4 generace žen v roli modelek na Dyzajnu
Kultura21.cz

4 generace žen v roli modelek na Dyzajnu

DM 200Podzimní Dyzajn market se bude konat 3. a 4. října na Výstavišti Praha v Holešovicích. Představí přes 180 lokálních tvůrců a dyzajnérů, kteří své produkty nejen navrhují, ale povětšinou i vyrábějí. Organizátoři kladou důraz na to, aby vše, co je na akci prezentováno, pocházelo v co největší míře ze zemí, odkud pocházejí i autoři. Těmi jsou převážně návrháři oblečení, tvůrci šperků, výrobci porcelánu, hraček, papírenských drobností, doplňků či kabelek a batohů.

 

Součástí akce jsou také vybrané stánky s jídlem a pitím, vše domácí výroby, případně od lokálních dodavatelů. Kulturní program pro děti i dospělé bude probíhat po celou dobu konání akce, oba dny od 10:00 do 19:00. Dominantou podzimní edice pak budou nedělní módní přehlídky 12 značek. Modely předvedou „ženy z lidu“ 4 generací. Vstup je zdarma a bez bariér. Čtyřnozí miláčci jsou taktéž s radostí vítáni.

dyzajn 1

Molo bude patřit mužům i psům

Na přehlídkovém mole uvidíte kolekce modelů 12 značek tvořících oblečení, doplňky a šperky, a to nejen pro dámy. Designové kousky předvede 12 žen a 3 muži ve věku 12 až 74 let. „Chceme ukázat, že na Dyzajn marketu pořídí oblečení či doplňky ženy i muži různých věků i tvarů a tím prezentovat, že se u nás najdou nejen značky, které šijí kvalitně a originálně, ale zároveň i nositelnou módu,“ říká Olga Velíšková, hlavní organizátorka Dyzajn marketu. Módní přehlídky představí 9 českých oděvních značek: Fraise, Anna Janská, Extravagart, Black Mountain, TATE, kroj, eh sisters, EM everyday fashion a Olestars by Kristina Petkovic. Doplňky budou zastoupeny kabelkami od značky Ogarbags a Extravagart a šperky od dyzajnérky VO-KA. Po mole se projde také 6 čtyřnohých mazlíčků s nejen praktickými, ale i elegantními doplňky pro psy značky FUNKY DOG.

dyzajn3

Nepřehlédni muže!

Přímo na mole představí své pánské modely značky Fraise, EM everyday fashion a TATE. Originální oblečení chce nosit stále více mužů a mnoho značek jej také šije, jen mnohdy zapadne v záplavě dámské módy. „To chceme změnit a ukázat, že naši dyzajnéři šijí i pro muže. Pokud by pánové nechtěli tyto tvůrce na akci hledat, stačí se zastavit u nás na INFO stanu, poradíme každému,” doplňuje Velíšková.

Detailní informace o všech účastnících, módních přehlídkách a detailech k Dyzajn marketu se dozvíte na webu, Facebooku či Instagramu akce.

Připojte se k Facebookové události a žádné novinky vám neuniknou.

Dyzajn doprovodny programSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníTetování jako rozsudek smrt

Kruté a napínavé. Tak lze stručně charakterizovat knižní detektivku „Inkoust – Tetování jako rozsudek smrti“, jejíž autorkou je Alison Belshamová, rodačka z města Hampshire ve Spojeném království, která žije a pracuje v Edinburghu. Kniha Zlín ve společnosti Albatros Media a. s.

Reniin deník- deník dívky, která milovala život

Renia si ve svých čtrnácti letech začne psát deník, který se stává jejím nejlepším přítelem. Jak sama říká, jemu může svěřit vše, aniž by se musela bát prozrazení nebo posuzování z jeho strany. Nemůže tušit, že kromě svých starostí a radostí, mu svěří i budoucí události, o kterých se jí nesnilo ani v tom nejhorším snu. Nakladatelství Zeď s.r. o.

Rozhovor

Anna K. a Kryštof Michal hodnotí festivalovou sezónu

anna k krystof michalOpen Air Festival sice hostil zahraniční hvězdy velkých jmen, které na sebe strhly značnou pozornost, ale Kultuře21 neunikly ani stálice české poprockové scény. Kryštof Michal ze Support...

Hledat

Na svém albu oslavuje Lucie Bílá své autory - Ondřeje Soukupa a Gabrielu Osvaldovou

Jedenadvacet hitů a známých písní a závěrečná novinková nahrávka Salto mortale přináší album s všeříkajícím názvem Lucie Bílá/Ondřej Soukup/Gabriela Osvaldová. Album mapuje spolupráci výjimečných umělců, kteří si sedli umělecky a lidsky už začátkem devadesátých let.

Čtěte také...

Svaz českých knihkupců a nakladatelů děkuje zdravotníkům a spouští iniciativu #knizkaprosestricku

kniha ti slusi 200

Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN) si maximálně váží práce sester, lékařů a dalších zdravotnických pracovníků, kteří v těchto dnech intenzivně pečují o pacienty nemocné Covidem-19, a letos tedy nemají mnoho možn...


Literatura

Kotletova Příliš dlouhá swingers party

Kotleta pdsp 200S Kotletovkama se před Vánoci roztrhl pytel – nedávno vyšel první díl trilogie Bratrstva krve jako mp3 kniha, nyní tu máme na posouzení samostatnou knižní jednotku. A ta se vyvedla nad očekávání dobře!

...

Divadlo

Festival Lávka River Stage plave po Vltavě!

lavka river stage provazochodkyneV úterý 31. srpna proběhla vyprodaná premiéra festivalu Lávka River Stage, kterou sledovali z bezprostřední blízkosti návštěvníci klubu Lávka i stovky turistů přímo z Karlova mostu!<...

Film

Kam kráčíš, Národní filmový archive?

hori-ma-panenko 200Roku 2013 uplyne rovné půlstoletí od (znovu)založení Národního filmového archivu, respektive Československého filmového ústavu, který mu předcházel. Tato ctihodná organizace zahrnuje nejen unikátní sbírku filmov...