Rozfoukejte mozkovou mlhu a žijte kvalitnější život!

Rozfoukejte mozkovou mlhu a žijte kvalitnější život!

Tisk

Mozkovamlha perexTakzvaná mozková mlha představuje problém, který vám může dost zkomplikovat život. Zahalí vaše myšlení do mraku, zablokuje kreativitu a motivaci, a dokonce vám dokáže vzít i chuť do života. Navodí vám pocit, že jste se zasekli, slova z vás polezou jako z chlupaté deky a pohnout se dál vám bude připadat zcela nemožné.

 

I když vás tento stav otravuje a způsobuje, že se cítíte nejistí, dobrou zprávou je, že cesta ven existuje. Pokud máte dojem, že bloudíte v mlze a že to trvá delší čas, nastala ta pravá chvíle pro hledání záchytných bodů a ukazatelů, které vám pomohou vyjít z mlžného oblaku. Vydejte se tedy na cestu za jasným, nezamlženým myšlením, jež výrazně zvýší kvalitu vašeho života.

Praktické tipy od klinické psycholožky

Autorkou knihy Mozková mlha s podtitulem 10 způsobů, jak ji rozfoukat je americká klinická psycholožka Jill Weber, která má soukromou praxi ve Washingtonu. Pracuje zejména s lidmi, kteří se potýkají s úzkostí a obavami, a je autorkou blogu Be Calm, který píše pro Psychology Today. Ve své knize, kterou v českém překladu vydalo Nakladatelství Portál, nabízí cvičení a tipy, které vám pomohou se s vašimi potížemi vypořádat.

Vysvětlení toho, jak funguje mozek, i skutečné příběhy

Deset kapitol nabízí stručné vysvětlení toho, jak funguje lidský mozek, a co negativně či pozitivně ovlivňuje jeho činnost. Dále snadno proveditelná cvičení, která lze zařadit i do nabitého denního programu, a shrnutí, ve kterých autorka zdůrazňuje to nejdůležitější z každé kapitoly. Nechybí ani příklady ze života. Ty vám pomohou nejen lépe pochopit pointu toho, co se autorka snaží sdělit, ale i aplikovat její tipy do vašeho života.

Zajímavým čtením jsou skutečné příběhy lidí, kteří se ocitli v mozkové mlze, z níž pak různými způsoby hledali cestu ven. Tyto konkrétní zkušenosti mohou inspirovat a možná vám pomohou i odhalit, co je potřeba změnit, aby se vám žilo líp. Poutavý styl psaní a srozumitelnost autorčina vyjadřování jsou zárukou, že si z knihy odnesete spoustu přínosných informací, a to i v případě, že se neorientujete v psychologické terminologii.

Mozkovamlha

Mozková mlha - 10 způsobů, jak se s ní vypořádat
Autorka: Jill Weber
Originální název: Overcoming Stress-Induced Brain Fog: 10 Simple Ways to Find Focus, Improve Memory, and Feel,
Překlad: Linda Bartošková
Žánr: psychologie, osobní rozvoj
Vydáno: Portál, 2023
Počet stran: 160

Hodnocení: 90 %

https://obchod.portal.cz/psychologie/mozkova-mlha/


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Přečtu kolem pětačtyřiceti knih za rok a nejradši mám šálek dobrého kakaa

Vrata3Vratislav Šálek patří mezi výrazné osobnosti magazínu Kultura 21, pro který pilně pracuje již řadu let. Jeho hlavní pracovní náplní je komunikace s nakladatelstvím a zprostředkovávání knižních výtisků k recenzi. Co na sebe v rozhovoru prozradil?

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Čtěte také...

Moje vodácké holky je kniha nejen pro vodáky

moje-vodacke-holky 200Na knihu Moje vodácké holky jsem narazila úplnou náhodou v nějaké čtenářské skupině na Facebooku. Hned jsem viděla obal, tak jsem ucítila, že právě takový titul si v těchto aprílových dnech potřebuju přečíst a udělala jsem dob...


Literatura

Recyklujte a vytvořte si originální dekorace

Recyklace perKaždý z vás má doma něco, co už se k ničemu nehodí, ale stále je vám líto to vyhodit, protože co kdyby náhodou… Možností je spousta, ale nápadů už tolik ne. Tohle vám možná pomůže.

 

Divadlo

Úniková hra Faust vás vtáhne do mystické historie

faust200Únikovou hru Faust si můžete užít v prostoru Enigma Prague (Svornosti 18, Praha 5-Smíchov). Koncipována je tak, aby si hráči nejenom „zahráli“, ale dozvěděli se i něco z jednoho z nejstarších českých a pražských mytologických příběhů.

...

Film

Bajkeři nejsou příliš originální, ale pobaví

bajkeri 200Letní komedie Bajkeři vstupuje v těchto dnech do našich kin a slibuje slušnou porci zábavy i romantiky. Ale jak už tomu u podobných filmů bývá, jen pro určitou sortu lidí.

...