Oddychovka nejen pro milovníky romantických komedií
Banner

Oddychovka nejen pro milovníky romantických komedií

Tisk

rada-te-poznavam 200V Nakladatelství HOST vyšla kniha Ráda tě poznávám, která se pyšnila označením chytrá romantická komedie netflixové generace. Není právě teď nejvhodnější doba na takovou oddychovku?

 

 

 

Příběh je postavený na otázce, jestli se může člověk zamilovat stejně jako ve filmu. Jeho hlavní hrdinkou je Evie Summersová, která se přestěhovala do Londýna, aby se stala scenáristkou. Dlouhou dobu však pracuje pouze jako asistentka filmového a televizního agenta a agentuře se navíc přímo nedaří. Jejich nadějí je klient Ezra Chester. Ten musí dopsat svůj scénář a je na Evie, aby zachránila jak svou práci, tak celou agenturu.

S Ezrou není jednoduchá domluva, ale Evie se nenechává odbýt. Uzavře s ním dohodu, že mu bude jako inspiraci posílat její takzvané setkávačky a on ji zase to bude průběžně posílat části scénáře. Setkávačky spočívají v seznamování se s náhodnými muži přesně tak, jak se to děje ve filmech. Čtenáře čekají nejrůznější klišé typu vylitého pití v kavárně, předbíhání ve frontě, roadtrip a podobně, u kterých se rozhodně pobaví.

„Evie Summersová, ve chvíli, kdys uzavřela tu dohodu s NOKem, ses rozhodla seznámit se s někým prostřednictvím Výzvy. Podobné výzvy jsme viděli ve filmech jako 10 důvodů, proč tě nenávidím (odpočívej v pokoji, Heathe Ledgere, pro tenhle svět jsi byl až příliš krásný), Taková normální holka, a Jak ztratit kluka v 10 dnech. Pro nevzdělance ty filmy nemají nic moc společného. Ale ve všech jde ve výsledku o jediné: někdo se rozhodne přijmout výzvu, následují nevyhnutelná nedorozumění, kruté zrady a nakonec: láska.“ (str. 66)

Setkávačky jsou tedy hlavní zápletkou knihy, ale nabízí toho mnohem více. Evie je sympatická mladá slečna, která vše bere s nadhledem a brzy si vás získá. Je zajímavé sledovat její korespondenci a komunikaci s Ezrou, kde funguje jistá chemie. Do toho sledujeme svatební přípravy jedné z jejich přátel a také seznamování s fotografem Benem a jeho dcerou.
Ráda tě poznávám bylo pro mě milým překvapením. Pobavila jsem se, zavzpomínala na nějaké filmy a také byla napjatá, jak to celé dopadne. Z takových romantických knih i filmů jsem až na výjimky „vyrostla“, ale toto byla skvělá oddechovka, která mi zabrala pouhých pár hodin a rozhodně toho nelituji.

Rachel Wintersová vystudovala tvůrčí psaní a většinu dospělého života strávila na volné noze psaním pro lokální noviny a online časopisy. V současné době působí jako redaktorka nakladatelství Orion Books. Má ráda dlouhé procházky v přírodě, velká města a věří, že neexistuje moc problémů, které by se nedaly vyřešit za pomoci dobrých přátel a sklenky vína.

rada-te-poznavam

Ráda tě poznávám
Autor: Rachel Wintersová
Překlad: Romana Bičíková
Žánr: romantika, beletrie
Nakladatelství: HOST
Rok vydání: 2021
Počet stran: 368
Hodnocení: 87 %

https://www.hostbrno.cz/rada-te-poznavam/


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Švihadlo: “Nacpat česká slova do reggae rytmů není jednoduché.”

svihadlo petr sturmaJak se u nás v dnešní době hraje reagge? Jak Češi reagují na Jamajčany? Kam spěje česká hudba? Nejen o tomhle jsme si povídali se zpěvákem a kytaristou skupiny Švihadlo, Petrem Šturmou.

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Z archivu...

Čtěte také...

Město nad městem

Město nad městemVynikající román Lucie Brejšové Město nad městem je přímo nabitý dějem, postavami, emocemi, myšlenkami, místy i prolínající se minulostí s přítomností. Je to příběh o naplněném životě, mladého muže, který nebudete c...


Literatura

Růže a tis Agathy Christie

Růže a tisKrálovna napětí vykreslila další působivý – a tentokrát tragický – psychologický příběh. Hugh Norreys, jehož nehoda upoutala na invalidní vozík, se ocitá v městečku St Loo, kde právě vrcholí předvolební boj. Střetávají se tu různé společenské...

Divadlo

Koktavý Bertie miláčkem pardubických diváků

Kralovarec perexKdyž v roce 2010 spatřil světlo filmového světa snímek Králova řeč, okamžitě si dokázal získat city neurozených diváků a dokonce obměkčit i zkamenělá srdce kritiků a akademiků. Málokdo si však v té době uvědomoval, že...

Film

Pařba na třetí je pořádný odvaz plný dokonalého vtipu a pohotovosti

hangover 3 200Třetí pokračování úspěšné trilogie Hangover (Pařba na Třetí) dopadlo nad všechna očekávání. Patřím mezi ty, kterým se pod ruce dostala nejdříve druhá část série, Pařba v Bangkoku. Následně,...