Pohoda pokračuje: Pekárna v Brooklynu

Pohoda pokračuje: Pekárna v Brooklynu

pekarna v brooklynu 200V dubnu 2019 přidalo nakladatelství Cosmopolis do svého portfolia druhý díl série Romantické útěky autorky Julie Caplanové. Jak naznačuje název Pekárna v Brooklynu, podíváme se do Ameriky za dobrým pečivem, porovnáme britskou a americkou náturu a dočkáme se jiskřivé romance.


O autorce

Julie Caplinová ve svých deseti letech oznámila, že bude spisovatelkou. Od toho se trochu odklonila - pracuje v PR, mnoho let cestovala po Evropě spolu s nejlepšími novináři píšícími o jídle a pití a objevovala gastronomické skvosty v Itálii, Francii, Belgii, Španělsku, Kodani a Švýcarsku. Tyto cesty ji inspirovaly k psaní. Pod pseudonymem Jules Wake publikuje romance.

„Dobrodružství, sladké dortíky a možná i něco víc…“

V prvním díle série jsme se seznámili i s optimistickou dívčinou Sophií, jejíž příběh se rozebíhá právě v tomto díle. Sophie žije ve spokojeném vztahu s Jamesem, který však dělí svůj čas mezi péčí o nemocnou matku a Sophii. Ale věci nejsou takové, jak se na první pohled zdají, a Sophie zažije pořádný kopanec. I proto se na poslední chvíli rozhodne sáhnout po pracovní nabídce strávit nějaký čas v Americe, dělat stáž v časopise o jídle. Pouští se do toho po hlavě, poznává živoucí New York a potkává nové přátele i osudovou lásku. Její přítelkyně z pekárny Bella má bratrance Todda, šarmantního mladíka, který nenechá žádnou sukni v klidu. Jak se tyto dvě odlišné povahy dají dohromady a jaké překážky na cestě za štěstím budou muset překonat? Musíte se začíst a uvidíte sami!

Cukrářské dobroty a pochoutka pro čtenářky

Pekárna v Brooklynu přináší pohodový relax, přesto se mi z celé literární řady líbí nejméně. Autorka sice využila možnosti představit nám střet britské a americké kultury a zavedla nás na mnoho známých míst, i když možná nevytěžila potenciál New Yorku naplno, ale nějak mi nesedli hlavní hrdinové. Ona, utrápená dáma, který teskní po příteli, který ji podvedl a on, příslušník zlaté mládeže, který loví ženy a přitom trpí rodinným traumatem. Přišlo mi to moc na sílu, jako že autorka tlačí na pilu, aby dala hrdinům backstory, ale jednoduše to u mě nesedlo. Každopádně ale jde opět o poklidné čtení plné hledání lásky a pochopení a mnoho čtenářek zde najde mnohdy tolik potřebný oddech a atmosféru americké love story.

pekarna v brooklynu

Název: Pekárna v Brooklynu
Autor: Julie Caplinová
Série: Romantické útěky 2.
Žánr: román
Originální název: The Little Brooklyn Bakery (2018)
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2019, paperback
Počet stran: 368
Hodnocení: 80 %

https://www.grada.cz/pekarna-v-brooklynu-10440/


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Michal Pleskot – „Od zpěvu až k marketingu“

plesk200

Michal Pleskot působí v pražském Divadle Kalich a Divadle F. X. Šaldy v Liberci. Absolvoval zpěv na Konzervatoři Jaroslava Ježka a poté působil na scénách několika pražských divadel, nejprve v Labyrintu, později v T...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Z archivu...

Čtěte také...

Kdo si prdnul u dvora

Kdo si prdnulNakladatelství HOST přináší dětským čtenářům knihu s poněkud provokativním názvem Kdo si prdnul u dvora.  Autorem publikace je přední český flatulolog doc. MUDr. Jonáš Ovanul, CSc., který si dal za cíl popularizovat bádání flatulologie. Knížečk...


Literatura

Jakub Malovaný: Posedlost rozhovory vyústila v knihu

rozhovory jakub malovanyJméno Jakuba Malovaného většině z vás v tuto chvíli pravděpodobně nic neříká. Měli byste to napravit, obzvlášť pokud jste fandy Tří sester, Daniela Landy, Richarda Krajča nebo t...

Divadlo

Libor Vaculík režíruje českou verzi slavného francouzského muzikálu Romeo a Julie

romeo julie 200Česká verze francouzského muzikálu Romeo a Julie z pera Gérarda Presgurvice bude v prvním muzikálem, který bude koncem září uveden v multifunkčním sále Forum Karlín v Praze.  Muzikál režíruje Libor Vaculík, který je v tomto případě součas...

Film

Dosud neviděný druh očisty na filmových plátnech

200filmS velmi originálním námětem přichází na plátna režisér a scénárista James DeMonaco. S poměrně nízkým rozpočtem představuje svět, o kterém si divák nejspíš nikdy předtím nemyslel, že může fungovat.

...