Tajemství rodiny Hartových

Tajemství rodiny Hartových

Tisk

Detska hra perexAnna Hartová je dokonalá matka. Její dcery Nell a Iris jsou nejen nádherné, ale i skvěle vychované. Kromě nich se ale stará i o nevlastní dceru Bay. Jejich ideální život se však od základů změní v den, kdy Nellina krása upoutá pozornost cizince v kavárně.

 


Ukáže se, že muž je zaměstnancem prestižní modelingové agentury. Podle něj je Nell pro modeling jako stvořená. Anna s tím, aby se Nell stala modelkou, nesouhlasí, ale její manžel a Nellin otec Dom má jiný názor. Podle něj je to životní šance, kterou si jeho dcera nesmí nechat ujít. Pokud jde o Nell, ta modelku dělat chce. Nejen pro peníze, které jejich rodině zoufale chybí, ale především proto, aby unikla zvráceným hrám své nevlastní sestry. Podaří se jí to? A dokáže Anna udržet rodinu pohromadě?

O autorce
Autorkou psychologického románu Dětská hra, který v českém překladu vydalo Nakladatelství Ikar, je britská spisovatelka Clare Boyd. Než se stala spisovatelkou, pracovala v televizi jako výzkumná pracovnice v dokumentárních filmech a poté jako editorka scénářů dramatických pořadů v BBC a Channel Four, kde se jí zmocnila láska k vyprávěním příběhu. Nyní žije s manželem a dvěma dcerami v Surrey, kde jí malá zelená kůlna na konci zahrady poskytuje útočiště pro její spisovatelský život.

Jedna rodina, tři vypravěčky
Kniha je psaná v ich-formě a střídají se v ní tři vypravěčky – Anna, Nell a Bay. Najdete zde ale i několik kapitol v er-formě, které vás přenesou do minulosti, čímž vám umožní odhalit některá tajemství o vztahu dvou nevlastních sester.

Anna touží po dokonalé rodině a dělá všechno pro to, aby ji i měla. To ona trvala na tom, aby si její manžel vzal Bay k sobě. Usilovně se snaží, aby k všem dětem přistupovala stejně, ale pořád má pocit, že Bay potřebuje více lásky a pozornosti než její vlastní dcery. Její snaha o dokonalost a únavná starostlivost o matku jí však zabraňují vidět, co se u ní doma odehrává.

Bay je šťastná, že se dostala do milující rodiny, pořád však na Nell žárlí. Tváří se, že jí jde jen o sestřino dobro, její činy ale svědčí o opaku. Neustále se snaží s Nell manipulovat a využívá ji k tomu, aby dostala, co chce.

Nell zas celé dětství poslouchala, jak musí být na chudinku Bay hodná. Snažila se, ale její sestra ji zatáhla do svých zvrácených her. Nell nevěděla, jak se dostat ze sestřina vlivu, a příležitost dělat modelku jí poskytla možnost úniku. Místo toho, aby pocítila úlevu, se však dostala do dalších problémů… a neměla nikoho, koho by mohla požádat o pomoc.

Zneužívání mezi sourozenci i svět modelingu
Autorka na příběhu jedné rodiny ukazuje, jak a proč se odehrává zneužívání a týrání mezi nevlastními sourozenci. Objasní také to, proč to oběť obvykle nenahlásí. Dalším důležitým tématem v knize je postavení začínajících mladých neplnoletých modelek. Sama autorka byla kdysi modelkou, a tak tento svět, o kterém sní spousta dívek, dokonale zná. Ví, že v něm lze vydělat peníze a zažít záviděníhodný úspěch, neignoruje ale ani fakt, že má i svou temnou stránku a že v něm na dívky číhají různá nebezpečí.

Díky tomu nabízí román Dětská hra propracované a uvěřitelné rodinné drama, u kterého až do poslední stránky není jasné, jak dopadne. I když nebudete souhlasit se vším, co hrdinky dělají, dokážete se do nich snadno vcítit a pochopit jejich motivaci.

Detska hra

DĚTSKÁ HRA
Autorka: Clare Boyd
Originální název: The Pretty One
Žánr: psychologický román
Vydáno: Ikar (EUROMEDIA GROUP, a.s.), 2022
Počet stran: 416

Hodnocení: 90 %

www.knizniklub.cz/knihy/539880-detska-hra.html 


 

PřihlášeníBanner

Vznešená vyrovnanost hvězdné kariéry Dagmar Peckové pokračuje i po 43 sezónách

Vypadá to, jako by dosáhla met, přetěžko posunutelných dál. Ve svém žánru si udržovala několik desítek let pozici, u níž jsme nikdy zcela jasně neodhadli, není-li právě tou první – podle čeho se určuje nejtalentovanější a nejúspěšnější česká pěvkyně v zahraničí. Přitom vznešená vyrovnanost umělecké úrovně Dagmar Pecková pokračuje i v době, kdy „sestoupila“ z mezinárodních jevišť a pódií, ale přitom je stále hvězdou.

Otřesné svědectví o morálce dnešní doby

Možná vám to bude znít nadneseně, ale takový dojem ve mně zanechalo čtení knížky „Férová práce“ Kim Scottové. Sice píše o Americe, nemyslím si však, že u nás to bude o mnoho lepší. Nevím, jak je to v Česku s platy, zda je mzda mužů tolik odlišná od mzdy žen jako tam, avšak sexuální morálka, podle zjištění poslední doby (případy Feri, Cimický nebo šetření na vysokých školách), je přinejmenším stejná.


Jan Melvil Publishing
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Benjamin Kuras: Spisovatel musí umět pátrat a dávat věci do souvislostí!

kuras200Jeho knihy vynikají nesmírnou precizností a mohly by být učebnicí toho, jak má publicista pracovat s informacemi. A právě tomuto tématu jsem se s Benjaminem Kurasem věnovala a vyptala se ho na zákulisí takové práce. Jeho nová kniha Poslední naděje ci...

Videorecenze knih

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 
Banner

Co se stane, když naše vnitřní dítě mrzne?

Mít nějaký životní plán. To je to, co starší generace očekává od svých potomků. Jasnou vizi, do detailů promyšlenou cestu, po které by šli. Potomkové však nic takového nemají. Ano, vědí, co nechtějí, ale není jim jasné, jak by vlastně se svým životem měli naložit. Důležité je ale pro ně pořádně se vůči rodičům vymezit. Tyto rozdíly v očekávání pak způsobují střet generací, ve kterém není ani vítězů, ani poražených. A někde v tom všem zmatku mrzne naše vnitřní dítě…


divadlodisk.cz

Z archivu...

Čtěte také...

Zůstaň se mnou, příběhu plný emocí

Zůstaň se mnou, perexPřesně to jsem si přála po otočení poslední stránky knihy Zůstaň se mnou. Těžko jsem se loučila s osudy hlavních hrdinů. Debutový román nigerijské autorky Ayobami Adebayo je dílo nanejvýš zdařilé. Jsem nadšená, že jsem po knize sáhla.

...

Literatura

Švadlena z Dachau – příběh, který vás chytí za srdce

svadlena perexUž jen ten název. Hned si myslíte, že víte, kdy a kde se bude příběh odehrávat. Už jste mohli číst mnoho knih, které v sobě nesly příběhy lidí z koncentračních táborů. Stránky plné vězňů, bestiálních trýznitelů, doktorů, kteří se snažili v tě...

Divadlo

Skleněný pokoj: Světová premiéra původně knižního bestselleru v Brně

Skleneny pokoj 200Román britského spisovatele Simona Mawera se odehrává v Brně, mezi roky 1925 a 1968. Podkladem příběhu je osud lidí kolem slavné vily Tugendhat, světově uznávaného architekta Ludwiga Miese van der Rohe.

Film

Největší přehlídka srbského filmu ve Vsetíně

altEvropské filmy se těší velké oblibě a v rámci filmových festivalů jsou horkým kandidátem na zaručený způsob zahnání případné nudy a zajímavým kulturním zážitkem. Specialitou jsou pak festivaly zaměřené pouze jedním směrem. Tedy tím zeměpisným. A právě takov...