Duhy a jednorožci podruhé

Duhy a jednorožci podruhé

Tisk

jednorozci 2Máme pro vás další příspěvek dvojnásobné maminky, trenérky Kinballu a cvičitelky malých dětí Nikoly. Tentokrát se spolu s ní a jejími dvěma ratolestmi vydáte do knihovny a do obchodního domu - i to se může stát pro skupinku "máma a dvě malé děti" pořádnou výzvou a dobrodružstvím.

 

Pořádáme turnaj, skoro všechno je zajištěné, jen je potřeba koupit nějaké odměny pro děti. A zrovna na mě čekají nějaké rezervace v knihovně, tak to spojím. Zajedu nakoupit, skočím do knihovny a za chvíli jsem zpátky. Jenže on je vlastně leden, mrzne a já mám dvě děti, tak to asi nebude taková rychlovka. Takže nejdřív oškrábu auto. Slibuji B., že na nás v knihovně čekají knížky pro ni. Sundám bundy a usadím děti do sedaček. Dojedu ke knihovně, kde není volné jediné místo. Dvakrát objedu kolečko a napotřetí nacházím místo kus od knihovny. K., která v autě skoro nespí, cestou usnula. Takže ji probouzím tím, jak ji beru do nosítka.

Oblékám bundy, vyrážíme do knihovny, kde se dozvím, že dětské oddělení funguje pro veřejnost až odpoledne. Logicky, že ano, jen mně to nějak nedošlo, jak jsem zvyklá chodit jen do dospěláckého. Takže jdeme zase do auta, svlékáme bundy, omlouvám se hromádce neštěstí, že slíbené knížky budou až po víkendu. Přijíždíme k obchodu, nahazuju nosítko, bundy naštěstí nejsou potřeba.

Jednorozci 1

Pět minut po začátku nákupu: “potřebuju čůrat”. Běžíme na opačný konec obchoďáku k záchodům. Nemám nic proti placeným záchodům, pokud jsou čisté. V případě nouze (což je každý případ, kdy chce čůrat tříleté dítě), zaplatím ráda i za špinavý záchod, stejně ji musím držet a ničeho se nedotkne. Ale když to dítě zadržuje ze všech sil, doběhneme k záchodům a tam automat POUZE na desetikoruny, tak už nejsem ráda. V peněžence mám pětikorunu, dvacku i pajdu, ovšem tu jedinou správnou minci nemám. Spěchám do nejbližšího obchodu, kterým je zverimex. Bohužel, ale skočte si na informace, tam jsou připraveni a mají. Co na tom, že informace jsou na druhém konci obchoďáku, aspoň si posílí močák. Přemýšlím, že jsem ji měla rovnou říct, ať to pustí do kalhot. I s převlečením by to bylo rychlejší a levnější řešení.

No… Tak teď už jen aby klaply poslední detaily a můžeme si užít turnaj, letos už podeváté.

Zdroj obrázků: https://pixabay.com/cs/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks

Tapír

  • Tapír 2/2023
    Už se těšíte? My ano! Už 9. března (ano milé dámy, v den, kdy budete střízlivět z oslav MDŽ) vychází...
  • Slavíme 8 let
    Dne 22. 2. 2023 to bylo 8 let, co jsme vydali úplně první číslo Tapíra. Tehdy vycházel jen elektronicky.  ...
  • Tapír 1/2023
    Více na Časopis Tapír | E-tapír (e-tapir.cz)    
Banner

Rozhovor

Lukáš Kovanda: „Ekonomie? Především věda o lidech a jejich rozhodování!“

Kovanda foto200Popularizátoři ekonomie a světa financí úspěšně bourají mýtus, že tato oblast je nuda a „suchařina“. K oblíbeným autorům patří Lukáš Kovanda. Jeho stravitelné a svižné texty se dobře čtou v kavárnách nebo při cestování ve...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Čtěte také...

Ve sbírce přibyla bronzová nota

Zdenek kral perex
Zdeněk Král je hudební skladatel, klavírista, glosátor, autor dětských knih, showman. Věnuje se především kompozici scénické a filmové hudby, koncertům klavírní improvizace, psaní dětských knih a televizní tvorbě. Pravidelně sp...


Literatura

Šedý muž – akce, špioni a zase akce

sedy muz 200V červenci se na pultech knihkupectví objevila nadupaná kniha plná akce Šedý muž amerického autora Marka Greaneyho, jež vyšla v Edici světový bestseller a která se pyšní tím, že je předlohou pro nejdražší film společnosti Netflix. A dočkáme se ...

Divadlo

Svět podle Amanitas – tentokrát s názvem Destinace

Amanitas divadlo 200Prostranství před pražským Cross klubem se v úterý 29. července promění v tak trochu jiný svět, a to svět nového cirkusu. Budete zde moci shlédnout premiéru pouličního divadla s názvem Destinace v podání skvostných Amanitas.

Film

Underwold se vrací ke svým kořenům

underwold200Při zmínce o akčních filmových sériích o upírech se mi ihned vybaví dva názvy. Tím prvním je samozřejmě Blade s nepřekonatelným Wesley Snipesem a druhým jednoznačně Underworld (fanoušci Stmívání prominou). Právě druhý jmenovaný se dočkal v po...