Chladnokrevná smrt, to je Vražda v ledu

Chladnokrevná smrt, to je Vražda v ledu

Tisk

vrazda v ledu200V září vyšel u nakladatelství Cosmopolis třetí díl série Julia Schwarzová a Florian Kessler od německé autorky Catherine Shepherdové s názvem Vražda v ledu. Osobitá zápletka, zvraty i nečekané finále zaručuji.

 Spisovatelka od sousedů

Catherine Shepherdová (* 1975) je pseudonym německé autorky bestselerů. Vystudovala ekonomii, pracovala v bance a první detektivku vydala v roce 2012. Patří k nejprodávanějším německým autorkám thrillerů a krimi románů, na kontě má přes 3 miliony prodaných knih. Česky jste si z této série mohli přečíst loni vydanou Vraždu na blatech (Mooresschwärze, 2016) a letošní Vraždu bez soucitu (Nachtspiel, 2017).

Originální případ

Zima a chlad v Kolíně nad Rýnem. Soudní lékařka Julia Schwarzová je v noci povolána k neobvyklému případu. V Media parku se objevila kostka ledu, socha, ozářená reflektory. V ní se nachází člověk, mladá žena. Než se dostane k pitvě a možnosti zjistit, co se s obětí vlastně stalo, objevuje se další socha. Stihne policejní sbor, detektiv Kessler a patoložka Schwarzová, najít dostatek indicií a co nejdřív přijít na kobylku tohoto vraha s uměleckými sklony? Co tím pachatel sleduje a na jakém čísle se zastaví počet jeho obětí? To už musíte zjistit sami!

Mrazivý příběh i pro vás

Přestože jde už o třetí příběh ze série, neměla jsem žádný problém nasednout do rozjetého vlaku. Tím chci říct, že předešlé příběhy jsem zatím nečetla. Ale mám to v plánu. Autorka mě totiž překvapila neotřelým případem, překvapivým duem protagonistů i nečekaným finále. Mělo to spád, dobře se to četlo a bylo to napínavé. Přišlo mi to pouze takové strohé - a ač nechyběly emoce, poněkud sterilní. Přesto vřele doporučuji všem milovníkům detektivních příběhů se zajímavou pointou.

vrazda v ledu

Název: Vražda v ledu
Autor: Catherine Shepherdová
Žánr: detektivka, krimi
Originální název: Winterkalt (2018)
Série: Julia Schwarzová a Florian Kessler (3.díl)
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2021, pevná vazba
Počet stran: 304
Hodnocení: 85 %

https://www.grada.cz/vrazda-v-ledu-12189/


 
Banner

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Není čas odkládat svá přání, cíle či projekty, které mě naplňují a baví, říká Richard Pachman

richard pachman perexNa Velký pátek 30. března se v 19 hodin uskuteční v olomoucké Redutě slavnostní představení Pašije – Velikonoční příběh zkomponovaného olomouckým skladatelem Richardem Pachmanem pro Moravskou filharmonii...

Hledat

Nalaďte se na jaro plánováním vyvýšených záhonů nejen na balkoně

Vyvýšené záhony na balkoně je název poslední novinky, která vyšla v nakladatelství Kazda. Dozvíte se v ní jak na bohatou úrodu nejen na malém prostoru.


Čtěte také...

Harlan Coben tentokrát poodhalí zločiny z prostředí šlechtické rodiny

Říkejte mi Win 200Harlan Coben se během let stal jedním z nejoblíbenějších autorů kriminálních románů nejen u nás. V jeho nejnověji česky přeloženém přírůstku s názvem Říkejte mi Win budete opět svědky napínavé zápletky s možná nečekaným koncem.


Literatura

Četba nejen na pondělí

cerny200Málokterý vzdělanec, proskribovaný za totalitního komunistického režimu, získal v po sametové době takového prostoru, jako profesor Václav Černý, osoba patřící mezi významné české literární historiky, kritiky, překladatele a vysokoškolské pedagogy.

...

Divadlo

Komediomat vyprodal zlínské Studio Z
ImageO partě improvizátorů Komediomat jste si mohli nedávno přečíst v našem rozhovoru. Nyní jsem se na ně opět vydala do Zlína, abych se uvolnila od stresu a nechala si nahnat do očí slzy smíchu.
 
 
...

Film

Hastrman není horor, ale dojemný příběh o nesmrtelné touze

hastrman-finalni-trailerKonečně se mi podařilo zhlédnout Hastrmana Ondřeje Havelky, který byl natočen podle předlohy knihy Miloše Urbana. Snímek je to vskutku povedený. I když často naráží na nepochopení a těší se ob...