Horká čokoláda, skvostné hory, romance a pohoda

Horká čokoláda, skvostné hory, romance a pohoda

Tisk

chata ve svycarsku 200Zatím nejnovějším přírůstkem v knižní sérii Romantické útěky britské autorky Julie Caplinové je Chata ve Švýcarsku. Kniha vyšla v září a opět potěší všechny příznivkyně cestování, dobrého jídla a milostných romancí.

 O autorce

Julie Caplinová ve svých deseti letech oznámila, že bude spisovatelkou. Od toho se trochu odklonila - pracuje v PR, mnoho let cestovala po Evropě spolu s nejlepšími novináři píšícími o jídle a pití a objevovala gastronomické skvosty v Itálii, Francii, Belgii, Španělsku, Kodani a Švýcarsku. Těžká práce, ale někdo to dělat musí. Tyto cesty ji inspirovaly k psaní. Pod pseudonymem Jules Wake publikuje romance.

„Oheň v krbu a zasněžené vrcholky hor za oknem“

Setkáváme se s mladou a svéhlavou Minou, která zažije vztahový kopanec a díky zděděným penězům se rozhodne dát si od všeho pauzu a vyrazit za svou kmotrou do Švýcarska. V malebné horské chatě provozuje její kmotra hotýlek pro vybranou klientelu – lidé jí musí sednout a ona se jim pomocí dobrého jídla a vlídného slova snaží najít sami sebe. Mina si plánuje dát pauzu od mužů, ale už ve vlaku se seznámí se sympatickým mladíkem, se kterým je osud ještě svede dohromady. Švýcarské hory Minu oslní natolik, že se rozhodne zde zůstat a vybudovat si kavárnu. Jak ale dopadne její vztah s Lukem, když si řekli, že věci ponechají osudu?

O sérii

Autorka vyhmátla dobu a dokázala smíchat ingredience potřebné k vytvoření příjemné, oddechové a laskavé literatury. Vždy nám představí hrdinku v nesnázích, která řeší nejen vztahové problémy, ale i pracovní, nebo si prostě nese nějaké to břemeno z minulosti. Rozhodne se tedy změnit prostředí, razantně otočí svůj život a najde to, co ji baví a naplňuje, ale hlavně potká spřízněnou duši. A to vše na pozadí cizích krajů, nádherných míst a hlavně dobrého jídla.Jen pro připomenutí, série Romantické útěky obsahuje tyto knihy: Kavárna v Kodani (2018), Pekárna v Brooklynu (2019), Cukrárna v Paříži (2019), Hotýlek na Islandu (2020), Pláž v Chorvatsku (2020), Čajovna v Tokiu (2021).

O doporučení

Pokud jste nějakou knihu Julei Vaplinové četly, tak víte, do čeho jdete a co čekat. Pokud ne, tak vám vřele doporučuji třeba právě tento díl, abyste se ponořili do kouzelné pohodovky v nádherném Švýcarsku.

chata ve svycarsku

Název: Chata ve Švýcarsku
Autor: Julie Caplinová
Série: Romantické útěky (7.)
Žánr: román
Originální název: The Little Swiss Ski Chalet (2021)
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2021, pevná vazba
Počet stran: 360
Hodnocení: 88 %

Odkaz: https://www.grada.cz/chata-ve-svycarsku-12066/


 
Banner

PřihlášeníSlavná herečka a její studentka. Která z nich si zahraje v nově otevřeném Národním divadle?

Eliška Pešková (Miroslava Pleštilová) je divadelní hvězda, úspěšná učitelka herectví a žena divadelního podnikatele Pavla Švandy ze Semčic. Otýlie Malá (Iveta Hlubučková) je zas mladá dívka, která ze všeho nejvíc touží stát se herečkou.

Začala jsem svým snům rozumět a vykládat je i druhým

Nejdříve psala básničky, které, jak sama přiznává, byly spíše jakési přetlaky emocí a jejího silného vnímání. Pak přišly novelky ze života, v nichž mohla uplatnit svoji fantazii, která pracovala na plné obrátky. Později si jen tak vydala básnickou sbírku Proudy, novelku Mimo prostor a čas a v roce 2021 již pod nakladatelstvím Albatros Media knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit, na jejímž pokračování pracuje. Také má rozepsaných několik románů a jako šéfredaktorka vede internetový magazín Kultura21.cz.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

HANKA KŘÍŽKOVÁ: „S úsměvem jde všechno líp…“

Krizkova 200Muzikálová herečka, zpěvačka Hanka Křížková, která momentálně účinkuje v Mamma Mia!, Dracula, připravuje se na znovuobnovenou Carmen je ve svém živlu. Začalo jaro a ona, milovnice květin, všeho barevného a voňavého ožila. Jak přiznává, od jara ...

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".

Z archivu...

Čtěte také...

Přečtěte si upřímnou zpověď velitele z Wagnerovy armády

bojoval-jsem-v-radach-wagnerovcu200V nakladatelství Alpress vyšla unikátní kniha odhalující fungování Wagnerovy armády, tedy organizace označované jako spolek a soukromá vojenská společnost.

 

...

Literatura

Město světců a zlodějů přináší pohled na krutý život v Kongu

big mesto-svetcu-a-zlodeju-WHH-367552Město světců a zlodějů se stalo v minulém roce senzací na poli young adult. Tentokrát ovšem nečekejte žádné prvky fantasy, jak je tomu u tohoto žánru často běžné. Jedná se totiž ...

Divadlo

Jidáš Noid Bárta Superstar

Jesus perexPředstavení oblíbeného muzikálu Jesus Christ Superstar se po několika letech opět vrátilo na divadelní prkna. Od roku 2010 jej mohou diváci zhlédnout na pódiu Hudebního divadla Karlín.

...

Film

Ad Astra je drama, které zaujme především svou vizuální stránkou

Ad Astra perex22. století. Umělá inteligence je součástí každodenního života, Měsíc a Mars jsou kolonizovány a kolem Neptunu krouží satelity obydlené lidmi. Na Zemi se staví anténa, která má dosáhnout až do vesmírného prostoru, kde má pomáhat s vyhle...