Lucas Page se vrací ještě vtipnější než dříve

Lucas Page se vrací ještě vtipnější než dříve

Tisk

pod tlakem200Po loňském Městě plném oken vychází další kniha Roberta Pobiho tentokrát s názvem Pod tlakem.

 

 

 

Děj se opět odehrává v New Yorku, kde jím jednoho říjnového dne otřese výbuch v Guggenheimově muzeu. Právě se tam konal slavnostní večírek, budova zůstala téměř nepoškozena, ale několik set lidí se uvnitř doslova uškvařilo. Než FBI stihne zjistit, kdo za tím stojí a jaký měl motiv, dojde k další explozi. Vyšetřovatelé se proto obracejí na Lucase Page, bývalého federálního agenta, který dokáže najít i zdánlivě neexistující souvislosti.

Lucas Page je zpočátku odhodlán nabídku nepřijmout a zůstat se svou rodinou, ale nemá na vybranou. Společně s kolegyní Whitakerovou se pouští do vyšetřování a hledá jak mezi odpůrci technologií, tak velkými společnostmi. Dlouho se zdá, že se případ nikam neposouvá, nebo jen velmi pomalu, ale posléze do sebe věci začínají zapadat a závěr je napínavý do poslední stránky.

Musím přiznat, že mi v této knize opravdu sedl autorův humor, a právě díky němu jsem se pokaždé těšila na čtení a byla smutná na poslední stránce. V recenzi předchozího dílu jsem uvedla, že jsou konverzace častým zdrojem humoru a že funguje i díky tomu, že se dotýká aktuálních událostí i trendů. Tentokrát mě moc bavily nejrůznější slovní obraty a k příběhu mi to vše bezvadně sedělo. A myslím, že obrat „cítím se jako kus nábytku z Ikey, který někdo složil dohromady, aniž by se obtěžoval podívat do návodu“ budu používat.

„Bar v Clubu 21 se mohl právě tak nacházet ve wisconsinském Madisonu – dekorace připomínaly něco mezi venkovským steakhousem a sportovním barem v obchodním centru, které někdo zkřížil ještě předtím, než svět vynalezl ironii. Stěny byly obloženy mořeným mahagonem a kóje polstrované kůží, ale ubrusy vypadaly jako kovbojská košile bez knoflíků, zatímco ze stropu visely sportovní propriety a modely letadel. Místo mělo atmosféru chlapského doupěte stříknutého disneyovkami, ale jídlo si udržovalo stálou kvalitu (i když se moc neobměňovalo) a obsluha byla vzorná. Štamgasti sem chodili kvůli pověsti podniku a jeho současným kvalitám, ne pro fotbalové přilby a plastové stíhačky.“ (str. 99)

Čtení Pod tlakem jsem si tak velmi užila, zaujal mě jak humor, tak naservírované téma a už teď se těším na další autorovu knihu!

Robert Pobi je autorem thrillerů vydávaných ve 25 zemích. Vyšetřovatele Lucase Page uvedl na scénu v srpnu 2019, následoval další příběh Pod tlakem, jehož vydání se chystá a třetí díl by měl vyjít příští rok. Pokud zrovna nepíše knihy, vyráží chytat cokoli, co plave, také sbírá americké umění z počátku dvacátého století, poslouchá Motorhead a zbožňuje Rice Krispies Treats. Žije v Kanadě a část roku tráví v chatce v horách bez internetu a televize.

pod tlakem

Pod tlakem
Autor: Robert Pobi
Překlad: Ivan Ryčovský
Žánr: beletrie, thriller, napětí
Nakladatelství: Kalibr (Euromedia Group)
Rok vydání: 2021
Počet stran: 392
Hodnocení: 93 %

https://www.knizniklub.cz/knihy/537628-pod-tlakem.html


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Petr Zuska: Od tanečníků očekávám andělsko-dábelské nálety na diváky

Petr Zuska perexChoreograf Petr Zuska, bývalý dlouholetý umělecký šéf Baletu Národního divadla, připravuje pro Pražský komorní balet nové představení s názvem "Carmina Vetera". Komponovaný večer na motivy starých lidových písní bude mít premiéru 27. ...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Pema Chödrön: Místa, která děsí

pema200Jsou v životě chvíle, kdy jsme ochromeni strachem. Jsou v duši každého člověka místa, která jsou temná a děsivá. Kam raději nešlapeme nebo do nich padáme a nekontrolovatelně se řítíme do hlubin deprese. Autorka, Pema Chödrön je buddhistická mniška a v ...


Literatura

Dobrá krize vás nezbaví starostí

dobra krizePokud od této knihy čekáte, že vás NAVŽDY vyvede z životních krizí na výsluní plné bezstarostných událostí, tak se hluboce mýlíte. Autor tu sice opravdu velmi důrazně a pravdivě pojednává o principu krizových situací a jejich vlivu na lidsk...

Divadlo

Mašíni z Divadla Na Jezerce na Dramoxu: před 70 lety začalo jejich drama

Bratři MašínoviJeden z příběhů studené války, října 1953, si můžete připomenout nejen v kinech, ale i v divadelním představení Mašíni na Dramoxu. Ozbrojená skupina antikomunistů překračuje hranice Československa. Nejsou ale sami, v patách jim jdou pří...

Film

Filmy v mezích přípustnosti

cen 200O cenzuře již vyšla řada prací, bylo zkoumáno její fungování v totalitních režimech i v demokratických státech. V zásadě lze tvrdit, že jak výrobce, tak distributor filmového (či televizního) díla si osobují právo rozhodovat o konečné podobě výrobku, připo...