Mrazivý příběh o pomstě a zradě

Mrazivý příběh o pomstě a zradě

Minulosti neuteces perex
Pro malou Zanu je den, kdy slaví své páté narozeniny, výjimečný. Dostane dort, na němž hoří pět červených svíček, a až je sfoukne, bude z ní oficiálně velká holka. Něco se však strašlivě zvrtlo a když do bytu vešel komisař Ewert Grens, udeřil ho do nosu nejen zápach zkaženého jídla, nýbrž i něčeho horšího.

 


Na to, co spatřil, nikdy nezapomněl. Teď, po dvou desetiletích, se do bytu vrací znovu. Někdo se do něj vloupal a vzal něco, co by mohlo s někdejším případem souviset. Zdá se, že ten někdo pátrá po Zaně. Pokud ji chce Grens zachránit, musí ji najít jako první.


Plnohodnotná severská krimi
Kniha Minulosti neutečeš je součástí série o Ewertu Grensovi, kterou napsala autorská dvojice tvořená oceňovaným novinářem Andersem Roslundem a bývalým vězněm Börgem Hellströmem. Kromě samotného Ewerta má série i dalšího hlavního hrdinu – informátora Pieta Hoffmanna. Knihy ze série se staly bestsellery po celém světě a na jejich motiv byl natočen i film. Po náhlé smrti Börgeho Hellstöma se Roslund rozhodl v psaní série pokračovat sám. Zatím ji doplnil o dvě knihy. Jednou z nich je i Minulosti neutečeš, která je plnohodnotnou severskou krimi.


Kdo a proč vraždil?
Vyšetřit několik let starou vraždu není snadné. To platí i pro takovou, která se vyšetřovatelům nesmazatelně vryje do paměti. Komisaře Grense však přivedlo na stopu vloupání na dávné místo činu, a tak se rozhodne, že tentokrát zjistí, kdo a proč tehdy vraždil. Chce také ochránit malou Zanu, a tak začíná souboj s časem. Grensovi v jeho snažení pomáhá informátor Piet Hoffmann, s nímž v minulosti již několikrát spolupracoval.


Na začátku knihy se nachází krátký náhled do minulosti, který odhalí, co se tenkrát vlastně stalo. Poté děj poskočí o dvacet let dopředu a pak se vše odehrává v průběhu pouhých tří dnů. Ty jsou plné překvapivých zjištění, akce i brutality a dokážou otřást vším, čemu hrdinové věřili. Příběh je skvěle napsaný, protkaný mrazivou atmosférou a zakončený překvapivou pointou.

 Minulosti neuteces

MINULOSTI NEUTEČEŠ
Autor: Anders Roslund
Originální název: Jamåhonleva
Překlad: Karolína Kloučková
Žánr: krimi, thriller
Vydáno: Kalibr, 2020
Počet stran: 472

Hodnocení: 85%

www.knizniklub.cz/knihy/404231-minulosti-neuteces


 

PřihlášeníSoutěže

Umělkyně světových parametrů mají kromě talentu vždy něco navíc

Mám rád umělce, ale nejvíc asi ty, kteří něco umějí, a přitom si na nic nehrají. Vypadá to jako protimluv, ale možná mi rozumíte. A pak mám rád umělkyně, které – ačkoliv jsou talentované, inteligentní a krásné – mají ještě něco navíc. Kromě talentu, půvabu a kouzla osobnosti disponují schopností zaujmout ve více směrech.

Herečka Bára Lukešová v rozhovoru o svém otci a pražské výstavě jeho filmové tvorby

Výběr z realizovaných i nerealizovaných návrhů filmového architekta Rudolfa Lukeše (1923 – 1976) přinese výstava v galerii Lucerna. Očekávaná expozice nazvaná „Rudolf Lukeš – Filmové návrhy“ bude otevřena od 5. října a potrvá do 9. listopadu. O připravované výstavě je i rozhovor s dcerou tohoto filmového kumštýře, divadelní, filmovou a televizní herečkou Bárou Lukešovou.
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

„Air Guitar je podivná disciplína, jako vytržená z filmů Monty Pythonů“

air guitar logoŽe jste ještě neslyšeli o Air Guitar World Championships čili Šampionátu ve hře na imaginární kytaru? Tak to je chyba, protože Česká republika každoročně mívá několik želízek v ohni. V tomto článku si tento fenomén představím...

Hledat

Videorecenze knih

Příhody telátka potěší malé poplety i rodiče

Ve vydavatelství Radioservis vyšla audiokniha Příhody telátka poplety určená pro malé děti, ale určitě pobaví a potěší i dospělé.
Radiotéka

Čtěte také...

Daňová evidence podnikatelů 2018

daň. evidence perexNa světlo světa se začátkem roku dostala publikace Daňová evidence podnikatelů 2018. Jedná se již o 15. vydání doplněné podle aktuálně platných daňových zákonů.

 


Literatura

Kam na dovolenou? Přece na sever Francie, do Bretaně a Normandie

bretan 200S rozhodováním, který kraj světa při své dovolené navštívit, vám pomůže nový turistický průvodce Bretaň a Normandie od nakladatelství Jota a to již ve třetím upraveném vydání s nejaktuálnějšími informacemi a tipy pro prvotřídní zážitek.

...

Divadlo

Santiniho jazyk, hlubší smysl k hledání a nalezení textového univerza?

santiniMěstské divadlo v Brně uvedlo jako svou třetí inscenaci sezóny a padesátousedmou inscenaci vůbec zajímavou a ojedinělou hru, která je inspirovaná literární předlohou Miloše Urbana, Santiniho jazyk. Autory jevištního převyprávění jsou režisér a herec, Stanisl...

Film

Annabelle vrací úder

anna200Film Annabelle (2014) je dost zvláštní klasický horor plný detektivního pátrání a překvapivých lekavých scén. Nikdy nekončící boj dobra se zlem začíná tentokrát u nastávajících rodičů John a Mia.

...