Tajemství rodiny Hartových

Tajemství rodiny Hartových

Tisk

Detska hra perexAnna Hartová je dokonalá matka. Její dcery Nell a Iris jsou nejen nádherné, ale i skvěle vychované. Kromě nich se ale stará i o nevlastní dceru Bay. Jejich ideální život se však od základů změní v den, kdy Nellina krása upoutá pozornost cizince v kavárně.

 


Ukáže se, že muž je zaměstnancem prestižní modelingové agentury. Podle něj je Nell pro modeling jako stvořená. Anna s tím, aby se Nell stala modelkou, nesouhlasí, ale její manžel a Nellin otec Dom má jiný názor. Podle něj je to životní šance, kterou si jeho dcera nesmí nechat ujít. Pokud jde o Nell, ta modelku dělat chce. Nejen pro peníze, které jejich rodině zoufale chybí, ale především proto, aby unikla zvráceným hrám své nevlastní sestry. Podaří se jí to? A dokáže Anna udržet rodinu pohromadě?

O autorce
Autorkou psychologického románu Dětská hra, který v českém překladu vydalo Nakladatelství Ikar, je britská spisovatelka Clare Boyd. Než se stala spisovatelkou, pracovala v televizi jako výzkumná pracovnice v dokumentárních filmech a poté jako editorka scénářů dramatických pořadů v BBC a Channel Four, kde se jí zmocnila láska k vyprávěním příběhu. Nyní žije s manželem a dvěma dcerami v Surrey, kde jí malá zelená kůlna na konci zahrady poskytuje útočiště pro její spisovatelský život.

Jedna rodina, tři vypravěčky
Kniha je psaná v ich-formě a střídají se v ní tři vypravěčky – Anna, Nell a Bay. Najdete zde ale i několik kapitol v er-formě, které vás přenesou do minulosti, čímž vám umožní odhalit některá tajemství o vztahu dvou nevlastních sester.

Anna touží po dokonalé rodině a dělá všechno pro to, aby ji i měla. To ona trvala na tom, aby si její manžel vzal Bay k sobě. Usilovně se snaží, aby k všem dětem přistupovala stejně, ale pořád má pocit, že Bay potřebuje více lásky a pozornosti než její vlastní dcery. Její snaha o dokonalost a únavná starostlivost o matku jí však zabraňují vidět, co se u ní doma odehrává.

Bay je šťastná, že se dostala do milující rodiny, pořád však na Nell žárlí. Tváří se, že jí jde jen o sestřino dobro, její činy ale svědčí o opaku. Neustále se snaží s Nell manipulovat a využívá ji k tomu, aby dostala, co chce.

Nell zas celé dětství poslouchala, jak musí být na chudinku Bay hodná. Snažila se, ale její sestra ji zatáhla do svých zvrácených her. Nell nevěděla, jak se dostat ze sestřina vlivu, a příležitost dělat modelku jí poskytla možnost úniku. Místo toho, aby pocítila úlevu, se však dostala do dalších problémů… a neměla nikoho, koho by mohla požádat o pomoc.

Zneužívání mezi sourozenci i svět modelingu
Autorka na příběhu jedné rodiny ukazuje, jak a proč se odehrává zneužívání a týrání mezi nevlastními sourozenci. Objasní také to, proč to oběť obvykle nenahlásí. Dalším důležitým tématem v knize je postavení začínajících mladých neplnoletých modelek. Sama autorka byla kdysi modelkou, a tak tento svět, o kterém sní spousta dívek, dokonale zná. Ví, že v něm lze vydělat peníze a zažít záviděníhodný úspěch, neignoruje ale ani fakt, že má i svou temnou stránku a že v něm na dívky číhají různá nebezpečí.

Díky tomu nabízí román Dětská hra propracované a uvěřitelné rodinné drama, u kterého až do poslední stránky není jasné, jak dopadne. I když nebudete souhlasit se vším, co hrdinky dělají, dokážete se do nich snadno vcítit a pochopit jejich motivaci.

Detska hra

DĚTSKÁ HRA
Autorka: Clare Boyd
Originální název: The Pretty One
Žánr: psychologický román
Vydáno: Ikar (EUROMEDIA GROUP, a.s.), 2022
Počet stran: 416

Hodnocení: 90 %

www.knizniklub.cz/knihy/539880-detska-hra.html 


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Pavel Nový opět zavítal do Karlovy Studánky s pořadem S tebou mě baví svět aneb ze mě se zachvěla.

pavel novy 200Zasněžený horský půvab malebné Karlovy Studánky před čtyřiceti lety zaujal filmový štáb režisérky Marie Poledňákové, která zde natočila kritiky opěvovanou komedii s názvem S tebou mě baví svět. Tento film vyhrál anketu Komedie století udělenou ...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Z archivu...

Čtěte také...

Taková normální rodinka aneb ze života nejen hmyzu na Korfu

o me rodine a jine zvireneSvé rodiče a sourozence si nikdo nevybírá, jsou nám přiděleni osudem. Proto se může leckdy stát, že se jako rodiče, potomci anebo sourozenci sejdou jedinci zcela odlišní, s různým naturelem a schopností tolerovat ...


Literatura

Případ otce a dcery – Než přijde mráz Henninga Mankella

mraz perexKomiař Kurt Wallander je neúnavným potíratelem zla ve svém rajonu. Jakmile vyčenichá stopu, neuhne se z ní, doku případ nevyšetří. To je o něm známo. Kvůli tomu, že se tak říkajíc oženil s prací, rozešla se s ním žena. I s dcerou má trošku složitější...

Divadlo

Českolipský divadelní podzim má ambice znovu vrátit této akci prestiž

ceskolipsky divadelni podzimLetošní, již 36. ročník festivalu Českolipský divadelní podzim má ambice znovu vrátit této akci prestiž, kterou měla před lety, kdy se do České Lípy sjížděly amatérské soubory z celých Čech i ...

Film

Člověk a jeho symboly

logo-portalŠvýcarský psychiatr a psychoterapeut Carl Gustav Jung (1875-1961) patří vedle staršího rakouského kolegy Sigmunda Freuda (1856-1939) k nejznámějším osobnostem, které i laické veřejnosti přiblížily taje (pod)vědomí, nevědomí a...