Co když je Slepec svědkem zločinu?

Co když je Slepec svědkem zločinu?

Tisk

slepec 200

V nakladatelství Kalibr vyšel letos čtivý thriller s názvem Slepec od švýcarské spisovatelky Christine Brandové.

 

 

Nathaniel je slepý a když potřebuje pomoc, využívá aplikace Be My Eyes. Ta dokáže telefonicky spojit slepého člověka s náhodným člověkem, který mu odpoví. Nejčastěji se jedná například o přečtení trvanlivosti na potravinách, nebo právě výběr barvy jako v tomto případě. Aplikace Nathanielovi vytočí číslo Carol Steinerové. Než mu však stihne odpovědět, ozve se výkřik a spojení je přerušeno. Nathaniel si je jistý, že ženě někdo ublížil a ona se tak ocitla v nebezpečí. Nemá však žádné důkazy, ani stopy, jen svou intuici…

Na policii se s Nathanielem příliš bavit nechtějí, ale on se nevzdává. Spojí se s kamarádkou novinářkou Millou s nadějí, že by mu mohla pomoci. Ta sice zjišťuje podrobnosti o jiném velmi zvláštním případu, kde hraje roli nákaza HIV, ale snaží se s ním přijít na nějaké stopy. Jak Nathaniel, tak Milla jsou sympatické postavy a napínavost podporuje ještě fakt, že je zmizelá žena v pokročilém stádiu těhotenství. V průběhu pátrání se odhaluje komplikovanost vztahu novinářky a policisty, ale také se situace pořádně zamotává, až si pravdou není jistý ani čtenář. Důležitým motivem je samozřejmě Nathanova slepota a také minulost.

Slepec se velmi dobře četl a naservíroval netradiční motivy. Vyprávění působilo lidsky a především uvěřitelně. Setkání s Christine Brandovou tak pro mě bylo milým překvapením a doufám, že se dočkáme její další knihy!

Christine Brandová se narodila a vyrůstala ve švýcarském Emmentalu. Pracovala jako redaktorka v Neue Zὓrcher Zeitung, ve švýcarské televizi a poté jako soudní reportérka. Do světa justice a kriminologie nahlédla v soudní síni a při rešerších a reportážích o práci policie. Na svém kontě má již několik úspěšných románů a povídek. Christine Brandová žije v Curychu, ale většinu roku tráví na cestách kolem světa.

slepec

Slepec
Autor: Christine Brandová
Překlad: Vítězslav Čížek
Žánr: beletrie, thriller
Nakladatelství: Kalibr (Euromedia Group)
Rok vydání: 2021
Počet stran: 320
Hodnocení: 87 %

https://www.knizniklub.cz/knihy/393497-slepec.html


 

PřihlášeníBanner

Roky od nobelistky Annie Ernaux jsou výjimečnou mnohogenerační zpovědí

Spisovatelka Annie Ernaux získala v roce 2022 Nobelovu cenu za literaturu za to – podle vyjádření švédské akademie – „s jakou odvahou a klinickou ostrostí odhaluje ve svých literárních textech odcizení a kolektivní omezení osobní paměti“. Právě tento motiv figuruje i v jejím starším díle zvaném Roky, které teď konečně po 15 letech vyšlo i v českém překladu.

Host

Já, smrt = zdařilá česká young adult

V nakladatelství Cosmopolis vyšla další kniha mladého autora Aleše Novotného, young adult thriller Já, smrt.

Cosmopolis

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Zchlaďte se u rozhovoru O sněhu

pata 100 o snehu 200V těchto horkých letních dnech vám přinášíme rozhovor s Pavlem Talašem, kterého můžete znát z našeho webu. A sice ne z článků, ale z rubriky Komiks, do kterého nám laskavě propůjčuje jeho stripy. Loni mu vyšla k...

Videorecenze knih

Anketa

Červen, Mezinárodní den dětí, Světový den hudby. Co pro vás hudba znamená, vnímáte ji od dětství?
 
Banner

Fifty aneb Když je trojka životním snem

Představení Fifty Dejvického divadla bylo vrcholem čtvrtého dne zlínského divadelního festivalu Setkání Stretnutie, jehož cílem je upozornit na aktivní vztahy českých a slovenských divadel a divadelníků a ukázat výsledky jejich spolupráce.

Městské divadlo Zlín

Z archivu...

Čtěte také...

Brontík – Kamarád z pravěku

brontik perexVydejte se společně se svými dětmi na dobrodružství malého Brontíka – dinosaura, který přečkal v ledu několik milionů let. A možná by tam zůstal dalších mnoho let, pokud by ho neobjevily a neodnesly dvě neobyčejně zvídavé děti!


Literatura

Děravé paměti Michala Viewegha

Děravé paměti 100Michal Viewegh v letošním roce oslavil kulaté 60. narozeniny a u té příležitosti si nadělil i knižní dárek v podobě autobiografie s názvem Děravé paměti. Podtitul Šedesát báječných let pod psa potom mluví za vše.

...

Divadlo

Společenstvo vlastníků ukazuje přehlídku typických Čechů

spolecenstvo vlastniku 200V rámci festivalu Setkání Stretnutie do Zlína přijelo také pražské Divadlo Vosto5 se svou hrou Společenstvo vlastníků. Letošní ročník se nesl v duchu biografií, ale také tématu „co dnes znamená být jiný“, což se v n...

Film

Lorax: Děti, chraňte přírodu!
ImagePředstavte si městečko, kde je vše dokonalé, barevné, krásné… ale také umělé. Zvířata, květiny, stromy nevyjímaje. Místo živých stromů si lidé na zahrady pořizují náhražky, které mohou dálkově ovládat a podle nálady si měnit jejich barvu. Co k...