Opět výborný Michael Connelly a jeho Obhájce

Opět výborný Michael Connelly a jeho Obhájce

obhajce200V lednu vyšla u nakladatelství Slovart kniha Obhájce od předního amerického autora Michaela Connellyho. Přinesla osobitého protagonistu – právníka, zamotaný případ a pěknou porci napětí.

 Connelly je jednička!

Michael Connelly (* 1956) je americký spisovatel, píše hlavně detektivní romány. Proslavil se především jako duchovní otec oblíbeného hrdiny, losangeleského policisty Harryho Bosche. Náměty pro mnohé příběhy čerpá ze své dřívější práce investigativního reportéra, kde se zabýval především kriminalitou. Dynamikou psaní a nečekané rozuzlení příběhů mu přinesly velkou popularitu nejen mezi čtenáři, ale je i držitelem mnoha prestižních literárních cen.

Obhájce Haller

Mickey Haller není zrovna typický advokát v dokonalém obleku v elegantní kanceláři s vytříbenou klientelou. Místo kanceláře má vůz Lincoln Continental s řidičem, který byl jeho klientem, ale neměl na zaplacení a svůj dluh si od něho odřídí. Jeho klienty jsou drobní podvodníčci, drogoví dealeři, překupníci a další pochybné existence. Když si ho však najme zámožný mladý playboy z Beverly Hills, začne si Haller myslet, že se mu podařil mistrovský kousek a že si nejen pěkně namastí kapsu, ale taky po dlouhé době obhajuje skutečně nevinného člověka. Nakonec se ale ukáže, že nemůže být dále od pravdy…

Zajímavost navíc

V roce 2011 se kniha dočkala svého filmového zpracování. Film režíroval Brad Furman a hlavní roli si zahrál Matthew McConaughey. V originále kniha vyšla už v roce 2005, tak někomu může připadat zastaralá, co se týká reálií, ale to napínavému příběhu vůbec neubírá na kráse!

Prostě doporučuji

Michael Connelly vydal v češtině pěknou řádku knih, dokonce několik knižních sérií s nezapomenutelnými hrdiny (ano, myslím hlavně Harryho Bosche, ale neměli bychom zapomenout ani na Jacka McEvoye nebo Renée Ballardovou) a pokud chcete dalšího protagonistu, který jistě zaujme na první dobrou, máme tu Mickeyho Hallera. Chytlavý příběh s výraznými postavami z právnického prostředí je prostě něco, co tu dlouho nebylo. Tak rychle do čtení!

obhajce

Název: Obhájce
Autor: Michael Connelly
Série: Mickey Haller (1.)
Žánr: detektivka, krimi
Originální název: The Lincoln Lawyer (2005)
Nakladatelství: Slovart
Rok vydání: 2022, pevná
Počet stran: 400
Hodnocení: 90 %

Knihu k recenzi poskytlo Knihcentrum.cz a vy si ji můžete pořídit zde: https://www.knihcentrum.cz/obhajce-1


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

7. díl seriálu Březen, za kamna vlezem – nejlépe s knihou (tištenou, elektronickou, audio)

7 BMC perexBřezen býval měsícem knihy, starší ročníky si to dobře pamatují. Asi i v dřevních dobách býval touto dobou propad prodejů (i když se na ně asi tenkrát tolik nehrálo) a tak byl jarní měsíc vybrán jako vhodný ku čtení. Na nějaký čas nám, milovníkům...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Z archivu...

Čtěte také...

Sluníčko Helena Illnerová hovoří o světle

Illnerova perexČeská fyzioložka a biochemička Helena Illnerová je i ve světě uznávanou autoritou v oboru chronobiologie. V knize s příhodným názvem Čas pro světlo se může čtenář ponořit do dobrodružství vědeckého výzkumu, ...


Literatura

Co by kdyby... Popelka neobula střevíček

popelka kniha perexPohádkový příběh dvou sourozenců Abby a Jonáše nás vtáhne do víru dobrodružství, ze kterého vystoupíme až na poslední stránce. 150 stran A5 s doprovodnými černobílými ilustracemi. Samotný přebal knihy v zelené barvě a dívkou s květ...

Divadlo

Cybercomics ukazuje budoucnost světa i moderního divadla

cybercomics200Cybercomics je sci-fi román z nedaleké budoucnosti od Egona Bondyho, do kterého se se vším vervou pustilo Slovácké divadlo. Svět mafie a nadnárodních společností vás pohltí a nepustí.

...

Film

Týždeň slovenského filmu 2016

tyden slovenskeho filmu 200Prehliadka Týždeň slovenského filmu 2016, ktorá sa koná od 11. do 17. apríla v bratislavskom Kine Lumiére sa predstaví domácou tvorbou uplynulého roka. Nadväzuje tak na priaznivo prijatý prvý ročník, ktorý vznikol m...