4 generace žen v roli modelek na Dyzajnu

4 generace žen v roli modelek na Dyzajnu

Tisk

DM 200Podzimní Dyzajn market se bude konat 3. a 4. října na Výstavišti Praha v Holešovicích. Představí přes 180 lokálních tvůrců a dyzajnérů, kteří své produkty nejen navrhují, ale povětšinou i vyrábějí. Organizátoři kladou důraz na to, aby vše, co je na akci prezentováno, pocházelo v co největší míře ze zemí, odkud pocházejí i autoři. Těmi jsou převážně návrháři oblečení, tvůrci šperků, výrobci porcelánu, hraček, papírenských drobností, doplňků či kabelek a batohů.

 

Součástí akce jsou také vybrané stánky s jídlem a pitím, vše domácí výroby, případně od lokálních dodavatelů. Kulturní program pro děti i dospělé bude probíhat po celou dobu konání akce, oba dny od 10:00 do 19:00. Dominantou podzimní edice pak budou nedělní módní přehlídky 12 značek. Modely předvedou „ženy z lidu“ 4 generací. Vstup je zdarma a bez bariér. Čtyřnozí miláčci jsou taktéž s radostí vítáni.

dyzajn 1

Molo bude patřit mužům i psům

Na přehlídkovém mole uvidíte kolekce modelů 12 značek tvořících oblečení, doplňky a šperky, a to nejen pro dámy. Designové kousky předvede 12 žen a 3 muži ve věku 12 až 74 let. „Chceme ukázat, že na Dyzajn marketu pořídí oblečení či doplňky ženy i muži různých věků i tvarů a tím prezentovat, že se u nás najdou nejen značky, které šijí kvalitně a originálně, ale zároveň i nositelnou módu,“ říká Olga Velíšková, hlavní organizátorka Dyzajn marketu. Módní přehlídky představí 9 českých oděvních značek: Fraise, Anna Janská, Extravagart, Black Mountain, TATE, kroj, eh sisters, EM everyday fashion a Olestars by Kristina Petkovic. Doplňky budou zastoupeny kabelkami od značky Ogarbags a Extravagart a šperky od dyzajnérky VO-KA. Po mole se projde také 6 čtyřnohých mazlíčků s nejen praktickými, ale i elegantními doplňky pro psy značky FUNKY DOG.

dyzajn3

Nepřehlédni muže!

Přímo na mole představí své pánské modely značky Fraise, EM everyday fashion a TATE. Originální oblečení chce nosit stále více mužů a mnoho značek jej také šije, jen mnohdy zapadne v záplavě dámské módy. „To chceme změnit a ukázat, že naši dyzajnéři šijí i pro muže. Pokud by pánové nechtěli tyto tvůrce na akci hledat, stačí se zastavit u nás na INFO stanu, poradíme každému,” doplňuje Velíšková.

Detailní informace o všech účastnících, módních přehlídkách a detailech k Dyzajn marketu se dozvíte na webu, Facebooku či Instagramu akce.

Připojte se k Facebookové události a žádné novinky vám neuniknou.

Dyzajn doprovodny program


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

„Pomoc druhým mě naplňuje radostí. To co dělám, má opravdu smysl!“ Nemoc je řeč naší duše

hana 200Statenice – O alternativních metodách léčení toho zaznělo již mnoho. Jedni je zavrhují a jiní na ně nedají dopustit, protože jim pomohly vyřešit problém, který je dlouhodobě trápil. V malebné obci nedaleko hlavního města žije Ing. Hana Mesiereurová, ...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Čtěte také...

8. ročník celorepublikové soutěže „Princezna a princ české pohádky“

princeznaprinc logo8. ročník mluveného slova, fantazie a improvizace „Princezna a princ české pohádky“ byl zahájen!  Rodiče, kteří si rádi se svými dětmi hrají, se opravdu pobaví, poučí, poznají své d...


Literatura

Klejinčino tajemství

 

Klejinka 200Klejinka. Krásná, tajuplná vila z počátku 20. století, projektována slavným Aloisem Fousem jako jeho prvotina, pro zámožnou rodinu továrníka Kleina. Po něm je i vila pojmenována.

...

Divadlo

Letní Grébovka s Divadlem MA v srpnu láká na 20 divadelních večerů pod širým nebem

letni grebovka 200Dvacet romantických večerů pod širou letní oblohou v půvabném prostředí evokujícím italský Řím… tyto a spoustu dalších výjimečných zážitků slibuje v druhé půli prázdnin Letní Grébovka s Divadlem MA. Oblíbený projekt komorní divadeln...

Film

Ivan Trojan se Ve stínu rozhodně neschová

ve stinu plakatBoj dobra proti zlu nebo, chcete-li, silného proti slabšímu tady byl vždy. Jsou to příběhy, které přitáhnou pozornost. Na druhou stranu jsou už ale více či méně předvídatelné. Stejné je to i s novým filmem Davida Ondříčka Ve stí...