Literární událost podzimu? Nový Lars Kepler!

Literární událost podzimu? Nový Lars Kepler!

Tisk

zrcadlovy-muz 200Od vydání poslední knihy Larse Keplera uběhly dva roky, a tak není divu, že se na další novinku příznivci této spisovatelské dvojice těšili a napjatě vyhlíželi její vydání.

 

 

Já jsem patřila mezi ně a byla jsem moc ráda, že jsem se dostala k recenznímu výtisku s předstihem. Knížku jsem pak přečetla rychle a nezbývá mi, než zase napjatě čekat na další díl…

Divila jsem se, když jsem z anotace zjistila, že se v Zrcadlovém muži opět objeví hypnotizér. Říkala jsem si, proč Lars Kepler nepřijde s něčím novým, ale nechávala jsem se překvapit.

Hlavní zápletka se točí kolem případu, kdy šestnáctiletá Jenny zmizí cestou ze školy a o pět let později se její tělo objeví na hřišti v centru Stockholmu. Pachatel dívku oběsil obzvlášť krutým způsobem a známý vyšetřovatel Joona Linna se pouští do vyšetřování s tím, že má obavy, že podobných dívek může být více. Policii se podaří díky kamerovým záznamům najít očitého svědka události, který však trpí psychickou nemocí a z toho, co viděl, si vůbec nic nepamatuje. Proto Joona povolá hypnotizéra a snaží se odhalit pravdu.

Zrcadlový muž je za mě taková klasická keplerovka. Tentokrát jsem neodolala a místo audioknižního zpracování se vrátila k e-knize, kterou jsem přečetla jen na pár zátahů. Kapitoly byly krátké, děj se posouval kupředu a přinášel stále něco nového, a to i prostřednictvím známého střídání a vypravěčů a prostředí v kapitolách. Oproti předchozímu Lazarovi zaměřenému hodně i na mezilidské vztahy mi Zrcadlový muž přišel jako návrat ke kořenům a spíše starším titulům ze série s Joonou Linnou.

Přestože jsem při čtení neměla žádný wow pocit, nebo nutkavou potřebu dozvědět se, co bude dál, četla jsem s velkým zájmem až do noci, abych došla k poslední stránce. Takhle čtenáře strhnout manželé Ahndorilovi opravdu umí, stejně jako vybrat si nějaké zajímavé a netradiční téma. Možná jsem od knihy i kvůli pauze mezi díly čekala více, ale ve výsledku jsem spokojená a věřím, že fanoušci budou také.

Lars Kepler je pseudonym, za kterým se skrývá autorské manželské duo Alexandra Coelho Ahndorilová (* 1966) a Alexander Ahndoril (* 1967). Oba mají rádi thrillery a rozhodli se vytvořit sérii kriminálních příběhů, které by nebyly spojovány s jejich dosavadní tvorbou. Jejich první společný román Hypnotizér (Host, 2010) se stal mezinárodním bestsellerem, filmového zpracování se ujal známý režisér Lasse Hallström. Druhým dílem byla neméně úspěšná kniha Paganiniho smlouva (Host, 2011), třetím Svědkyně ohně (Host, 2012), čtvrtým Písečný muž (Host, 2012), pátým titulem řady je Stalker (Host, 2015), šestým Lovec králíků (Host 2017), předposledním pak Lazar (Host, 2018). V domovském Švédsku byli díky této sérii vyhlášeni jako nejprodávanější autoři desetiletí a mimo sérii autoři vydali mysteriózní thriller Playground (2015, česky 2016).

zrcadlovy-muz

Zrcadlový muž
Autor: Lars Kepler
Překlad: Karolína Kloučková
Žánr: detektivka
Nakladatelství: HOST
Rok vydání: 2020
Počet stran: 511
Hodnocení: 87 %

https://www.hostbrno.cz/zrcadlovy-muz/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

THOMAS ENGER: "Detektivku jsem zkoušel psát 15 let"

enger tomas200Jaké bylo vaše dětství? Protože pokud bychom soudili podle vašich knih, tak nic moc idylického ….
Narodil jsem se v Oslu roku 1973 do rodiny fyzioterapeutky a učitele francouzštiny a angličtiny (když bylo třeba i němčiny...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Teorie velkého třesku od A do Z

altPro všechny fanoušky seriálu Teorie velkého třesku (The Big Bang Theory) připravila autorka Amy Rickman poutavou knihu plnou uvěřitelných i neuvěřitelných informací o tomto pořadu. Nakladatelství XYZ nám pod n...


Literatura

Radši nekoukat/ Beletrie pro dospělé

radsi 200Pro mě je Motto už dávno symbolem pohody a odpočinku. Hlavně proto, že každá kniha je plná příběhů, u kterých si opravdu odpočinu. A proto jsem už dopředu věděla, že tahle knížka formátu „tak akorát do kabelky“ nazvaná Radši nekoukat mě jistojistě ...

Divadlo

Městské divadlo Zlín a Slovácké divadlo se propojí přehlídkou „Zaráz“

Zaraz200Šest inscenací z nejnovějšího repertoáru Městského divadla Zlín a Slováckého divadla Uherského Hradiště - to je Zaráz, přehlídka divadel Zlínského kraje. Ve třech dnech uvidí aktuální tituly divadelní kritici, studenti divadelních škol a další divadelní n...

Film

„Nikdy se nevzdáme! Nikdy!“


Atentat perexJe pět minut po půl jedenácté dopoledne 27. května 1942. Reinhard Heydrich, zastupující říšský protektor, sedí na předním sedadle otevřeného Mercedesu a jede do úřadu. Je to pro něj den jako každý jiný. Netuší ale, že v ostré zatáčce...