Oddychovka nejen pro milovníky romantických komedií
Kultura21.cz

Oddychovka nejen pro milovníky romantických komedií

rada-te-poznavam 200V Nakladatelství HOST vyšla kniha Ráda tě poznávám, která se pyšnila označením chytrá romantická komedie netflixové generace. Není právě teď nejvhodnější doba na takovou oddychovku?

 

 

 

Příběh je postavený na otázce, jestli se může člověk zamilovat stejně jako ve filmu. Jeho hlavní hrdinkou je Evie Summersová, která se přestěhovala do Londýna, aby se stala scenáristkou. Dlouhou dobu však pracuje pouze jako asistentka filmového a televizního agenta a agentuře se navíc přímo nedaří. Jejich nadějí je klient Ezra Chester. Ten musí dopsat svůj scénář a je na Evie, aby zachránila jak svou práci, tak celou agenturu.

S Ezrou není jednoduchá domluva, ale Evie se nenechává odbýt. Uzavře s ním dohodu, že mu bude jako inspiraci posílat její takzvané setkávačky a on ji zase to bude průběžně posílat části scénáře. Setkávačky spočívají v seznamování se s náhodnými muži přesně tak, jak se to děje ve filmech. Čtenáře čekají nejrůznější klišé typu vylitého pití v kavárně, předbíhání ve frontě, roadtrip a podobně, u kterých se rozhodně pobaví.

„Evie Summersová, ve chvíli, kdys uzavřela tu dohodu s NOKem, ses rozhodla seznámit se s někým prostřednictvím Výzvy. Podobné výzvy jsme viděli ve filmech jako 10 důvodů, proč tě nenávidím (odpočívej v pokoji, Heathe Ledgere, pro tenhle svět jsi byl až příliš krásný), Taková normální holka, a Jak ztratit kluka v 10 dnech. Pro nevzdělance ty filmy nemají nic moc společného. Ale ve všech jde ve výsledku o jediné: někdo se rozhodne přijmout výzvu, následují nevyhnutelná nedorozumění, kruté zrady a nakonec: láska.“ (str. 66)

Setkávačky jsou tedy hlavní zápletkou knihy, ale nabízí toho mnohem více. Evie je sympatická mladá slečna, která vše bere s nadhledem a brzy si vás získá. Je zajímavé sledovat její korespondenci a komunikaci s Ezrou, kde funguje jistá chemie. Do toho sledujeme svatební přípravy jedné z jejich přátel a také seznamování s fotografem Benem a jeho dcerou.
Ráda tě poznávám bylo pro mě milým překvapením. Pobavila jsem se, zavzpomínala na nějaké filmy a také byla napjatá, jak to celé dopadne. Z takových romantických knih i filmů jsem až na výjimky „vyrostla“, ale toto byla skvělá oddechovka, která mi zabrala pouhých pár hodin a rozhodně toho nelituji.

Rachel Wintersová vystudovala tvůrčí psaní a většinu dospělého života strávila na volné noze psaním pro lokální noviny a online časopisy. V současné době působí jako redaktorka nakladatelství Orion Books. Má ráda dlouhé procházky v přírodě, velká města a věří, že neexistuje moc problémů, které by se nedaly vyřešit za pomoci dobrých přátel a sklenky vína.

rada-te-poznavam

Ráda tě poznávám
Autor: Rachel Wintersová
Překlad: Romana Bičíková
Žánr: romantika, beletrie
Nakladatelství: HOST
Rok vydání: 2021
Počet stran: 368
Hodnocení: 87 %

https://www.hostbrno.cz/rada-te-poznavam/


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Lenka Klestilová: Babička by na mě byla pyšná!

Lenka Klestilova perexVestec – Už je to déle než rok, co přišla paní Lenka Klestilová s úplnou novinkou pro Prahu a Středočeský kraj. Za obrovské podpory Obecního úřadu ve Vestci, v čele s panem starostou, se rozhodla pomáhat druhým i přesto, že...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Z archivu...

Čtěte také...

Blbněte s Oscarem Ivony Březinové

Blbnutí s Oscarem patří do řady „Béček“. Ano, od roku 2005 vycházejí autorčiny literární cestopisy, jejichž názvy začínají vždy písmenem „B“ (Básník v báglu, Blonďatá Kerolajn, Báro, nebreč, Bojíš se, Margito?, Blázniví donkichoti). V posledním Ivon...


Literatura

Oslava dialógu v živote človeka

Ja a ty perexKniha zaoberajúca sa mystickým poňatím okolitého sveta jednotlivcaa sa sústreďuje na tri pojmy Ja – Ty – Ono. Čo jednotlivé slová znamenajú v kontexte k svetom ostatných ľudí a k Bohu, rozoberá Buber ako základnú tému celej knihy.

Divadlo

7. ročník divadelního festivalu Pernštejnlove přivítá ansámbly z celé republiky a spouští předprodej

pernstejnlove 200Dny 26. - 30. července budou na Zámku Pardubice opět patřit divadelnímu festivalu Pernštejnlove. Pardubický divadelní open air vstupuje do 7. ročníku naplno, návštěvníci se mohou těšit na desítku divadelních produkcí, divadlo pro děti i...

Film

Nymfomanka - recenze

"200nymfJakmile Dánsko nabídlo našim kinematografickým chtíčům otevřený pohled do mysli jednoho z jejích podivuhodných režisérů, s příchozí Melancholií či Antikristem se naše pocity vesměs různily. Možná a nejspíš právě proto, že na emoce dokáže hrát souvisl...