u kterých si budou moci vybít energii, nebo se v našem výtvarném stanu mohou pustit do vyrábění na míru tomu, co právě viděli v divadle.

VILOmeniny plakat

Kompletní program najdete na www.geisslers.cz.


 
Banner

PřihlášeníSlavná herečka a její studentka. Která z nich si zahraje v nově otevřeném Národním divadle?

Eliška Pešková (Miroslava Pleštilová) je divadelní hvězda, úspěšná učitelka herectví a žena divadelního podnikatele Pavla Švandy ze Semčic. Otýlie Malá (Iveta Hlubučková) je zas mladá dívka, která ze všeho nejvíc touží stát se herečkou.

Začala jsem svým snům rozumět a vykládat je i druhým

Nejdříve psala básničky, které, jak sama přiznává, byly spíše jakési přetlaky emocí a jejího silného vnímání. Pak přišly novelky ze života, v nichž mohla uplatnit svoji fantazii, která pracovala na plné obrátky. Později si jen tak vydala básnickou sbírku Proudy, novelku Mimo prostor a čas a v roce 2021 již pod nakladatelstvím Albatros Media knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit, na jejímž pokračování pracuje. Také má rozepsaných několik románů a jako šéfredaktorka vede internetový magazín Kultura21.cz.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

THOMAS ENGER: "Detektivku jsem zkoušel psát 15 let"

enger tomas200Jaké bylo vaše dětství? Protože pokud bychom soudili podle vašich knih, tak nic moc idylického ….
Narodil jsem se v Oslu roku 1973 do rodiny fyzioterapeutky a učitele francouzštiny a angličtiny (když bylo třeba i němčiny...

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".

Čtěte také...

Volám lid všech národů, všech barev pleti... Vzpomínka na Vítězslava Nezvala

foto Nezval - pametni deska200Šedesát let od úmrtí básníka Vítězslava Nezvala (26. května 1900 Biskoupky-6.dubna 1958 Praha) si u domu v Baranově ulici 4 v Praze 3, kde prožil podzim života a také zemřel, připomněla v rámci pietní...


Literatura

Dopisy od mrtvého

dopisy od mrtveho perexČtenářům Stevea ROBINSONA není nutné představovat amerického genealoga Jeffersona Tayta, který se vydává opět řešit záhadu v Anglii. Žije již trvale v Londýně, má malého synka, takže od rodiny se mu moc nechce. Ale ...

Divadlo

Asanace neví, co chce svým divákům říct
ImageAsanace v pražském Divadle Na zábradlí je prvním jevištním ztvárněním jedné z her Václava Havla, kterého se autor nedožil. S inscenačním týmem ale i přes svůj vážný zdravotní stav spoluprac...

Film

Kryštof Hádek a Kristina Svarinská znovu spolu. První záběry z komedie „Lítá v tom“

TEASER PLAKÁT - Lítá v tomKryštof Hádek a Kristina Svarinská se po společném působení v seriálu Volha znovu sejdou. Tentokrát na filmovém plátně v hlavních rolích nové filmové komedii režiséra Tomáše Diani...