Elly: „Motiv písně „Flower“ je inspirovaný i mým osobním životem a myslím, že si tím projde téměř každý člověk.“
Kultura21.cz

Elly: „Motiv písně „Flower“ je inspirovaný i mým osobním životem a myslím, že si tím projde téměř každý člověk.“

elly 200Elly, vlastním jménem Eliška Tunková je novým objevem české popové scény. Momentálně ji čekají zkoušky na konzervatoři a před pár dní jí vyšla anglicky zpívaná píseň Flower. Zjistěte o písni i Elišce více díky našemu rozhovoru.Jak se máte v těchto dnech a co je u vás nového?

Musím říct, že se mám krásně. Mám za sebou skvělé natáčení klipu a live session a mám ze všeho ohromnou radost.


Aktuálně dokončujete Konzervatoř Jaroslava Ježka a čekají vás závěrečné zkoušky. Jaký z nich máte pocit? Máte z něčeho i obavy?


Mám z nich respekt, i když se snažím připravovat na sto procent a věnuji tomu téměř veškerý čas, tak takový ten přirozený strach tam stejně je. :-)

Když se podíváte zpátky, co vám studium konzervatoře nejvíce dalo?

Studium na konzervatoři mi dalo zkušenosti do života, a to ať už do života profesního, nebo osobního. Díky konzervatoři jsem se dostala ke skládání hudby. A to je pro mě nejcennější věc, kterou si budu ze školy odnášet.

Právě z konzervatoře „vzešla“ také vaše kapela. Můžete o ní prozradit více? Jedná se o samé kluky, jak se vám spolupracuje a jak si rozumíte?

Ona to popravdě není moje kapela, ale kluky jsem si vypůjčila a s některými se dokonce znám z konzervatoře, takže spolupráce šla jedna báseň. Já jsem velká trémistka, takže mi chvilku trvalo, než jsem se „rozkoukala“, ale myslím, že výsledek stojí za to.

Nedávno jste začala vydávat live sessions, tedy songy nahrané s kapelou v prostředí zkušeben Bandzone. Proč jste se rozhodla právě pro tento formát?

Tenhle formát jsme zvolili, protože mám v zásobě spoustu autorských songů, které jsem toužila zveřejnit a tohle byl krásný nápad a cesta, jak to uskutečnit.

A jak probíhalo nahrávání? Bylo pro vás v něčem jedinečné?

Celé to pro mě bylo jedinečné. Live session jsem nikdy nenahrávala a byla to skvělá zkušenost. V době natáčení jsem byla čerstvě po ztrátě hlasu, takže o to větší výzva to pro mě byla.

Také jste pustila do světa singl Flower. Co jste ním především chtěla říct? A čím jste se inspirovala při jeho tvorbě?

Inspiraci jsem hledala v životě kolem sebe u lidí, které znám a u problémů, které řeší. Motiv písně „Flower“ je inspirovaný i mým osobním životem a myslím, že si tím projde téměř každý člověk. Je přirozené, že se bojíme, že nám někdo ublíží.

Se zvukem skladby vám pomohli producenti Jaro Sound a Filip Vlček. Jak moc výsledek změnili?

Já si myslím, že song „Flower“ si už od začátku nese atmosféru a ducha, kterého jsem si přála, aby měl. V podstatě tam přistálo pár skvělých nápadů a myslím, že tomu rozhodně dodali větší dynamiku a takový tah, který dnes má. :-)

K singlu je i velmi působivý klip natáčený v Průhonickém parku. Vy v něm máte téměř svatební šaty. Jak jste se v nich cítila?


Já jsem se cítila krásně. Šaty tam představovaly čistotu a souznění s přírodou, která, v klipu vyjadřovala můj vlastní svět. Byl to opravdu krásný pocit.

V klipu hraje také Tomáš Martinka, model a nejkrásnější muž planety. Jak se vám s ním hrálo? Překvapilo vás na něm něco?

S Tomášem se mi hrálo dobře, i když jsme měli jen jednu společnou scénu, tak si myslím, že jsme si oba natáčení moc užili.

A můžete ještě prozradit, co symbolizuje růže z Jericha, kterou v závěru klipu držíte v ruce tentokrát v tmavých šatech?

Znovuzrození. Růže z Jericha v tomto klipu symbolizuje nový začátek a je to odkaz na původní téma a motiv písně, že i když se člověk bojí ublížení může se stát, že nakonec zůstane sám. 

Elly2

Ještě mě zajímá spolupráce s režisérem Honzou Strachem. Ten je známý především jako režisér klipů pro rapovou scénu. Jak jste se tedy dali dohromady? A bylo jednoduché najít společnou řeč?

S Honzou se známe víc než dva roky a podle mě je to skvělý člověk, který má dokonalé nápady a umí je skvěle zrealizovat. Vždycky je pro mě nesmírně důležité spolupracovat s lidmi se kterými si lidsky sednu a u Honzy to vyšlo perfektně.

V rámci informací o Flower bylo zmíněno, že jste vybírala z několika písní, které jste měla rozpracované. Proč padla volba zrovna na Flower?

Flower vždycky byla moje srdcová záležitost. Měla jsem neskutečnou radost, když jsem jí napsala a abych pravdu řekla, tak si myslím, že musel přijít ten správný čas, aby šla ven. Podle mě je to příjemná, rytmická skladba, která by se mohla líbit. :-)

Na závěr se zeptám, co nyní plánujete? Na co se vaši fanoušci a naši čtenáři mohou těšit?


Momentálně je mým cílem zvládnout absolventské zkoušky a ukončit školu a na to co se chystá dál se nechte překvapit. :-)

Děkuji za rozhovor a držím palce nejen u zkoušek!


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

Uličník přibližuje festival Praha žije hudbou evropským metropolím

Praha zije Hudbou3 perexPřinášíme vám rozhovor s Janem Gregarem, ředitelem hudebního festivalu Praha Žije Hudbou 2018. Multižánrový festival Praha Žije Hudbou představí od čtvrtka 7. do soboty 9. června 2018 ...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Čtěte také...

Rozhovor s Anežkou Rusevovou

rusevova 200Anežka Rusevová je česká herečka, která už má za sebou účinkování v několika divadleních hrách i televizních pořadech. Pamatovat si ji můžete například ze seriálů jako Kriminálka Anděl, Ulice, Ohnivý kuře nebo Expozitura. V našem rozhovoru se doz...


Literatura

Šestnáct povídek o průšvizích
ImageMám ráda povídky. Plně vyhovují mému pracovnímu nasazení. Většinou stihnu celý příběh přečíst dřív, než usnu. Dají se taky krásně louskat v tramvaji, autobuse i vlaku. Jsou to skvělí kamarádi. Proto ...

Divadlo

Ztracený ráj (Zpráva o člověku v Městském divadle v Brně)

ztraceny raj perexRežisér Dodo Gombár (nar. 1973) je v Brně již dávno znám. V MDB režíroval… a výborně... Žitkovské bohyně (2017), nebo v Mahenově divadle také objevná režie činohry Želary (2017), v Huse na provázku Ticho na zemi (2019), a tak bycho...

Film

Seriál Terapie je výzvou pro tvůrce, herce i diváky

terapie serial magicboxDiváci, kteří rádi sdílejí osudy seriálových hrdinů, ale zároveň dávají přednost zápletkám s hlubším podtextem, nabízejícím poučení a inspiraci, jistě uvítali projekt HBO Česká republika, seriál s názvem TERAPIE