Ona neměla nic. Oni mají všechno. Hra začíná
Kultura21.cz

Ona neměla nic. Oni mají všechno. Hra začíná

Hra o dedictvi perexAvery Grambsová chce jen jediné. Přežít střední školu, získat stipendium a vypadnout. Její plány ale naruší smrt miliardáře Tobiase Hawthorna, který celý svůj majetek odkáže právě Avery. Avery o něm ale až dosud ani neslyšela a vůbec nemá ponětí, co byl zač.

 


Aby převzala své dědictví a zjistila, proč jej získala právě ona, musí se vydat do sídla rodiny Hawthornových. Tam ale žije i Tobiasova rodina, a ta si připadá podvedená a okradená. To platí i pro Tobiasovy čtyři vnuky: geniální a nebezpečné kluky, kteří si celý život mysleli, že dědečkův majetek zdědí právě oni. Avery se tak ocitá ve světě bohatství, intrik… a hádanek, které ji možná dovedou k odpovědi, proč se právě ona stala dědičkou.

První díl úspěšné trilogie

Jennifer Lynn Barnes je autorkou více jak tuctu knih pro mládež. Svůj první román napsala v devatenácti letech a dalších pět knih prodala ještě za studia na vysoké škole. Kromě románů píše také scénáře pro televizní stanice USA nebo MTV a je jednou z předních odbornic na psychologii fandomu, fikce a představivosti. Hra o dědictví, kterou v českém překladu vydalo Nakladatelství Yoli, je prvním dílem úspěšné trilogie.

Pasti v pastech, hádanky v hádankách

Kniha je psaná v ich-formě a vypravěčkou je Avery. Díky tomu můžete sledovat, jak Avery změnu v jejím životě prožívá, nad čím přemýšlí a co cítí. Z obyčejné dívky se stala dědička miliardového majetku, což k ní přitáhne pozornost novinářů, s níž se také musí Avery vypořádat. A pak jsou tu přitažliví bratři Hawthornové, ke kterým ji to táhne víc, než by mělo.

Avery rychle zjistí, že dopisy od Tobiase Hawthorna jsou šifrou, kterou musí vyřešit. Jen tak může zjistit, proč majetek zdědila právě ona. Jednotlivé hádanky a jejich řešení jsou dokonale promyšlené a skvěle na sebe navazují. Nechybí ani nečekané dějové zvraty, při kterých budete tajit dech a ptát se, co bude následovat. Protože se ale navzdory všem originálním nápadům autorka nevyhnula žánrovým klišé, jako je například milostný trojúhelník, doporučuji knihu zejména fanouškům young adult literatury.

Hra o dedictvi

HRA O DĚDICTVÍ
Autorka: Jennifer Lynn Barnes
Originální název: The Inheritance Games
Překlad: Veronika Volhejnová
Žánr: young adult
Vydáno: Yoli, 2022
Počet stran: 352

Hodnocení: 70 %

www.knizniklub.cz/knihy/513800-hra-o-dedictvi.html


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Ladislav Frej: „Že jsem si vybral Stříbrného lipana, má počátek v klukovském věku“

frej 200Přinášíme vám rozhovor s Ladislavem Frejem, interpretem jedné z audioknih z edice Mistři slova vycházející díky Audiotéce a Bookmedia – Stříbrného lipana od Ladislava Tomečka. Čím ho tato audiokniha učarovala a...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Z archivu...

Čtěte také...

Mrazivý příběh o pomstě a zradě

Minulosti neuteces perex
Pro malou Zanu je den, kdy slaví své páté narozeniny, výjimečný. Dostane dort, na němž hoří pět červených svíček, a až je sfoukne, bude z ní oficiálně velká holka. Něco se však strašlivě zvrtlo a když do bytu ...


Literatura

Učytelskej: Boj s větrnými mlýny v českém školství

ucytelskej 200Jaroslav Konvička stylově v září vydal román Učytelskej, kde zužitkoval své zkušenosti z pedagogické praxe. V předmluvě píše, že se nejedná o autobiografický román, ale fikci vyrostenou z mnoha zrnek pravdy.

...

Divadlo

Hmyzí revue ve Zlaté kapličce

ze zivota hmyzu perexZáměrem alegorických děl bylo odjakživa nastavovat společnosti zrcadlo a pomocí jinotajů přesně, i když převážně skrytě, poukazovat na palčivé problémy, které jsou ve většině případů přehlíženy. Ve Zlaté kapličce se ale tvů...

Film

Přežít léto - litevská road movie

leto 200Další litevské drama na programu Severského filmového podzimu. Jubilejní ročník filmového festivalu určený fanouškům severské kinematografie letos představuje i litevské filmy. V předchozím článku jsme diváky seznámili s dějem dramatu Byl tady Saša ...