Kniha, která se bude líbit nejen maminkám

Kniha, která se bude líbit nejen maminkám

Tisk

mamince-se-budes-libit 200Jaroslav Konvička v nakladatelství MaHa vydal humorný román pro ženy nazvaný Mamince se budeš líbit.

 

 

 

 

Hrdinkou knihy je mladá učitelka Alenka, která to sama bere jako diagnózu a s nadhledem, avšak sebevědomí jí to nepřidává. Večery tráví o samotě, tedy konkrétně s knihami a červeným vínem. Nemá moc přátel a pochopení příliš nenachází ani v rodině – máma ji kritizuje a srovnává s úspěšnější sestrou. Vše se však změní, když se Alenka potkává s gentlemanem Kristiánem…

Základní nastínění děje i začátek čtení nasvědčuje, že se jedná o klasické odpočinkové čtení pro ženy. Ale když jsem si říkala, že je příběh takový obyčejný a plný klišé, tak si pro mě Jaroslav Konvička přichystal nějaké překvapení. A ne jen jedno, kniha má velmi zajímavý vývoj!

Mamince se budeš líbit je útlá knížečka na večer, ale je opravdu čtivá. Autor píše lehce, předkládá čtenáři jak humor, tak situace, ve kterých se mohou poznat. A to bude platit především právě o učitelkách nebo osamělých ženách. Také se zde ukazuje, že mnohdy přístup příbuzných příliš nepomáhá, i když oni by chtěli. Mně se moc líbilo Alenčino vnitřní povídání.

„K večeru začal vánoční atmosféru dokreslovat ladovský sníh s deštěm.
A je to tady. Vánoce zas*aný, říkala si Alenka, když si doma před zrcadlem dodělávala make-up. Chystala se na štědrovečerní večeři u rodičů, která se měla jako jediná z pozvaných zúčastnit bez partnera.
Rodinná idylka.
Alespoň nemusela řešit problém s parkováním, protože neměla auto.“ (str. 35)

Kniha mě bavila, přečetla jsem ji za večer, zasmála jsem se a rozhodně si ráda od autora přečtu i něco dalšího, klidně i delšího. S jeho stylem psaní by totiž určitě měl v psaní pokračovat! Přebal knihy prozrazuje, že dlouhodobě pracuje na románu s motivem reinkarnace a že vzniká také satirický román z prostředí základní školy, takže se máme na co těšit!

Jaroslav Konvička vystudoval anglickou filologii a pracuje jako učitel, lektor a překladatel. V deseti letech přečetl svou první knihu Dvacet tisíc mil pod mořem, a od té doby literatuře naprosto propadl. Tvorba vlastních příběh pro něj tedy byla dalším logickým krokem. V roce 2014 vydal sbírku povídek k zamyšlení s názvem Kdysi dávno v budoucnu, načež se posunul k obsáhlejšímu formátu.

mamince-se-budes-libit

Mamince se budeš líbit
Autor: Jaroslav Konvička
Žánr: novela, pro ženy
Nakladatelství: MaHa
Rok vydání: 2020
Počet stran: 152
Hodnocení: 84 %

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Pobavte se u knihy Mamince se budeš líbit

https://www.nakladatelstvi-maha.cz/p/mamince-se-budes-libit-humorny-roman-pro-zeny/


 
Banner

PřihlášeníSlavná herečka a její studentka. Která z nich si zahraje v nově otevřeném Národním divadle?

Eliška Pešková (Miroslava Pleštilová) je divadelní hvězda, úspěšná učitelka herectví a žena divadelního podnikatele Pavla Švandy ze Semčic. Otýlie Malá (Iveta Hlubučková) je zas mladá dívka, která ze všeho nejvíc touží stát se herečkou.

Začala jsem svým snům rozumět a vykládat je i druhým

Nejdříve psala básničky, které, jak sama přiznává, byly spíše jakési přetlaky emocí a jejího silného vnímání. Pak přišly novelky ze života, v nichž mohla uplatnit svoji fantazii, která pracovala na plné obrátky. Později si jen tak vydala básnickou sbírku Proudy, novelku Mimo prostor a čas a v roce 2021 již pod nakladatelstvím Albatros Media knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit, na jejímž pokračování pracuje. Také má rozepsaných několik románů a jako šéfredaktorka vede internetový magazín Kultura21.cz.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Vojtěch Žák: „Jsem zvědavý, kolik z mých přátel mi po vydání knihy přijde rozbít hubu“

Pesec kralem 200Vojtěch Žák je 24letý žurnalista, grafoman a vypravěč příběhů, který si momentálně chce splnit sen spočívající ve vydání knihy Než se pěšec stane králem. A právě s touto fantasy knihou se nyní seznámíte díky tomuto rozhovoru.

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".

Z archivu...

Čtěte také...

Temná akademie Gabrielle Pooleové

200lRozpolcení je již třetím dílem napínavé tajemné série Temná akademie. Po předešlých obalech rudých očí dívky nad městem, rudých očí chlapce nad městem přichází, světě div se, rudé oči dívky a chlapce nad městem, kde se děj odehrává. Istanbul. A tak, jak se ...


Literatura

Když je někdo svatej, nemá to lehký

Svatozar perexTak se to stalo, opravdu. I kdy to bude znít neuvěřitelně. Jednoho dne se nad hlavou Felixe Nováčka objevila svatozář. Udělal totiž významný dobrý skutek, a tak se mu za to Pán Bůh odměnil. Právě tímto nadělením začíná děj útlé knihy pohádká...

Divadlo

Vzhůru do šapitó! To nejlepší z nového cirkusu a pantomimy na Dramoxu

Walls & HandbagsDivadlo, akrobacie a tanec. Novému cirkusu propadá stále více diváků. Na Dramoxu si užijete hned několik fascinujících představení z Česka i zahraničí, v nichž můžete sledovat neuvěřitelné výkony akrobatů.

...

Film

Dokáže jeden muž zvládnout tři děti?

martin venuse perexŘíká se, že žena vydrží víc než člověk. Jak si tedy povede celý měsíc průměrný muž v ženské úloze a zda se potvrdí zažitá fráze, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše, se dozvíte v romantické komedii Jiřího Chlumského Martin a ...