Sny a podsvětí podle Jamese Hillmana

Sny a podsvětí podle Jamese Hillmana

Tisk

Hillman (2)

Pokud znáte amerického jungiánského psychologa Jamese Hillmana, pak bude tato nově vydaná kniha Sny a podsvětí z nakladatelství Portál pro vás opravdovou lahůdkou. Pokud jej neznáte, ale zajímáte se o Jungovu psychologii a sny, pak knížku rozhodně oceníte také. Co od ní čekat?

Kniha Sny a podsvětí není pro každého. Hillman je v podstatě filozof. Snová témata a náhled na sny předkládá v podobě filozofického zaujetí a z pohledu jungiánské hlubinné psychologie. Abyste knize rozuměli, je potřeba, abyste měli ponětí o tom, kdo to byl C. G. Jung, co je proces individuace, co je Stín a Jungovy archetypy, kdo byl Freud i Herakleitos, které Hillman často zmiňuje, nebo byste měli ideálně znát celou mytologii a religionistiku. Hluboký význam snové symboliky spočívá v kolektivním nevědomí a právě v této knize Hillman poukazuje i na temnější stránky člověka a veškeré podvědomé obsahy, jež se nám ve snech vynořují. A skutečně analyzuje podsvětí. Místo, kterému vládne Hádes a které hlídá trojhlavý pes Kerberos.

Nakonec zjistíte, že sny nám opravdu pomáhají zpracovávat obsahy, s nimiž se naše duše nedokáže jen tak snadno vyrovnat a které zatlačuje někam hodně hluboko na úroveň nevědomí. Hillman se v několika kapitolách věnuje různým snovým obsahům a nabízí opravdu hluboký a analytický pohled na výklad snů, vede a motivuje k hlubšímu porozumění našim snům. Pro mě výborná kniha o věcech, které patří k mým specifickým zájmům, takže její obsah mě nijak nepřekvapil, spíše mi umožnil si něco zvědomit či dokreslit, doplnit vědomosti. Přiznávám ale knize určitou složitost na pochopení pro laiky, kteří žádají popularizovaná a jednoduchá vysvětlení. Pokud mezi ně patříte, po knize raději nesahejte, neboť vám řádně zavaří mozkové závity.

Hillman

Název: Sny a podsvětí
Autor: James Hillman
Překlad: Hana Kašparovská
Nakladatelství: Portál
Rok vydání: 2023
Počet stran: 272

https://obchod.portal.cz/odborna/sny-a-podsveti/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Mirjam Landa: Měla bych přitvrdit

Mirjam perex„Jsem ráda, že už je po svátcích a můžeme zas všechno dělat normálně,“ směje se režisérka, autorka a producentka Mirjam Landa. I když tedy zrovna její začátek roku moc „normální“ není, protože úspěšná divadelnice a matka...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Yrsa opět přišla s výbornou krimi

katarze 200V nakladatelství Grada pod značkou Metafora vyšel další díl série Freyja a Huldar, tentokrát s názvem Katarze.

 

...

Literatura

Prázdniny s dráčkem odhalují, jak to bylo a je s brontosaury

200lMalému Vojtovi začínají prázdniny. Dneska byl naposledy ve školce, od září z něho bude školák. S tím si teď starosti dělat nemusí, musí totiž balit, protože se jede za babičkou a dědou – a taky trochu za králíky, psem, kozou, prasetem… prostě jede se na ves...

Divadlo

Na podzim do divadla: O pejskovi a kočičce

200divZlínské Městské divadlo si dětského diváka předchází, jak může. První premiéra sezóny 2013/2014 bude patřit dětem. Oblíbená dvojka pejsek a kočička opět budou řádit na jevišti. A děti budou znovu se zatajeným dechem sledovat, jak tito dva nerozluční kamarád...

Film

Dvanáctý ročník festivalu Film a architektura představí nejlepší město na světě i hraný snímek z blízké budoucnosti

fa 200Mezinárodní festival Film a architektura se letos uskuteční opět na přelomu září a října. V termínu od 29. 9. do 4. 10. 2023 bude k vidění v Praze, Brně a v dalších městech po celé České republice i na Slovensku třicítka krátkých a celovečerních snímků zaměř...