Lucas Page se vrací ještě vtipnější než dříve
Kultura21.cz

Lucas Page se vrací ještě vtipnější než dříve

pod tlakem200Po loňském Městě plném oken vychází další kniha Roberta Pobiho tentokrát s názvem Pod tlakem.

 

 

 

Děj se opět odehrává v New Yorku, kde jím jednoho říjnového dne otřese výbuch v Guggenheimově muzeu. Právě se tam konal slavnostní večírek, budova zůstala téměř nepoškozena, ale několik set lidí se uvnitř doslova uškvařilo. Než FBI stihne zjistit, kdo za tím stojí a jaký měl motiv, dojde k další explozi. Vyšetřovatelé se proto obracejí na Lucase Page, bývalého federálního agenta, který dokáže najít i zdánlivě neexistující souvislosti.

Lucas Page je zpočátku odhodlán nabídku nepřijmout a zůstat se svou rodinou, ale nemá na vybranou. Společně s kolegyní Whitakerovou se pouští do vyšetřování a hledá jak mezi odpůrci technologií, tak velkými společnostmi. Dlouho se zdá, že se případ nikam neposouvá, nebo jen velmi pomalu, ale posléze do sebe věci začínají zapadat a závěr je napínavý do poslední stránky.

Musím přiznat, že mi v této knize opravdu sedl autorův humor, a právě díky němu jsem se pokaždé těšila na čtení a byla smutná na poslední stránce. V recenzi předchozího dílu jsem uvedla, že jsou konverzace častým zdrojem humoru a že funguje i díky tomu, že se dotýká aktuálních událostí i trendů. Tentokrát mě moc bavily nejrůznější slovní obraty a k příběhu mi to vše bezvadně sedělo. A myslím, že obrat „cítím se jako kus nábytku z Ikey, který někdo složil dohromady, aniž by se obtěžoval podívat do návodu“ budu používat.

„Bar v Clubu 21 se mohl právě tak nacházet ve wisconsinském Madisonu – dekorace připomínaly něco mezi venkovským steakhousem a sportovním barem v obchodním centru, které někdo zkřížil ještě předtím, než svět vynalezl ironii. Stěny byly obloženy mořeným mahagonem a kóje polstrované kůží, ale ubrusy vypadaly jako kovbojská košile bez knoflíků, zatímco ze stropu visely sportovní propriety a modely letadel. Místo mělo atmosféru chlapského doupěte stříknutého disneyovkami, ale jídlo si udržovalo stálou kvalitu (i když se moc neobměňovalo) a obsluha byla vzorná. Štamgasti sem chodili kvůli pověsti podniku a jeho současným kvalitám, ne pro fotbalové přilby a plastové stíhačky.“ (str. 99)

Čtení Pod tlakem jsem si tak velmi užila, zaujal mě jak humor, tak naservírované téma a už teď se těším na další autorovu knihu!

Robert Pobi je autorem thrillerů vydávaných ve 25 zemích. Vyšetřovatele Lucase Page uvedl na scénu v srpnu 2019, následoval další příběh Pod tlakem, jehož vydání se chystá a třetí díl by měl vyjít příští rok. Pokud zrovna nepíše knihy, vyráží chytat cokoli, co plave, také sbírá americké umění z počátku dvacátého století, poslouchá Motorhead a zbožňuje Rice Krispies Treats. Žije v Kanadě a část roku tráví v chatce v horách bez internetu a televize.

pod tlakem

Pod tlakem
Autor: Robert Pobi
Překlad: Ivan Ryčovský
Žánr: beletrie, thriller, napětí
Nakladatelství: Kalibr (Euromedia Group)
Rok vydání: 2021
Počet stran: 392
Hodnocení: 93 %

https://www.knizniklub.cz/knihy/537628-pod-tlakem.html


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

CLARINET FACTORY: NEUSTÁLÉ HLEDÁNÍ NOVÝCH CEST

ClarinetFactory perexClarinet Factory patří k souborům, které vždycky něčím překvapí. Nikoliv virtuózní bravurou, o té už každý dávno ví, ale třeba propojováním žánrů a oblastí, ve kterých se doká...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Z archivu...

Čtěte také...

Rebelové vln přinášejí netradiční pirátský young adult příběh

0043018324 reb v1

V téhle pirátské knize sice nepotkáte Jacka Sparrowa, ale Rebelové vln se mu svou bojovností a drzostí minimálně vyrovnají. První část nové série od Sary Raaschové rozhodně vplula do správných vln.

...

Literatura

O medvědovi, kterému nikdo nevěřil, že medvědem je!

altByl jednou, přesně řečeno v úterý, jeden medvěd a ten stál na kraji vysokého lesa a díval se na nebe. Ve velké výšce uviděl hejno divokých hus, které táhly k jihu.

 

...

Divadlo

Pravda po francouzsku

Pravda 200Když se podíváte do slovníku na význam slova pravda, najdete definici, která říká, že pravda je tvrzení považované za skutečnost. To nám v podstatě dává velký prostor k tomu, co přijímat jako pravdu a dva manželské páry ve francouzské inscenaci toh...

Film

Žádný film není jako film o Mupetech
ImageOriginálu se opravdu jen těžko něco přiblíží. Nejenom, že Mupeti jsou nenahraditelné loutkové příšerky, ale také nikdo další neměl v Disney produkci tak šílený nápad. O nadabované české verzi se zmíním dále v textu....