V talk show Marka Ebena Na plovárně zazářila i harfistka Jana Boušková

V talk show Marka Ebena Na plovárně zazářila i harfistka Jana Boušková

na plovarne200Zatímco některé televizní talk show upadají do stereotypu a pozvolné nudy, pořad Na plovárně, ačkoliv už působí na obrazovce od roku 1998, si drží fazónu a úroveň. Může za to jednak skutečnost, že je tato talk show podepřena jednak osobou hostitele, kterým je Marek Eben, jednak brilantní dramaturgií a režisérem Janem Hojtašem. Stalo se tak i posledně, když byla moderátorovým hostem světoznámá harfistka Jana Boušková.

Mám pocit, že Marek Eben není z moderátorů, který by nutil své hosty buď do vulgárních slov, jak to nedávno postihlo v jiné talk show jednu známou operní pěvkyni, anebo do stokrát slyšených příběhů bulvárního ražení a sází jednu banální otázku za druhou. Mám pocit, že Marek Eben o věcech a lidech hodně přemýšlí, když už má s nimi vést rozhovor.

Nejde o žádnou bulvární nebo investigativní žurnalistiku. Je to o něčem jiném. Kromě toho, že je Marek Eben herec a muzikant, je také moderátor netuctového projevu, jehož sympatické a seriózní vystupování baví nejen publikum, ale i pozvané hosty. A že jich bylo jak z tuzemska, tak se zahraniční scény…

na plovarne1

Navíc Marek Eben umí dělat rozhovory, které mají šťávu, a přitom mají vysoký moderátorský standard, navíc se v nich divák dozví spoustu zajímavých informací, které kolikrát ani sám host zatím neřekl v jiných rozhovorech. Příkladem byla i Jana Boušková, která je světovou hvězdou ve svém oboru, ale díky moderátorovi odpověděla i na otázky, které jí většina novinářů či moderátorů nepokládá.

I když hodně lidí ví o jejím loňském veleúspěšném albu Má vlast, které si svým způsobem „postavila“ a natočila sama (nakonec byla o albu Na plovárně řeč), přesto se diváci dozvěděli třeba o tom, kdo ji jako malou naučil noty, ale také o jejích prvotních hudebních motivacích, o dětském publiku, o kolegialitě či o zajímavých hudebních fúzích v zahraničí.

na plovarne2

Faktem je, že i sympatická „světoběžnice“ Jana Boušková umí poutavě vyprávět nejen o své cestě za hudebním štěstí a vášni, ale také o životě a lidech, které ve své zářivé kariéře potkala. Když k tomu připočteme gentlemanskou, inteligentní a zábavnou kultivaci Markem Ebenem, pak televizní talk show Na plovárně nemá šanci skončit ve frázích, banalitách a vulgaritách.

na plovarne3

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1093836883-na-plovarne/222542152000002/

Zdroj foto: archiv


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Videorecenze knih

Rozhovor

Vidět rozzářené oči je velmi dojemné!

ducho200Pečovatelskou službu Kvalitní podzim života není třeba dlouze představovat. Již přes dva roky se tým paní ředitelky Lenky Klestilové s obrovskou láskou a péčí stará o seniory v přilehlém okolí Vestce. Stejně jako v předešlých letech, tak i konec loňskéh...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Z archivu...

Čtěte také...

Zámek Nelahozeves nespí ani v zimě

Nelahozeves 200Hlavní turistická sezóna už skončila, a tak si většina českých hradů a zámků užívá zaslouženého odpočinku. Až na zámek Nelahozeves.

 

...

Literatura

Pohádky pro neposlušné děti

pohad 200Mám ráda hezké věci. Proto se hezkými věcmi obklopuji. Mám ráda hodné lidi, proto se snažím být v jejich společnosti, je – li to trochu možné. Mám ráda hodné děti. Ale hodné děti děláme my – dospělí. Dobrým příkladem, důslednou výchovou, vzory, a poku...

Divadlo

Hezky německy?

200divPřed několika dny skončil 18. ročník Pražského divadelního festivalu německého jazyka. Je tedy čas probrat se dojmy a pokusit se o shrnutí. Můj nejsilnější pocit je podobný hořké pachuti na jazyku – nějak mi to prostě nesedlo. Jsou takové divadelní festiva...

Film

Filmy pod taktovkou orchestru FOK

 

fok 200Filmexport si (nejen) pro fanoušky české filmové klasiky u příležitosti 80. výročí založení Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK přichystal výběr 29 písní, které nahrával právě zmíněný orchestr. Na DVD můžete najít snad tu nejznámější ...