Lars útočí ve jménu syna a otce

Lars útočí ve jménu syna a otce

lars utoci perexTřetí knížka o soukromém očku Larseho jehož pravé jméno je záhadné jako autor Daniel Gries sám. Stále miluje i kritizuje Metallicu, mlátí ve sklepě do bicích, vysedává jako spolumajitel v baru ve společnosti své oblíbené značky alkoholu, miluje auta a ženy. Má rád volnost, kterou léta u policie neměl, ale zkušenosti tam získané umí využívat. Když se pustí do pátrání, je lepší se mu neplést do cesty a nesnažit se ho zastavit. Žen sice měl hodně, ale jen na jednu několik dlouhých let stále vzpomínal a čekal na telefon, v němž uslyší její hlas.

 

Až teď, po dvaceti letech, se najednou Viki ozývá a prosí o pomoc. Nemohla žádat o pomoc policii, záhadné zmizení syna je totiž doprovázeno ztrátou peněz z trezoru ve firmě jeho otce. Při rozhovoru s Viki a jejím manželem, který není biologickým rodičem, získává dojem, že tím otcem by mohl být on. Proto musí útočit. Rodiče tvrdí, že to bylo zlaté dítě, Viki posléze přislíbila seznam jeho přátel, kterých moc neměl, ale přece jen se od nich dozví, že měl přítelkyni. Posléze zjistí, že se i ona ztratila. Před jeho pátráním stojí více otazníků, na které musí najít rychle odpověď, ten co se ho osobně nejvíce dotýká však vyřešen není.

Autor se neváže na konkrétní prostředí, příběh se může odehrát kdekoliv. Tak jako předchozí tituly se čte velmi rychle, nepostrádá dramatičnost i spád, což nutí čtenáře dozvědět co nejdříve, jak to celé nakonec dopadne.

Věřím, že si užijete i styl Larsova vyprávění...

Ukázka z knihy

Celý tohle představení proběhlo tiše, rychle a nenápadně. Ráno někdo najde vypáčený okno, dveře a vybranej trezor, ale to muže v černým netrápilo. On bude mít dostatečnej náskok, s nohou na plynovým pedálu má už teď skoro vyhráno. Jestli to v příštích dvaceti minutách nenapálí někam do kandelábru, bude hotovo.

Level complete.

Jasně že hra pak bude ještě pokračovat, ale to už na jiný šachovnici a s jinejma figurama. A bude to jízda, to je víc než jasný. Jenže některý věci bejvaj nevyhnutelný a tohle je právě jedna taková. Člověk se až nestačí divit, kam se dostane, když nastoupí do špatnýho vlaku. Obrazně řečeno. Pak už jen jede, vyděšeně kouká z okna a vzpomíná, kde a co se na samým začátku podělalo.

Takže, kde a co se teda podělalo v tomhle případě?

Něco vám o tom povím.

Lars má vždycky v rukávu pár nekorektních hlášek, o jeho myšlenkách nemluvě. Ale když tohoto nekonvenčního hrdinu přijmete takového, jaký je - i s jeho drsnou filosofii - oblíbíte si ho a budete se těšit na další díl. Doufám, že se ho brzy dočkáme.

lars utoci

Lars útočí
Autor: Daniel Gris
Žánr: thriller
Nakladatelství: Mystery Press
Rok vydání: 2020
Počet stran: 200

Hodnocení: 90%

www.mysterypress.cz


 

PřihlášeníSoutěže

Umělkyně světových parametrů mají kromě talentu vždy něco navíc

Mám rád umělce, ale nejvíc asi ty, kteří něco umějí, a přitom si na nic nehrají. Vypadá to jako protimluv, ale možná mi rozumíte. A pak mám rád umělkyně, které – ačkoliv jsou talentované, inteligentní a krásné – mají ještě něco navíc. Kromě talentu, půvabu a kouzla osobnosti disponují schopností zaujmout ve více směrech.

Herečka Bára Lukešová v rozhovoru o svém otci a pražské výstavě jeho filmové tvorby

Výběr z realizovaných i nerealizovaných návrhů filmového architekta Rudolfa Lukeše (1923 – 1976) přinese výstava v galerii Lucerna. Očekávaná expozice nazvaná „Rudolf Lukeš – Filmové návrhy“ bude otevřena od 5. října a potrvá do 9. listopadu. O připravované výstavě je i rozhovor s dcerou tohoto filmového kumštýře, divadelní, filmovou a televizní herečkou Bárou Lukešovou.
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Zavzpomínejte na ikonu spirituálů Evu Olmerovou

200 olmerovaOrganizátoři akce Festival Evy Olmerové zvou všechny, kteří Evu Olmerovou měli a mají rádi, protože si tu vzpomínku zaslouží a splácíme jí tím dluh, protože společnost se k ní ve své době zachovala macešsky. Více přiblížil Martin Arden v to...

Hledat

Videorecenze knih

Příhody telátka potěší malé poplety i rodiče

Ve vydavatelství Radioservis vyšla audiokniha Příhody telátka poplety určená pro malé děti, ale určitě pobaví a potěší i dospělé.
Radiotéka

Z archivu...

Čtěte také...

Dřímající Temná tajemství odhalena

Temna tajemstvi 200Pro začátek – několik doporučení ze světového tisku: Neuvěřitelně chytré. (De Telegraaf); Senzační švédská krimi. (Hallands Nyheter); Nejlepší švédský debut po Larssonovi.....


Literatura

„Veselá holčičí růžová v pařátech depresivního chlapa.“

neradost perexVeselá holčičí růžová v pařátech depresivního chlapa.“ I těmito slovy charakterizuje svou první vydanou knihu Karel Novotný. A je to trefné. Umělecký kontrast růžové barvy s neveselým...

Divadlo

Když se dětská říkanka změní v rukách šílence ve smrtící zbraň

200divLuxusní sídlo ležící na neobydleném ostrově skýtá mnoho příležitostí, jak příjemně strávit víkend ve společnosti osmi navzájem si cizích hostů, o jejichž potřeby se má starat manželský pár. Svou polohou a opuštěností se však může stát i příhodným místem pr...

Film

I mafián musí na záchod

oskar plakat 200Film Oskar (1991) je předělávkou slavné komedie s Luisem de Funésem. V hlavní roli zde vystupuje tentokrát Sylvester Stallone a dává do příběhu něco, co tomu tenkrát chybělo. Úspěšný a drsný mafián Ange...