Propast smrti - další případ Kate Marshallové
Kultura21.cz

Propast smrti - další případ Kate Marshallové

propast smrti200V listopadu vydalo nakladatelství Cosmopolis třetí případ Kate Marshallové od úspěšného autora Roberta Bryndzy. Kniha nese název Propast smrti a podíváme se v něm na jeden odložený případ, který se však ukáže být součástí něčeho mnohem většího a zapeklitějšího…

 Robert Bryndza, spisovatel

Robert Bryndza (* 1979) je britský spisovatel a scenárista žijící na Slovensku. Je známý jako autor detektivek, ovšem v jeho činnosti lze najít i sérii romantických komedií. Jeho prvního thrilleru, Dívky v ledu, se v zahraničí již pro­daly více než dva miliony výtisků, byl označen jako The Wall Street Journal a USA Today bestseller a práva byla prodána do devětadvaceti jazyků. Nyní pracuje na sérii případů nové hrdinky Kate Marshallové, ženy s pohnutým osudem a silným smyslem pro spravedlnost, kterou jako novou vyšetřovatelku představil v knize Kanibal z Nine Elms (Nine Elms).

Odložený případ

Nám známí hrdinové z předchozích dvou výborných detektivních příběhů, Kate Marshallová a její asistent Tristan Harper, se pokouší rozjet vlastní detektivní agenturu a taky přes léto rozjet karavanový kemp. Dostanou se ke třináct let starému případu zmizení novinářky Joanny Duncanové, která se před smrtí zabývala politickým skandálem. Její matka si je najme, aby se pokusili zjistit, co se jí vlastně stalo. Na pomoc budou mít původní policejní složky k případu a narazí na několik zajímavých poznámek, které je dovedou ke jménům dvou mladých mužů, kteří také záhadně zmizeli. Jak je to všechno propojeno, a dočkají se tito tři lidé spravedlnosti, to se dozvíte v tomto napínavém a zamotaném příběhu.

Detektivka jak vyšitá

Pan Bryndza prostě umí psát a detektivní žánr mu sedí, jinak to nejde říct. Příběh je zamotaný, plný zvratů a překvapení, stylisticky mu nejde nic vytknout. Jediné, co by čtenářům nemuselo být po chuti, je zasazení do gay komunity, ale proč ne? Vždyť pomalu nám odhaluje život jak Kate, tak Tristana. Za mě jde o ozvláštnění a jsem ráda, že se tohoto tématu nebál a že i český trh nemá s něčím takovým problém. Už se těším na další, jistě napínavý, případ!

propast smrti

Název: Propast smrti
Autor: Robert Bryndza
Žánr: detektivní román
Originální název: Darkness Falls (2021)
Série: Kate Marshallová (3. Díl)
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2021, pevná vazba
Počet stran: 368
Hodnocení: 88 %

https://www.grada.cz/propast-smrti-11446/


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Pyrografie aneb antistresové tvoření pro milovníky dřeva

V nakladatelství Grada vyšla kniha Vypalování do dřeva aneb Pyrografie pro každého, která potěší každého kreativně založeného milovníka dřeva.
Grada

Třešně v rumu jsem zhltla jako malinu

V nakladatelství Cosmopolis vyšla kniha novinářce Michaele Janečkové s názvem Třešně v rumu, která pojednává o její cestě na Kubu.
Cosmopolis (Grada)
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Na vánoční kapry se mi vylilo červené víno, říká poslankyně Jitka Chalánková

chalan 200Poslankyně sněmovny Jitka Chalánková (TOP 09) má k jídlu, eufemisticky řečeno, kladný vztah. Ráda jí, ráda vaří, ráda stoluje s celou rodinou, přidává i jednu vánoční historku s kapry polité červeným vínem.

...

Hledat

Anketa

Pomalu nastává čas dovolených. Kde byste tu svou nejraději strávili?
 

O čmelácích vážně i nevážně

V nakladatelství Kazda vydali další knihu přírodovědce Dava Goulsona. Po Divočině v zahradě přichází Návrat čmeláků.
Kazda

Z archivu...

Čtěte také...

Je záhodno se přimlouvat za dnešní dobu?

burian primluva za dnesni dobu 200Hektická doba, celý den v poklusu, v hlavě jen pracovní záležitosti, tak vypadá život mnohých z nás. Tak nějak se vytrácí čas se pozastavit nad věcmi a jevy, které nás obklopují, vytvářejí kulisy naše...


Literatura

VHRSTI poprvé neilustroval vlastní text

O Vendulce a drakovi perexVHRSTI překvapil letos na jaře čtenáře svou novou knihou. Čím? Tentokrát ji totiž neilustroval sám, svěřil svůj text kamarádu výtvarníkovi Lukáši Fibrichovi. Mnohé z nás to asi udivilo...

Divadlo

Když to nejde vydržet „Ani o den dýl“

ani o den dyl 200Ani o den dýl je název představení francouzského autora Michela Clémenta, které na začátku října vizovskému publiku představilo zájezdové divadlo SemTamFór.

 

...

Film

Vyšší princip mravní po woodyallenovsku

iracionalni-muz perexTak jako mnoho lidí každý rok čeká na Vánoce, filmový svět a fanoušci očekávají novinku od Woodyho Allena. Pro rok 2015 slavný režisér nachystal drama ze současnosti a teď si ho díky Magic Boxu můžete doma uložit do své DVD či B...