NA SVATÉHO MARTINA ROZVÁŽKA KNIH ZAČÍNÁ
Kultura21.cz

NA SVATÉHO MARTINA ROZVÁŽKA KNIH ZAČÍNÁ

svaty martin statenice perexObecní knihovna J. M. Hovorky ve Statenicích je sice zavřená, ale nápadů mají místní knihovnice stále dost. Se svolením paní starostky začínají zase rozvážet knihy a hry k čtenářům domů. Rozvážka po Statenicích a Černém Volu bude probíhat vždy ve středu odpoledne. A podle nové pranostiky NA SVATÉHO MARTINA ROZVÁŽKA KNIH ZAČÍNÁ začínají 11. 11. 

 

Vybírat místní mohou z on-line katalogu Statenice-katalog.kkckl.cz a ze seznamu her na webu knihovny. Objednávky přijímají mailem či telefonicky. Knihy pro samozřejmě vybírají v rukavičkách a roušce. Půjčené knihy v současné době vracet nelze. Všechny výpůjčky byly automaticky prodlouženy do 30. 11. 2020.

svaty martin statenice

Ilustrace: Barča Talacko


CESTA ZA DAREM SVATÉHO MARTINA
Ve středu 11. listopadu 16 do 20 hodin se zde vydávají na cestu pro zlatý penízek. Jedinou podmínkou je výroba vlastního lampionu. Někdo další napeče rohlíčky, ostatní se naučí nějakou posvícenskou písničku. Důležité jsou také instrukce a vyluštění tajného kódu.

svaty martin statenice 2


Foto: Dagma Plotěná

PO STOPÁCH VÁCLAVA BŘEZINY
Pátrací rodinná hra o historii obce se odehrává ve Statenicích a má celkem 12 zastavení, trvá asi 60 minut v nenáročném terénu. Poprvé byla uvedena 9. října 2020 u příležitosti Noci s Andersenem a 100 let knihovny. Hra zůstává v terénu a můžete si ji užít kdykoli. Mapka a úkolový list jsou ke stažení na www.obyvakvesnice.cz/stolet/ Pro ty z vás, kteří pošlou vyplněný úkolový list, mají odměnu – dárkový výtisk mapy od Jakuba Zicha.

svaty martin statenice 3

Na hře spolupracovali Jakub Zich a Bohuslava Krčková, patří jim velké poděkování!

A co je jinak nového?
Úspěšně zde pokračují konverzace ve francouzštině s Camillou Passoni, seniorský klub SEN již má také své pravidelné návštěvnice. Všechny tyto aktivity jsou však nyní z důvodu nouzového stavu pozastaveny, avšak všichni se těší na jejich pokračování.

Velké obnovení čeká také FILMOVÝ KLUB založený v roce 2018. Jeho spoluzakladatelka Lýdia Rouanet se bude stěhovat. Se svým mužem pro klub udělali moc. Lýdia dokázala oslnit nejen výběrem filmů a svým šarmem, ale také perfektním občerstvením, které nechybělo na žádném promítání. Pomocí grantu u Přemyslovského měšce získala pro knihovnu kvalitní plátno a projektor. Brice, Lýdiin manžel, technicky zajistil vše potřebné včetně reproduktorů. Symbolická rozlučka a poděkování za všechny příznivce filmového klubu byla v knihovně 14. října. Jinak než v komorní sestavě to již nešlo. Lýdii provázelo přání mnoha štěstí v novém domově.

svaty martin statenice 4

Pevné zdraví, dobrou náladu a mnoho světla kolem vás nejen na svatého Martina přejí vaše knihovnice!

Zdroj (text a foto): zpravodaj knihovnySouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníTetování jako rozsudek smrt

Kruté a napínavé. Tak lze stručně charakterizovat knižní detektivku „Inkoust – Tetování jako rozsudek smrti“, jejíž autorkou je Alison Belshamová, rodačka z města Hampshire ve Spojeném království, která žije a pracuje v Edinburghu. Kniha Zlín ve společnosti Albatros Media a. s.

Reniin deník- deník dívky, která milovala život

Renia si ve svých čtrnácti letech začne psát deník, který se stává jejím nejlepším přítelem. Jak sama říká, jemu může svěřit vše, aniž by se musela bát prozrazení nebo posuzování z jeho strany. Nemůže tušit, že kromě svých starostí a radostí, mu svěří i budoucí události, o kterých se jí nesnilo ani v tom nejhorším snu. Nakladatelství Zeď s.r. o.

Rozhovor

Lola běží: „Kapela je o živém hraní, o cestování, poznávání lidí. Je to milenka, který se musíš věnovat.“

lol 200Večer na charitativním festivalu bude patřit mladým klukům z kapely Lola běží. Momentálně finišují práce na nové desce a jsou odhodláni si užít nejenom tento koncert. V tomto rozhovoru se dozvíte informace jak o novém albu, tak o jejich přístupu k muzice.<...

Hledat

Na svém albu oslavuje Lucie Bílá své autory - Ondřeje Soukupa a Gabrielu Osvaldovou

Jedenadvacet hitů a známých písní a závěrečná novinková nahrávka Salto mortale přináší album s všeříkajícím názvem Lucie Bílá/Ondřej Soukup/Gabriela Osvaldová. Album mapuje spolupráci výjimečných umělců, kteří si sedli umělecky a lidsky už začátkem devadesátých let.

Čtěte také...

Aplikace najde nejbližší sběrné místo pro vysloužilé úsporné zářivky

ekolamp 200Vysloužilé zářivky, LED diody a úsporné žárovky do běžného odpadu nepatří. Kvůli obsahu toxických látek, byť ve velmi malých množstvích, je třeba je odevzdat k odborné recyklaci. Kde ale takové místo najít?

...

Literatura

Julian Hirtmann se vrací ve čtvrtém dílu série s Martinem Servazem

 

big noc-bSt-364296 200Na pulty českých knihkupectví se dostal již čtvrtý díl bestsellerové série s Martinem Servazem od francouzského spisovatele Bernarda Miniera. I tentokrát se můžete těšit na pořádně temný příběh, který budete n...

Divadlo

Listopadová D21

divadlo 21Divadlo D21 má v posledních dnech skutečně napilno. Blíží se premiéra Gulliverových cest, listopadový program je nabitý a stále roste obliba tohoto koutku divadelní kultury známého i jako divadlo Malé Vinoh...

Film

Den zrady aneb Politika je svinstvo

den zrady filmGeorge Clooney si za několik desetiletí, během nichž v Hollywoodu působí, již neotřesitelně získal pravý status hvězdy té nejvyšší svítivosti. Kromě vytouženého Oscara začal před deseti lety naplňovat své režijní amb...