Ona neměla nic. Oni mají všechno. Hra začíná

Ona neměla nic. Oni mají všechno. Hra začíná

Hra o dedictvi perexAvery Grambsová chce jen jediné. Přežít střední školu, získat stipendium a vypadnout. Její plány ale naruší smrt miliardáře Tobiase Hawthorna, který celý svůj majetek odkáže právě Avery. Avery o něm ale až dosud ani neslyšela a vůbec nemá ponětí, co byl zač.

 


Aby převzala své dědictví a zjistila, proč jej získala právě ona, musí se vydat do sídla rodiny Hawthornových. Tam ale žije i Tobiasova rodina, a ta si připadá podvedená a okradená. To platí i pro Tobiasovy čtyři vnuky: geniální a nebezpečné kluky, kteří si celý život mysleli, že dědečkův majetek zdědí právě oni. Avery se tak ocitá ve světě bohatství, intrik… a hádanek, které ji možná dovedou k odpovědi, proč se právě ona stala dědičkou.

První díl úspěšné trilogie

Jennifer Lynn Barnes je autorkou více jak tuctu knih pro mládež. Svůj první román napsala v devatenácti letech a dalších pět knih prodala ještě za studia na vysoké škole. Kromě románů píše také scénáře pro televizní stanice USA nebo MTV a je jednou z předních odbornic na psychologii fandomu, fikce a představivosti. Hra o dědictví, kterou v českém překladu vydalo Nakladatelství Yoli, je prvním dílem úspěšné trilogie.

Pasti v pastech, hádanky v hádankách

Kniha je psaná v ich-formě a vypravěčkou je Avery. Díky tomu můžete sledovat, jak Avery změnu v jejím životě prožívá, nad čím přemýšlí a co cítí. Z obyčejné dívky se stala dědička miliardového majetku, což k ní přitáhne pozornost novinářů, s níž se také musí Avery vypořádat. A pak jsou tu přitažliví bratři Hawthornové, ke kterým ji to táhne víc, než by mělo.

Avery rychle zjistí, že dopisy od Tobiase Hawthorna jsou šifrou, kterou musí vyřešit. Jen tak může zjistit, proč majetek zdědila právě ona. Jednotlivé hádanky a jejich řešení jsou dokonale promyšlené a skvěle na sebe navazují. Nechybí ani nečekané dějové zvraty, při kterých budete tajit dech a ptát se, co bude následovat. Protože se ale navzdory všem originálním nápadům autorka nevyhnula žánrovým klišé, jako je například milostný trojúhelník, doporučuji knihu zejména fanouškům young adult literatury.

Hra o dedictvi

HRA O DĚDICTVÍ
Autorka: Jennifer Lynn Barnes
Originální název: The Inheritance Games
Překlad: Veronika Volhejnová
Žánr: young adult
Vydáno: Yoli, 2022
Počet stran: 352

Hodnocení: 70 %

www.knizniklub.cz/knihy/513800-hra-o-dedictvi.html


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Na vánoční kapry se mi vylilo červené víno, říká poslankyně Jitka Chalánková

chalan 200Poslankyně sněmovny Jitka Chalánková (TOP 09) má k jídlu, eufemisticky řečeno, kladný vztah. Ráda jí, ráda vaří, ráda stoluje s celou rodinou, přidává i jednu vánoční historku s kapry polité červeným vínem.

...

Hledat

Literární soutěže jsou jednou z nejlepších cest, jak dát o sobě vědět

Lucie Hlavinková, která se poprvé proslavila knížkou pro děti, je patronkou naší literární soutěže, která právě skončila a čeká na vyhlášení svých vítězů. Lucie nám na sebe prozradila, jak se stala spisovatelkou, čemu se nejraději věnuje a co nového připravuje pro své čtenáře.

Z archivu...

Čtěte také...

Nejděsivější místa české historie vážně děsí ...
ImageNakladatelství XYZ přináší velmi zajímavou knížku pro milovníky děsivých historických událostí a tragédií.  Ale také tajemna. Nedoporučuji číst v depresi! Lidstvo má i svou odvrácenou stranu a tady vy...

Literatura

Temná místa na mapě i v duši

srdce temnoty (2)Pustit se do hodnocení krátké novely Josepha Conrada Srdce temnoty je v dnešní době už trochu oříšek. Co nového se ještě dá o více než sto let staré knížce napsat, co už by nevyslovil někdo před vámi? A z...

Divadlo

Muzikál Edith a Marlene se v Národním divadle moravskoslezském dočká čtyřiačtyřicáté reprízy

edith a marlene perex1Jubilejní 44. reprízy se dočká v pondělí 28. prosince na jedné ze scén Národního divadla moravskoslezského Ostrava, konkrétně na jevišti Divadla Jiřího Myrona, komorní muzikál Edith a Marlene, jehož autorkou je maďar...

Film

Černobílá nicota

nicota200Partnerské vztahy jsou složitou sítí toho dobrého, ale i náročného. Když jsou spolu ve vztahu dvě umělecká ega, může to být ještě o jeden level šílenější. I ve druhém snímku čtvrtečního pražského večera v kině Lucerna v rámci Severské filmové zimy zůs...