Kniha pro milovníky Miloše Knora a fejetonů

Kniha pro milovníky Miloše Knora a fejetonů

Tisk

knoreni zivota200K(n)oření života je název poslední knihy Miloše Knora, která vyšla v nakladatelství CPress. Je s ní spojený slogan: „Místo návštěv doktora – kopec smíchu od Knora!“.

 

 

 

Jak je zmíněno v úvodu, tak kniha se skládá z glos, poznámek a postřehů, které Miloš Knor dával dohromady od roku 2021. V těchto krátkých textech se tak občas objevuje i téma covidu, ale především jde o různé postřehy z autorovi domácnosti a ze života obecně.

U spousty příběhů jsem se zasmála – například o tom, jak manželka díky své povaze vypije vše, co má před sebou a dala si tak vodu od zakořeňující se rostlinky i s pískem nebo toho z restaurace, kde se podával brasírovaný humr. Líbila se mi i připomínka novinových titulků z roku 2021 a při čtení o Mařkách jsem si hned vzpomněla na mou spolužačku z Brna. Ráda jsem se o Miloši Knorovi dozvěděla něco nového. Třeba, že má doma opravdu hodně ledniček a také, že má doma veselo.

„Každý ví, že není radno burčák, zavřít do lahví natěsno, ale že se musí buď do víčka udělat dírka nebo se víčko nesmí dotahovat a musí zůstat povolené. Tohle pravidlo se mojí ženě na Moravě tak vrylo pod kůži, že automaticky nezavírá žádná víčka. Pokud je v naší domácnosti cokoliv, co má víčko, pak vězte, že žádné není dotažené, ani zacvaknuté a ani jinak zajištěné. Zpočátku mi to dělalo velké problémy. Mnohokrát jsem se polil, kdyý jsem vzal do ruky lahev s limonádou, vínem, olejem i octem. Dvakrát mi spadla sklenice s medem, když jsem ji vzal za víčko a ona v něm vydržela přesně takovou dobu, která byla potřebná k tomu, abych vyndal med z police a zvedl ho nad prázdný prostor.“ (str. 99)

K(n)oření života je podle mě přesně takovou knihou, jakou má být. Jedná se o jednoduché odpočinkové čtení ze života, kapitolky jsou krátké, můžete se v nich najít, a hlavně se zasmát. Nic více od toho čekat nesmíte, jedná se o takovou knihu z mnoha podobných, ale na nějakou chvíli vás zabaví a může se stát vaším společníkem například na cestách nebo v nějaké čekárně.

Miloš Knor (* 1967) je český komik, moderátor, scenárista, režisér, spisovatel, glosátor, dramaturg, producent a zemědělec. Je absolventem Střední zemědělské technické školy, obor mechanizace zemědělské výroby v Českých Budějovicích. Pracoval v Mototechně, Uhelných skladech a Coca-cole. V roce 2007 debutoval v pořadu Na stojáka na HBO. Od té doby se věnuje žánru stand-up comedy profesionálně a zatím se uživí. Je také vynikajícím a všestranným sportovcem. Hraje lední hokej, kde v týmu HC Olymp Praha přivádí diváky k pobavení a spoluhráče k zoufalství. Je též velkým tenistou. Výška 195 centimetrů hovoří sama za sebe. Hraje také golf. Rád, dlouho a mizerně. Je přeborníkem v piškvorkách a ve svých mladých letech skládal velice úspěšně Rubikovu kostku. Chodí rád na houby, i když se bojí, že nějaké najde, protože nenávidí jejich čištění. V současné době ho můžete pravidelně vídat v divadlech s jeho „Šou jednoho Knora“.

knoreni zivota

K(n)oření života
Autor: Miloš Knor
Žánr: česká beletrie, humor
Nakladatelství: CPress (Albatros Media)
Rok vydání: 2023
Počet stran: 192
Hodnocení: 75 %

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/85050770/milos-knor-k-n-oreni-zivota/


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Turistický seriál: Zámek Vizovice

Vizovice 200Milí čtenáři, s prázdninami jsme se u nás rozhodli podívat se pod pokličku různých turistických cílů. Seznámíme vás s životy kastelánů několika hradů a zámků, podíváme se na zoubek strašidlům a představíme pár muzeí. Nebudou ...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Z archivu...

Čtěte také...

To nejlepší z Turnového háje

be100fTurnový háj, kniha tvořená krátkými sloupky Evy Turnové, které byly pravidelně publikovány v časopisech Instinkt a Reflex, vyšla poprvé již v roce 2012 a od té doby se dočkala dalších třech pokračování. Nyní vydává tato autorka, rockerka, ale i scénáristka ...


Literatura

Zařaďte vývar z kostí do svého jídelníčku

vyvar perexKdyž jsem manželovi říkala o této knize, s nedůvěrou a úsměvem mi říkal: „Tajemství dobrého vývaru? Že ho musíš vařit?“ Tak jsem se s o to větší chutí vrhla do této knihy, která není o různých polévkách, ale o vývaru z kostí…

Divadlo

Svetový Slovák Štefánik v podaní hry Zuzany Mišákovej

stefanik 200„Musel odísť, pretože na tomto svete by už len nadľudsky trpel, pre jeho veľkosť tu nebolo dosť priestoru, pretože v skutočnosti ľudia nič tak nevedia nenávidieť ako veľkosť, priamosť, čistý charakter a nepodkupnú dušu.“ Sarah Claire de Bois de J...

Film

DVD Z NFA

nfa perexNÁRODNÍ FILMOVÝ ARCHIV záslužně vydává – zpravidla v rekonstruované podobě – klasická díla české kinematografie. Dosud převažovaly hrané filmy (např. Takový je život, Extase, Krakatit, Černý Petr, Adéla ještě nevečeřela…), vyskytly se shrnující ...