Uběhlo dvanáct let. Jak to, že kamarádčiny děti nezestárly ani o den?

Uběhlo dvanáct let. Jak to, že kamarádčiny děti nezestárly ani o den?

Dokonale děti perexKdyž Beth veze syna na zápas, rozhodne se, že se zajde podívat na dům, který patří její bývalé nejlepší kamarádce. Neviděly se dvanáct let, ale ona si prostě nedokáže pomoct. Zaparkuje před Flořiným domem a přes silnici pozoruje, jak Flora a její děti vystupují z auta.

 


Něco je ale strašlivě špatně. Flora je pořád stejná, jen vypadá starší, ale její děti Thomas a Emily vypadají, jako by nezestárly ani o den. Jak je to možné? Beth se pouští do pátrání. Ví, co viděla, a chce znát vysvětlení. Dokáže i přes všechny lži odhalit temná rodinná tajemství?

Novinka úspěšné britské autorky

Autorkou knihy Dokonalé děti je Sophie Hannah, úspěšná britská básnířka a prozaička. Napsala několik knih pro děti, slávu jí ale přinesly především psychothrillery. V tomto žánru debutovala románem Pusinka. Kniha Dokonalé děti v českém překladu vyšla v Nakladatelství Ikar.

Neotřelý a zajímavý příběh

Kniha zaujme už díky anotaci, která slibuje neotřelý a zajímavý příběh. A přesně to dostanete. Poté, co Beth uvidí děti, které nezestárly, se události okamžitě dají do pohybu. Beth tuší, že něco ve Flořině životě není v pořádku, a ví to i čtenář. Co to ale může být? Na tuto otázku hledá Beth odpověď a aby ji dostala, je schopná všeho. Díky tomu vznikají v příběhu napínavé situace, které milovníci psychologických thrillerů bezpochyby ocení. Bethiny myšlenky, úvahy a otázky se však občas opakují, což na někoho může působit rušivě.

Závěr je nečekaný a navzdory tomu, že je trochu překombinovaný, dává smysl. Beth i čtenáři dostanou odpovědi na všechny své otázky a nechybí ani trocha akce. Flořin příběh i její tajemství jsou dokonale promyšlené a zajímavě propletené s pátráním Beth, což společně s čtivým stylem psaní přispívá k tomu, že tento psychothriller je opravdu těžké odložit.

Dokonale děti

DOKONALÉ DĚTI
Autorka: Sophie Hannah
Originální název: Haven't They Grown,
Překlad: Hana Vališová
Žánr: psychologický thriller
Vydáno: Ikar, 2022
Počet stran: 288

Hodnocení: 75 %

www.knizniklub.cz/knihy/551270-dokonale-deti.html


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Na našich vystoupeních hrajeme průřez celé naší tvorby, říká Vladan Vavruša

gaia foto perexPop-rocková kapela GAIA má už leccos za sebou, hlavně řadu vystoupení, nepřehlédnutelné úspěchy v regionu a narůstající původní tvorbu. Zatímco v září proběhl v Otrokovicích křest CD Druhá múza, kde jako zpěvačka debutuje Bára Havelková, ...

Hledat

Literární soutěže jsou jednou z nejlepších cest, jak dát o sobě vědět

Lucie Hlavinková, která se poprvé proslavila knížkou pro děti, je patronkou naší literární soutěže, která právě skončila a čeká na vyhlášení svých vítězů. Lucie nám na sebe prozradila, jak se stala spisovatelkou, čemu se nejraději věnuje a co nového připravuje pro své čtenáře.

Z archivu...

Čtěte také...

Jak (ne)být divný na netu aneb na rande s Feliciou Day

jak nebyt divny na netu 200Felicia Day je velmi zajímavá postava – v prvé řadě profesionální herečka, ale také člověk žijící velmi aktivně na internetu. Například založila webový kanál Geek & Soundry a je autorkou nebo herečkou v mnoha inter...


Literatura

O Srdečníkovi, Jaterníkovi a Kebulákovi z Mise Afghánistán

Mise Afghanistan perexŽili, byli…Lékaři bez hranic. Jeden z nich, český chirurg Tomáš Šebek, se vydal do země lovců draků, aby pomohl kolegům v jedné velké nemocnici v Kundúzu. Cestou potká i krásnou Šeherezádu...

Divadlo

Vězeňský kvintet

vezensky kvintet200Máj - lásky čas. Jaro je v plném květu a omamná vůně vítězství se line osvobozenými pražskými ulicemi, jež se stávají němými svědky příběhů se šťastnými konci i přívalů radosti vyvěrajících z návratů, setkávání a toliko kýžené t...

Film

Velkolepá Bitevní loď připlouvá do našich kin

altAč to za okny mnohdy nevypadá, léto se kvapem blíží a s tím pomalinku začíná každoroční filmová sezóna plná nenáročných a zábavných kousků, u nichž by se měl divák hlavně pobavit a zapomenout na všednodenní starosti. První letošní vlaštovkou je Bitevní...