Oddychovka nejen pro milovníky romantických komedií

Oddychovka nejen pro milovníky romantických komedií

rada-te-poznavam 200V Nakladatelství HOST vyšla kniha Ráda tě poznávám, která se pyšnila označením chytrá romantická komedie netflixové generace. Není právě teď nejvhodnější doba na takovou oddychovku?

 

 

 

Příběh je postavený na otázce, jestli se může člověk zamilovat stejně jako ve filmu. Jeho hlavní hrdinkou je Evie Summersová, která se přestěhovala do Londýna, aby se stala scenáristkou. Dlouhou dobu však pracuje pouze jako asistentka filmového a televizního agenta a agentuře se navíc přímo nedaří. Jejich nadějí je klient Ezra Chester. Ten musí dopsat svůj scénář a je na Evie, aby zachránila jak svou práci, tak celou agenturu.

S Ezrou není jednoduchá domluva, ale Evie se nenechává odbýt. Uzavře s ním dohodu, že mu bude jako inspiraci posílat její takzvané setkávačky a on ji zase to bude průběžně posílat části scénáře. Setkávačky spočívají v seznamování se s náhodnými muži přesně tak, jak se to děje ve filmech. Čtenáře čekají nejrůznější klišé typu vylitého pití v kavárně, předbíhání ve frontě, roadtrip a podobně, u kterých se rozhodně pobaví.

„Evie Summersová, ve chvíli, kdys uzavřela tu dohodu s NOKem, ses rozhodla seznámit se s někým prostřednictvím Výzvy. Podobné výzvy jsme viděli ve filmech jako 10 důvodů, proč tě nenávidím (odpočívej v pokoji, Heathe Ledgere, pro tenhle svět jsi byl až příliš krásný), Taková normální holka, a Jak ztratit kluka v 10 dnech. Pro nevzdělance ty filmy nemají nic moc společného. Ale ve všech jde ve výsledku o jediné: někdo se rozhodne přijmout výzvu, následují nevyhnutelná nedorozumění, kruté zrady a nakonec: láska.“ (str. 66)

Setkávačky jsou tedy hlavní zápletkou knihy, ale nabízí toho mnohem více. Evie je sympatická mladá slečna, která vše bere s nadhledem a brzy si vás získá. Je zajímavé sledovat její korespondenci a komunikaci s Ezrou, kde funguje jistá chemie. Do toho sledujeme svatební přípravy jedné z jejich přátel a také seznamování s fotografem Benem a jeho dcerou.
Ráda tě poznávám bylo pro mě milým překvapením. Pobavila jsem se, zavzpomínala na nějaké filmy a také byla napjatá, jak to celé dopadne. Z takových romantických knih i filmů jsem až na výjimky „vyrostla“, ale toto byla skvělá oddechovka, která mi zabrala pouhých pár hodin a rozhodně toho nelituji.

Rachel Wintersová vystudovala tvůrčí psaní a většinu dospělého života strávila na volné noze psaním pro lokální noviny a online časopisy. V současné době působí jako redaktorka nakladatelství Orion Books. Má ráda dlouhé procházky v přírodě, velká města a věří, že neexistuje moc problémů, které by se nedaly vyřešit za pomoci dobrých přátel a sklenky vína.

rada-te-poznavam

Ráda tě poznávám
Autor: Rachel Wintersová
Překlad: Romana Bičíková
Žánr: romantika, beletrie
Nakladatelství: HOST
Rok vydání: 2021
Počet stran: 368
Hodnocení: 87 %

https://www.hostbrno.cz/rada-te-poznavam/


 

Soutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Vzdušná akrobatka Šárka: „Je to přímo nebeský zážitek, když jste vzhůru nohama zavěšení a pozorujete krásu přírody“

200rozK rozhovoru jsme si přizvali Bc. Šárku Bílou, lektorku a akrobatku z Pardubic, která se již několik let věnuje vzdušné akrobacii. Co aerial dance přesně znamená, co je k němu potřeba a kde jej můžete vidět nebo začít praktikovat? To a mnohem více nalezne...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Čtěte také...

Třetina internetových Čechů čte e-knihy nejčastěji na počítači

book-829939Třetina čtenářů ( zhruba 36 %), tedy těch, kteří ročně přečtou alespoň jednu knihu, se v současnosti hlásí k četbě knih v elektronické podobě. Nejčastějším médiem k jejich čtení je počítač, ať už stolní, či notebook. Vyplývá to z výzkumu Internet...


Literatura

Marissa Meyer přichází s válkou Renegátů a anarchistů

42774042

Další příběh o maskovaných superhrdinech dostal název Renegáti a na svědomí ho má oblíbená autorka Marissa Meyer. Tentokrát ovšem nečekejte žádného Supermana nebo Batmana, ale vlastně puberťáky s mocí ovládat svět.

...

Divadlo

Nová sezona zlínského divadla bude plná žen, snů, zázraků a kouzel

mestske divadlo zlin200

Pestrý výběr z klasické i soudobé, světové i české dramatické tvorby opět nabídne divákům v příští sezoně Městské divadlo Zlín. Na Velkém sále uvede po Řeku Zorbovi dal...

Film

Nazareth schválili rockument a může do kin!

nazareth rockument 200Rockový dokument, který vám dá nahlédnout do tajů a šíleností, které musí muzikanti cestující napříč zeměmi absolvovat. Režisér Miloslav Šmídmajer se již po třetí v životě rozhodnul o výlet do života slavnýc...