Videomapping ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU nabídne jedinečnou podívanou

Videomapping ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU nabídne jedinečnou podívanou

Tisk

videomapping 200Ve čtvrtek 20. října od 20 hodin se na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU uskuteční již tradiční videomappingová projekce audiovizuálních děl studentů Fakulty aplikované informatiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně ZLÍN UPROSTŘED SVĚTA. Po jejím skončení bude následovat v kavárně v budově 15 after party s DJ GRAY TIGER.

 

„Návštěvníci se mohou těšit na výběr nejlepších prací předešlých ročníků projektu ZLÍN UPROSTŘED SVĚTA. Díky spolupráci 14|15 BAŤOVA INSTITUTU a Fakulty aplikované informatiky UTB ve Zlíně má veřejnost možnost pravidelně poznávat na fasádě 15. budovy různá témata a získávat nevšední zážitky z audiovizuálních projekcí,“ pozvala na akci Petra Kubíková, ředitelka příspěvkové organizace 14|15 Baťův institut.

Videomappingová projekce se váže na studentské práce zpracované v rámci semestrů a předvádí tak novým studentům i široké veřejnosti vývoj a směry techniky moderního studijního oboru, který je možné si ve Zlíně vybrat. Prezentuje také příležitost pro studenty vyzkoušet si teorii a získané dovednosti v praxi na technickém zařízení 14|15 BAŤOVA INSTITUTU, které není běžně dostupné.

„Hra světel a stínů, práce s perspektivou, barvami a nápady jsou průvodní znaky tohoto audio-vizuálního umění, které boří představy o reálném prostoru před zraky diváků. Jsem ráda, že takto zapojujeme studenty a dáváme jim možnost, aby ukázali veřejnosti své umění,“ uvedla Zuzana Fišerová, radní pro kulturu a školství Zlínského kraje.

Novinkou je pozvání na afterparty do kavárny v budově 15, na které DJ GRAY TIGER zahraje taneční klubovou muziku nejen pro studenty.

Akce se koná za každého počasí a vstup je zdarma.

videomapping plakat

Více informací na www.14-15.cz


 
Banner

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media

Tapír

  • Tapír 6/2022
    Zimní číslo Tapíra je venku! Více na Časopis Tapír | E-tapír (e-tapir.cz)  
  • TAPÍR 5/2022
    Podzimní číslo Tapíra je venku! Těšit se můžete na rozhovor s Danem Černým, který to dotáhl až ke kreslení kačerů...
  • TAPÍR 4/2022
    Je léto, čas prázdnin a dovolených! A k létu patří samozřejmě zábava. A když zábava, tak proč ne s Tapírem?...
Banner


Literatura

Šumná architektura knižně

archit200Nakladatelství Grada přichystalo pro milovníky šumných cyklů Davida Vávry a Radovana Lipuse opravdovou lahůdku. Jakýsi cestovní deník průvodce oblíbeným pořadem. A jak je u Davida Vávry zvykem, je výsledný tvar domyšlen vždy do detailů. A to doslova. ...

Divadlo

Koule – skvělá rozhlasová hra
ImageKoule je opravdu silná rozhlasová hra. Myslím, že se od ní málokdo odtrhne, že skoro každý ji vyslechne až do konce, i když spousta replik mu nebude po chuti. Když posloucháte Pavlu Tomicovou v roli Mileny, máte chu...

Film

Slnko v sieti ovládla Čiara, tesne za ním je film Piata loď

ciara 200

Najviac nominácií na národnú filmovú cenu Slnko v sieti za uplynulý rok získal film Čiara Petra Bebjaka. Ide o kriminálny triler, ktorý sa odohráva na slovensko-ukrajinskej hranici. Získal trinásť nominácií, vrá...