Napínavá zamotaná detektivka: Bez viny

Napínavá zamotaná detektivka: Bez viny

bez viny 200V září vydalo nakladatelství Ikar další knihu nejúspěšnější německé autorky Charlotte Linkové. Detektivní příběh Bez viny je třetím dílem knižní série Kate Linvillová a Caleb Hale a přinese nám pořádně zamotaný případ.K autorce

Charlotta Linková se narodila ve Frankfurtu nad Mohanem a je nejúspěšnější německou autorkou současnosti. Jen v Německu se prodalo kolem 25 milionů jejích knih. Psychologické romány plné napětí, v tradici nejlepších anglických detektivek, byly přeloženy do více než 20 jazyků a staly se bestsellery. Řada knih byla zfilmována – a zejména v televizi vykazují nezvykle vysokou sledovanost. Euromedia Group vydala její bestsellery Šmírák, Zapomenuté dítě, V údolí lišek, Ctitel, Podvedená a Rozhodnutí.

K příběhu za příběhem

Naše hrdinka, seržantka Kate Linvillová, cestuje vlakem do Yorku, když se zrovna přichomýtne k incidentu, kdy neznámý nějaký mladý muž střílí po ženě. Podaří se ji zachránit, ale není všem trampotám konec. Brzy poté dojde k pokusu o vraždu jiné mladé ženy, kdy jí neznámý pachatel natáhne lanko přes cestu. Žena zůstává ochrnutá. Pomalu se díky pečlivému a trpělivému vyšetřování ukazuje, že tyto dvě události spolu souvisí. V nebezpečí se brzy ocitne Kate i další její kolegové. Podaří se Calebovi najít síly a pomoci?

Motanice

Na obalu knihy vidíme lupu omatanou červenou nití, tak jako se vine nit osudu a podle mého se jedná o krásnou metaforu k příběhu, kdy ze sebe vyšetřovatelé musí vydat maximum, aby se dostali na kobylku zdánlivě nesouvisejících případů, které však při bližším zkoumání mají společného víc, než se na první pohled zdá.

Autorka nám předkládá dvě dějové linky – jednu ze současnosti, kdy Kate a Caleb vyšetřují dva incidenty, plus se podíváme do minulosti a pomalu odkrýváme události, které postihly pachatele zvěrstev ze současnosti. Představuje se nám celá řada postav a všechny jsou dokonale promyšleny tak, aby nám poskytly ucelený obrázek a všechno do sebe zapadlo.

Doporučení

Věřím, že pokud hltáte detektivní příběhy, tak jste na jméno proslulé Chgarlotte Linkové narazili a její tvorba vám tedy není cizí. Pokud vám nic neříká, tak je čas to změnit – a třeba právě s napínavým komplexním příběhem Bez viny.

bez viny

Název: Bez viny
Autor: Charlotte Linková
Série: Kate Linville a Caleb Hale 3.
Žánr: detektivka, krimi, román
Originální název: Ohne Schuld (2020)
Nakladatelství: Ikar
Rok vydání: 2021, pevná
Počet stran: 336
Hodnocení: 85 %

https://www.euromedia.cz/bez-viny/kniha/13919/


 

Soutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Keramika i malba se staly mou velikou láskou, říká výtvarnice Věra Katka Tatarkovičová

tatarkovicova perex"Nádherné obrazy. Vyzařují neskutečnou pohodu a teplo a vy máte pocit, jako by rozzářily celý prostor foyer Domu kultury v Kroměříži. Tvorba olomoucké výtvarnice má neskutečné pozitivní atmosféru..." To jsou názory návštěvníků na n...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...

Čtěte také...

Tři detektivní divadelní hry Agathy Christie vyšly knižně

Christie detektivni hry200Agatha Christie napsala pěknou řádku detektivních románů a povídek, přivedla na svět celou řadu skvělých detektivů, z nichž nejznámější jsou Hercule Poirot a Jane Marplová. Jejich nesmrtelné případy by...


Literatura

Experimentální román Tři! si pohrává s jazykem i identitou

Tři!Anna Luňáková a její experimentální román Tři! vychází v nakladatelství Dauphin. Rozhodně není pro každého, tento román spíše ocení náročnější čtenář, jež preferuje metaforickou hru se slovy a také hru psychoanalytickou.

...

Divadlo

Dokonalá svatba dostála svému názvu

svat 200Dokonalá svatba je situační komedie od britského autora Robina Hawdona, která se od roku 1994 hraje po celém světě. Je velmi aktuální a dokáže rozesmát nejeden sál. I ten ve Zlíně se velmi dobře bavil, za což bylo kromě herců zodpovědné i režisérské duo...

Film

XII. Mezinárodní festival outdoorových filmů v Praze

a 200Mezinárodní festival outdoorových filmů, který již od 3. října brázdí kinosály a další spřízněná místa nejen České a Slovenské republiky, ale i Sibiře, dorazí 20. listopadu také do hlavního města. Letošní ročník uvádí desítky snímků s adrenalinovou, ale i...