Věrný čtenář thrillerů nemusí být výhra

Věrný čtenář thrillerů nemusí být výhra

Tisk

verny ctenar 200Věrný čtenář je první knihou z plánované série. Práva na tento titul byla prodána do více než 35 zemí a v Hollywoodu se připravuje také seriálová adaptace. Stojí toto finské čtení za to?

 

 

 

Příběh začíná, když je žena slavného spisovatele Rogera Koponena zavražděna v jejich luxusním domě na břehu zamrzlého zálivu. Na sobě má slavnostní šaty a ve tváři hrůzostrašný škleb. Případu se ujímá mladá inspektorka Jessica Niemi. Brutálních vražd postupně přibývá a záhy je jasné, že je na stopě sériového vraha. Vraždy přitom nejsou nahodilé, ale pachatel se vždy inspiruje hrůznými činy popsanými v Koponenových thrillerech.

Jessica Niemi potkává pachatele dokonce na místě činu a na základě jeho chování má neustále dojem, že musí jít o něco osobního. Do vyšetřování se tak vrhá ještě s větší vervou… Její postava je zároveň obestřena tajemstvím, které je čtenáři postupně odhalováno a stojí za to.

Věrný čtenář pro mě byl velmi milým překvapením. Čekala jsem další krimi se zajímavým čtenářským námětem a dostalo se mi velmi čtivé jízdy, kde tak moc nešlo o knihy a jejich děj, ale dokázal se zarýt pod kůži. Zajímaví policisté, pachatelé, co jsou o x kroků napřed, až nadpřirozená témata, … Vše se postupně spojovalo a necelých 400 stran uteklo jako voda. I když tedy závěr byl poněkud překombinovaný a oproti celé knize zbytečně useknutý. Nicméně jméno Maxe Seecka si zapamatuji a těším se na jeho další knihy.

Max Seeck (*1985) patří v rodném Finsku k nejprodávanějším autorům. Vystudoval ekonomii v Tallinnu a MBA v Curychu. Původně pracoval v marketingu, ale v současnosti se už spisovatelské dráze věnuje na plný úvazek.

verny ctenar

Věrný čtenář
Autor: Max Seeck
Překlad: Ema C. Stašová
Žánr: thriller
Nakladatelství: Cosmopolis (Grada)
Rok vydání: 2020
Počet stran: 392
Hodnocení: 91 %

https://www.grada.cz/verny-ctenar-11223/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Jan Kunze (KOFE-IN): "Dnes v muzice ve velké míře rozhodují peníze a mnohem méně talent a usilovná práce"

jan kunze 200Opavská kapela KOFE-IN není na české hudební scéně žádným nováčkem. Má za sebou už dvě alba. První s názvem Osobní vesmír z roku 2009 obsahoval pilotní singl Sebe mi dej. Druhým počinem kapely...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Pro nejmenší jsou tady nová okénková leporela

jedeme-na-vylet 200V nakladatelství Presco Group pod značkou Ella a Max se objevila nová edice čítající zatím dvě leporela Jedeme na farmu a Jedeme na výlet.

...

Literatura

Emocionální masakr o bezpohlavních bytostech

ko sexu perexNadsázka a humor tomu opravdu nechybí, jen kdybychom se jakožto lidstvo tak trošku nepotáceli na hraně pořádného K.O. uštědřeného nejen sexu, ale také krásné přitažlivé roli láskyplné ženy a silného ochraňujícího muže. Ženy se vzmužily a...

Divadlo

Nová sezona zlínského divadla bude plná žen, snů, zázraků a kouzel

mestske divadlo zlin200

Pestrý výběr z klasické i soudobé, světové i české dramatické tvorby opět nabídne divákům v příští sezoně Městské divadlo Zlín. Na Velkém sále uvede po Řeku Zorbovi dal...

Film

Nový dokumentární film Klusáka a Pecháčkové mapuje tři roky pandemie v Čechách, do kin půjde na jaře příštího roku

VelkeNic200Dokumentární režiséři Vít Klusák a Marika Pecháčková téměř tři roky sledovali českou společnost a její pojetí pandemie nemoci covid-19. V dokumentární tragikomedii Velké nic se autoři zaměřili na lidské příběhy, poetiku doby, bizarní obrazy nebo klí...