Horká čokoláda, skvostné hory, romance a pohoda

Horká čokoláda, skvostné hory, romance a pohoda

Tisk

chata ve svycarsku 200Zatím nejnovějším přírůstkem v knižní sérii Romantické útěky britské autorky Julie Caplinové je Chata ve Švýcarsku. Kniha vyšla v září a opět potěší všechny příznivkyně cestování, dobrého jídla a milostných romancí.

 O autorce

Julie Caplinová ve svých deseti letech oznámila, že bude spisovatelkou. Od toho se trochu odklonila - pracuje v PR, mnoho let cestovala po Evropě spolu s nejlepšími novináři píšícími o jídle a pití a objevovala gastronomické skvosty v Itálii, Francii, Belgii, Španělsku, Kodani a Švýcarsku. Těžká práce, ale někdo to dělat musí. Tyto cesty ji inspirovaly k psaní. Pod pseudonymem Jules Wake publikuje romance.

„Oheň v krbu a zasněžené vrcholky hor za oknem“

Setkáváme se s mladou a svéhlavou Minou, která zažije vztahový kopanec a díky zděděným penězům se rozhodne dát si od všeho pauzu a vyrazit za svou kmotrou do Švýcarska. V malebné horské chatě provozuje její kmotra hotýlek pro vybranou klientelu – lidé jí musí sednout a ona se jim pomocí dobrého jídla a vlídného slova snaží najít sami sebe. Mina si plánuje dát pauzu od mužů, ale už ve vlaku se seznámí se sympatickým mladíkem, se kterým je osud ještě svede dohromady. Švýcarské hory Minu oslní natolik, že se rozhodne zde zůstat a vybudovat si kavárnu. Jak ale dopadne její vztah s Lukem, když si řekli, že věci ponechají osudu?

O sérii

Autorka vyhmátla dobu a dokázala smíchat ingredience potřebné k vytvoření příjemné, oddechové a laskavé literatury. Vždy nám představí hrdinku v nesnázích, která řeší nejen vztahové problémy, ale i pracovní, nebo si prostě nese nějaké to břemeno z minulosti. Rozhodne se tedy změnit prostředí, razantně otočí svůj život a najde to, co ji baví a naplňuje, ale hlavně potká spřízněnou duši. A to vše na pozadí cizích krajů, nádherných míst a hlavně dobrého jídla.Jen pro připomenutí, série Romantické útěky obsahuje tyto knihy: Kavárna v Kodani (2018), Pekárna v Brooklynu (2019), Cukrárna v Paříži (2019), Hotýlek na Islandu (2020), Pláž v Chorvatsku (2020), Čajovna v Tokiu (2021).

O doporučení

Pokud jste nějakou knihu Julei Vaplinové četly, tak víte, do čeho jdete a co čekat. Pokud ne, tak vám vřele doporučuji třeba právě tento díl, abyste se ponořili do kouzelné pohodovky v nádherném Švýcarsku.

chata ve svycarsku

Název: Chata ve Švýcarsku
Autor: Julie Caplinová
Série: Romantické útěky (7.)
Žánr: román
Originální název: The Little Swiss Ski Chalet (2021)
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2021, pevná vazba
Počet stran: 360
Hodnocení: 88 %

Odkaz: https://www.grada.cz/chata-ve-svycarsku-12066/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Arogance u mého focení nemá žádnou šanci

Spingl 200Davida Spingla (29) uchvátilo focení již při studiu na střední škole. Se svými kolegy se spolupodílí na projektu „Proč ne...?“, ve kterém fotí zajímavé tváře neznámých lidí na ulici. Tématem jeho nynějšího focení je „street swag“. Čím ho modelka zauj...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Máte špatný den? A co teprvé Zlé pondělí?

pondeli 200Lidé se zdají být naprogramováni tak, aby nesnášeli pondělí. Počáteční den týdne mívá spoustu nelichotivých přízvisek – v případě autorů skrývajících se pod pseudonymem Nicci French je to pak Zlé pondělí.

...

Literatura

Umberto Eco: Od stromu k labyrintu
ImageK českému čtenáři se v poledních měsících dostalo hned několik knih Umberta Eca: soubor esejů Kant a ptakopysk, román Pražský hřbitov - a nyní následuje další odborná publikace, Od strom...

Divadlo

Blood, Tears and Gold

blood tears and gold200Druhý únorový víkend byl pro experimentální prostor NoD ve znamení premiéry velice očekávaného projektu Blood, Tears and Gold. Autorská prvotina studenta scénografie pražského DAMU J...

Film

Muž z oceli aneb Návrat Supermana na filmová plátna

Superman je asi nejslavnější komiksovou postavou na světě a patří k největším klenotům, jaké tato literatura má. Celovečerní film Richarda Donnera z roku 1978 byl navíc průkopníkem, protože tehdy se podobné adaptace nenosily a šlo o velké riz...