Christina von Dreien: NEPOSLUŠNOST LÁSKY, co pozitivního se lze naučit ze současné situace ve světě

Christina von Dreien: NEPOSLUŠNOST LÁSKY, co pozitivního se lze naučit ze současné situace ve světě

Tisk

IMG 20220613 145437 - kopieDva roky zmatku a strachů a možná všemu není ještě konec. A proto, pro uklidnění duše, jsou dobré podobné knihy. Christina von Dreien je uznávána jako autorka nového věku s novým, láskyplným nahlížením na svět. S celistvým pohledem vnímající život jako jeden velký organismus na Zemi, se kterým by mělo být také patřičně zacházeno. Tedy s úctou.

 S respektem k životu samotnému.

A jak se Christina dívá na poslední roky, které zažíváme?

V mnohém mne napadalo, že její myšlenky jsou velmi podobné těm, které jsem mívala i já, které poletovaly kolem nás, ale mnoho nepadly na úrodnou půdu.

Christina zabrousí i do politiky, do organizace světa a tady je na každém, co si z jejího povídání vybere.

Svět bude nějakým způsobem pokračovat dál a i když si myslíme, že máme pramalý vliv na jeho směr, tak nějaký vliv jistě máme. Minimálně na to, jak budeme nahlížet na svůj vlastní život.

A když mi nejde cítit se tu potřebně?

To může být častý stesk a Christina mu tu věnuje celou kapitolu a v mnoha dalších se toto téma prolíná jako červená nit. Každý tu jsme z nějakého důvodu a autorka nám podává pomocnou ruku, abychom to své „proto jsem tady“ našli sami. Protože nějaké „proto“ určitě je. Jinak bychom tu nebyli.

Jak vnímat NEPOSLUŠNOST LÁSKY?

Jako výzvu k tomu najít sám sebe a tím nejvíce prospět Zemi, ale i přispět ke změně systémů, kterými je nám vládnuto. Jak k tomu všemu, co je nyní, mohlo dojít? I to jsou otázky, na které autorka hledá odpovědi, a to už není úplně lehké čtení. Často nám dochází, že cesta k nápravě bude složitá, ale… za tu láskyplnější a mírumilovnější společnost by to stálo.

Popravdě, Christininy knihy mám ráda, jsou totiž meditativní, relaxační a jsou o světě, ve kterém bych ráda žila.

O autorce: Christina von Dreien se narodila 15. dubna 2001 a už jako dítě měla rozšířené vědomí a mnohé paranormální schopnosti. Patří k nové generaci mladých lidí, jež představuje zcela novou dimenzi lidské existence. Ukazuje lidem nesmírný potenciál jejich životů a pomáhá konstruktivně přetvářet naše individuální i kolektivní životy a vyléčit traumata, které si jako lidstvo nese.

IMG 20220613 145437 - kopie

Hodnocení: 80 %

Original: Der Ungehorsam der Liebe

Přeložila: Ingrid Mogory

Vydalo nakladatelství Anch-Books,

Rok vydání : 2022, www.anch-books.com


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole

Tapír

  • Tapír 6/2022
    Zimní číslo Tapíra je venku! Více na Časopis Tapír | E-tapír (e-tapir.cz)  
  • TAPÍR 5/2022
    Podzimní číslo Tapíra je venku! Těšit se můžete na rozhovor s Danem Černým, který to dotáhl až ke kreslení kačerů...
  • TAPÍR 4/2022
    Je léto, čas prázdnin a dovolených! A k létu patří samozřejmě zábava. A když zábava, tak proč ne s Tapírem?...
Banner

Rozhovor

Michael Kiske: „Tipuju, že nás opět pozvou na další Masters Of Rock…”

michael kiske unisonicJak se vede bývalému zpěvákovi legedárních dýní Helloween Michaelovi Kiskemu? Momentálně spolu s kytaristou Kaiem Hansenem exceluje ve skupině Unisonic. Spoustu jeho zajímavých názorů ...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Čtěte také...

Zasmějte se u VidlákBlogu

vidlak200VIDLÁKBLOG nabízí úsměvné venkovské počtení do podivně zajímavých časů o tom, co zrovna Nele od vidlí odpadlo.

...

Literatura

Věra Čáslavská a dějinné přemety

altJsou knihy, které by člověk neměl minout. Novinka Pavla Kosatíka nazvaná Věra Čáslavská – Život na Olympu patří mezi ně. Příběh slavné gymnastky se dá číst doslova jedním dechem.

Divadlo

Skleněný pokoj: Světová premiéra původně knižního bestselleru v Brně

Skleneny pokoj 200Román britského spisovatele Simona Mawera se odehrává v Brně, mezi roky 1925 a 1968. Podkladem příběhu je osud lidí kolem slavné vily Tugendhat, světově uznávaného architekta Ludwiga Miese van der Rohe.

Film

Z Paříže do Paříze bez dokladů a bez peněz

z-parize-do-parize-4Bratři Maurice a Joseph jsou kluci. Jednomu z nich je deset, druhému dvanáct a bydlí v Paříži, kde mají příležitostí pro svá klukovská dobrodružství více než dost. Jednoho dne se ale všechno změní – maminka jim musí na kabát při...