Uběhlo dvanáct let. Jak to, že kamarádčiny děti nezestárly ani o den?
Kultura21.cz

Uběhlo dvanáct let. Jak to, že kamarádčiny děti nezestárly ani o den?

Dokonale děti perexKdyž Beth veze syna na zápas, rozhodne se, že se zajde podívat na dům, který patří její bývalé nejlepší kamarádce. Neviděly se dvanáct let, ale ona si prostě nedokáže pomoct. Zaparkuje před Flořiným domem a přes silnici pozoruje, jak Flora a její děti vystupují z auta.

 


Něco je ale strašlivě špatně. Flora je pořád stejná, jen vypadá starší, ale její děti Thomas a Emily vypadají, jako by nezestárly ani o den. Jak je to možné? Beth se pouští do pátrání. Ví, co viděla, a chce znát vysvětlení. Dokáže i přes všechny lži odhalit temná rodinná tajemství?

Novinka úspěšné britské autorky

Autorkou knihy Dokonalé děti je Sophie Hannah, úspěšná britská básnířka a prozaička. Napsala několik knih pro děti, slávu jí ale přinesly především psychothrillery. V tomto žánru debutovala románem Pusinka. Kniha Dokonalé děti v českém překladu vyšla v Nakladatelství Ikar.

Neotřelý a zajímavý příběh

Kniha zaujme už díky anotaci, která slibuje neotřelý a zajímavý příběh. A přesně to dostanete. Poté, co Beth uvidí děti, které nezestárly, se události okamžitě dají do pohybu. Beth tuší, že něco ve Flořině životě není v pořádku, a ví to i čtenář. Co to ale může být? Na tuto otázku hledá Beth odpověď a aby ji dostala, je schopná všeho. Díky tomu vznikají v příběhu napínavé situace, které milovníci psychologických thrillerů bezpochyby ocení. Bethiny myšlenky, úvahy a otázky se však občas opakují, což na někoho může působit rušivě.

Závěr je nečekaný a navzdory tomu, že je trochu překombinovaný, dává smysl. Beth i čtenáři dostanou odpovědi na všechny své otázky a nechybí ani trocha akce. Flořin příběh i její tajemství jsou dokonale promyšlené a zajímavě propletené s pátráním Beth, což společně s čtivým stylem psaní přispívá k tomu, že tento psychothriller je opravdu těžké odložit.

Dokonale děti

DOKONALÉ DĚTI
Autorka: Sophie Hannah
Originální název: Haven't They Grown,
Překlad: Hana Vališová
Žánr: psychologický thriller
Vydáno: Ikar, 2022
Počet stran: 288

Hodnocení: 75 %

www.knizniklub.cz/knihy/551270-dokonale-deti.html


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Destigmatizace u mě znamená, že budeme otevřeně mluvit o problémech, nikoliv sdělovat polopravdy

Edna NováEdna Nová v roce 2020 vydala prostřednictvím crowdfundingového nakladatelství Pointa svou knihu Ženy z Bohnic. Zajímavý rozhovor s Ednou o tom, co stálo za napsáním knihy, a co následovalo po něm, připravila Martina Čápová. 

...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Z archivu...

Čtěte také...

Jídlo pro duši Táni Havlíčkové vychází z metody Octo Codes

Jidlo pro dusi perexMódní návrhářka Táňa Havlíčková vydala v roce 2018 knihu Jídlo pro duši, která se věnuje stravě. Zdá se, že to není tak velký skok od módy. Její zajímavou stylovou metodu Octo Codes lze totiž aplikovat do všech oblastí života.


Literatura

David Deida: Cesta pravého muže

altNa seminářích a při konzultacích slýchávám nezávislé a úspěšné ženy, jak si stěžují, že dnešní muži jsou “bačkory” a že se jim nedá věřit, protože jsou příliš slabí a nevyzpytatelní. Citliví a jemní muži si zase stěžují, že se z žen staly “mužatky...

Divadlo

Kam vlastně patří Mauglí? Dojemný příběh v Divadle Kalich.

maugliNedělní odpoledne jsem strávila se synem vskutku nevšedně. Zlákal nás muzikál Mauglí, který ve svém repertoáru nabízí Divadlo Kalich v Jungmannově ulici, v Praze 1. Na odpolední představení chodí převážná většina dětských ...

Film

Je rolí člověka průměrovat pravdu?

role200Pravda je esenciálním prvkem finského dramatu Role člověka. Tento snímek zahájí desátou přehlídku Severská filmová zima v pražském kině Lucerna, a to ve čtvrtek 13. února 2020. Příběh filmu vychází ze stejnojmenné knihy autora Kariho Hotakainena. Přijďte ...