Příručka pro bohy - vzpomeňte si, proč jste na Zemi

Příručka pro bohy - vzpomeňte si, proč jste na Zemi

Tisk

prirucka pro bohyTak nějak se tu necítíte jako doma? A pořád vám svět přijde divný? Pak jste možná přesně ten typ čtenáře, který se rád zabývá konspiračními teoriemi a knihy Jana van Helsinga již znáte. Knihu Příručka pro bohy bych zařadila jako počtení, které dobře navazuje na Můj otec byl MIB. Zároveň již ve velké míře probírá i témata aktuální, počínaje politickou situací a koronavirem konče.

 

Takže pokud ještě nemáte ve všem dokonalý zmatek, můžete se s klidem začíst. Informace se vám tu potvrdí, vyvrátí, no jak jen budete chtít. Autor si přizval na pomoc jasnovidného Johannese, který odpovídá na všetečné otázky, zabývá se konspiračními teoriemi, spiknutími a vším, co rezonovalo v médiích poslední dva tři roky.

Autor také tvrdí, že o koronaplánu věděl již v roce 2019 a i tom se zde rozepíše.

Základní myšlenkou knihy ale zůstává, abychom se rozpomněli, proč na Zemi jsme a začali plnit to, co je naší přirozeností. Což může být u každého jiné.

Ta kolektivní hypnóza, to kolektivní nechávání se ovládat může být pro někoho velkým tématem. A tato kniha všechny tyto teorie rozebírá z různých stran.

Co s tím tedy máme dělat? Jak na to pohlíží autoři?

Zde, na Zemi, jsme pod vlivem matrixu. Svým způsobem jsme však také „měňavci“! Jenže pro člověka je to velká výzva, jelikož se příliš upíná na fyzično. Myslí si, že vše „musí vidět“; avšak tím se připravuje o mimořádnou příležitost. Když se ponoříme do svého světa, své duše, svých myšlenek, najdeme životní vizi. A to je přesně to, co si potřebujeme z této knihy vzít. Chuť žít svůj život tak, jak skutečně chceme, jak to cítíme, a najít k tomu odvahu. Pak existuje možnost, že různá područí zájmů mocných začnou praskat.

Jan van Helsing je prostě autor s naprosto nezaměnitelným rukopisem a jeho knihy jsou naprosto věrné svému tématu. S každou další opakuje informace z předchozích a přidává notnou dávku novinek, nových úhlů pohledu a dalších souvislostí, které možná na první pohled nejsou zřetelné. O to zajímavější je potom otvírat tyto knihy třeba o pět, deset let později, abychom se podívali, co z řečeného se skutečně stalo.

Otázkou zůstává, jestli vše bereme jako dokument, fantasy, sbírku konspirací nebo duchovní literaturu. Asi podle naladění každého čtenáře.

O autorovi: Jan van Helsing (1967) je autorem několika knih literatury faktu a majitelem nakladatelství Amadeus Verlag. Věnuje se objevování skrytých faktů, často předpovídá politický a ekonomický vývoj na mnoho let dopředu a v této knize spojuje síly s Johannesem, vizionářem, autor meditačních CD a tvůrce mnoha seminářů o napojení se na své dary, tvůrčí schopnosti.

žžžž

Příručka pro bohy
Vydalo nakladatelství Anch-Books, 2022
Original: Handbook for Gotter
Přeložila: Jana Krejčíková

Hodnocení: 70 %

www.anch-books.com


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

„Rád by som hral na najväčšom hudobnom festivale na Slovensku“ Legendárny saxofonista Bill Evans

jazz 200Na Gypsy Jazz festivale sa predstavil legendárny saxofonista Bill Evans. Zveril sa nám, že by rád zahral aj na Pohode. Celý článok o akcii nájdete ZDE

...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Nehledej v tom žádné háčky aneb Český jazyk zábavně

nehledej v tom zadne hacky 200V srpnu vydalo nakladatelství Fragment učebnici pro 2 stupeň ZŠ s dlouhým názvem Nehledej v tom žádné háčky aneb Český jazyk zábavně. Autorkou je Lucie Filsaková a opravdu přináší to, co slibuje v názvu – ...


Literatura

Prolhaný život dospělých: Nový román Eleny Ferrante se zamýšlí nad začarovaným kruhem mezilidských vztahů

 

ferranteČetli jste někdy knihu psanou z pohledu teenagera? Pokud ne, viděli jste aspoň film ze středoškolského prostředí. První láska, konflikt s rodiči, popsáno s lehkým humorem, známe to. Právoplatná hvězda současné italské literatury Elena Ferrante však přistupuj...

Divadlo

Máma říkala, že bych neměla: divadelní hit pro matky i dcery ve Vršovickém divadle MANA

mama rikala 200Říkáte si, že svoje dítě vychováte úplně jinak než vaši rodiče? Máte starosti s dětmi? A také vám máma říkala, co by se mělo nebo nemělo? I o tom je nová hra o rodinných vztazích Máma říkala, že bych neměla uznávané anglické autorky Char...

Film

Nový film režiséra Robina Kvapila s názvem More Miko podniká cestu za záchranou sirotků

More Miko 200Časosběrné svědectví režiséra Robina Kvapila More Miko mapuje svědomí českého národa prostřednictvím hlavního hrdiny Jaroslava Mika. Společně s ním, řidičem kamionu, Romem, aktivistou, otcem, manželem a člověkem, který se nebojí pomáhat, se vra...