Galerie Silných Srdcí rozdala tisíce roušek - poděkování švadlenkám a pomocníkům
Kultura21.cz

Galerie Silných Srdcí rozdala tisíce roušek - poděkování švadlenkám a pomocníkům

gss perexVíce než 5000 látkových roušek během nouzového stavu dodala zdravotnickým zařízením nezisková organizace Galerie Silných Srdcí. „Sehnali jsme švadleny z celé republiky, obstarali jim látky a ony z nich ušily někdy až umělecká díla. Se sháněním látek a distribucí roušek do nemocnic nám vydatně pomohli také umělci – rocková zpěvačka Ina Urbanová a moderátor, zpěvák a spisovatel Richard Sacher,“ prozradila Lucie Junková z Galerie Silných Srdcí.

 

gss2Lucie Junková z Galerie Silných Srdcí 

„Uplynulé týdny a měsíce byly náročné pro nás pro všechny, ale zvládli jsme to. Udělali jsme maximum pro to, abychom v rámci svých sil a možností pomohli potřebným. Naše poděkování a obdiv patří všem, kteří se na výrobě a distribuci roušek podíleli. Nejvíce – zhruba 1500 kusů – jich se svými dvěma pomocnicemi ušila paní Lenka Melicharová z Plzně,” řekla Junková, která s Inou Urbanovou a Richardem Sacherem osobně odvezli roušky do pražské Nemocnice Na Bulovce. Na tamějším ortopedickém oddělení je – se svým týmem – nadšeně převzal Doc. MUDr. Aleš Podškubka.

gssIna Urbanová, Lucie Junková a Richard Sacher v Nemocnici Na Bulovce,
kde roušky převzal docent Aleš Podškubka se svým týmem z ortopedického oddělení

Předtím jejich kroky zamířily například do Nemocnice Na Homolce, konkrétně za primářem kardiologického oddělení, profesorem MUDr. Petrem Neužilem, CSc., FESC. Ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze roušky od Galerie Silných Srdcí převzal MUDr. Tomáš Vařeka ze IV. interní kliniky. Další várka byla předána v SZC Letiny, hospici Malovická či v centru Pohoda. Mimochodem – před epidemií koronaviru Galerie Silných Srdcí organizovala finanční sbírky, díky nimž mohly děti z dětských domovů poprvé v životě vycestovat k moři. „Už tehdy nám pomáhali Richard s Inou a další umělci a sportovci. V budoucnu máme v plánu v této činnosti pokračovat, mimo jiné i formou konání charitativních akcí,“ dodala Lucie Junková.

gss3Lucie Junková a švadlena Lenka Melicharová z Plzně

Foto – Michal Touš


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

Dark metalová kapela z Českých Budějovic právě dokončila své nové album Bittersweet Devotion

dark angels bittersweet devotion200Tímto titulkem bychom Vás rádi pozvali k povídání nejen o DARK ANGELS. Nová deska vyjde na přelomu března a dubna a to je správná příležitost popovídat si se zakládajícím členem k...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Čtěte také...

Kulturně naservírovaná dýně Hokaido

hokaido200Kulturní může být i stolování. Přinášíme vám proto jeden zimní recept, který nejenže dobře chutná, ale i vypadá. Připravila jej výživová poradkyně Charlotte Vrindavani Kostelková.

 

 

...

Literatura

Mona – první biologický počítačový virus na světě

Mona perexPředstavte si, že píšete svůj první román v životě a vůbec se nebojíte zabrousit na témata jako pokročilé informační technologie, neurologie, mezinárodní vztahy a teroristické skupiny. Že na 427 stránkách poputujete ze Švédska přes Francii do I...

Divadlo

Horečka sobotní noci může zachvátit opravdu každého!

Horecka 200Aplaus ve stoje, zpívající pódium a rozvlněné hlediště. Takový byl závěr muzikálového představení Horečka sobotní noci. Vytáhla jsem rodinku za kulturou a skutečně jsme nelitovali. Česká premiéra kultovního muzikálu se v pražském Kalichu uskute...

Film

Je rolí člověka průměrovat pravdu?

role200Pravda je esenciálním prvkem finského dramatu Role člověka. Tento snímek zahájí desátou přehlídku Severská filmová zima v pražském kině Lucerna, a to ve čtvrtek 13. února 2020. Příběh filmu vychází ze stejnojmenné knihy autora Kariho Hotakainena. Přijďte ...