Kniha, která se bude líbit nejen maminkám

Kniha, která se bude líbit nejen maminkám

mamince-se-budes-libit 200Jaroslav Konvička v nakladatelství MaHa vydal humorný román pro ženy nazvaný Mamince se budeš líbit.

 

 

 

 

Hrdinkou knihy je mladá učitelka Alenka, která to sama bere jako diagnózu a s nadhledem, avšak sebevědomí jí to nepřidává. Večery tráví o samotě, tedy konkrétně s knihami a červeným vínem. Nemá moc přátel a pochopení příliš nenachází ani v rodině – máma ji kritizuje a srovnává s úspěšnější sestrou. Vše se však změní, když se Alenka potkává s gentlemanem Kristiánem…

Základní nastínění děje i začátek čtení nasvědčuje, že se jedná o klasické odpočinkové čtení pro ženy. Ale když jsem si říkala, že je příběh takový obyčejný a plný klišé, tak si pro mě Jaroslav Konvička přichystal nějaké překvapení. A ne jen jedno, kniha má velmi zajímavý vývoj!

Mamince se budeš líbit je útlá knížečka na večer, ale je opravdu čtivá. Autor píše lehce, předkládá čtenáři jak humor, tak situace, ve kterých se mohou poznat. A to bude platit především právě o učitelkách nebo osamělých ženách. Také se zde ukazuje, že mnohdy přístup příbuzných příliš nepomáhá, i když oni by chtěli. Mně se moc líbilo Alenčino vnitřní povídání.

„K večeru začal vánoční atmosféru dokreslovat ladovský sníh s deštěm.
A je to tady. Vánoce zas*aný, říkala si Alenka, když si doma před zrcadlem dodělávala make-up. Chystala se na štědrovečerní večeři u rodičů, která se měla jako jediná z pozvaných zúčastnit bez partnera.
Rodinná idylka.
Alespoň nemusela řešit problém s parkováním, protože neměla auto.“ (str. 35)

Kniha mě bavila, přečetla jsem ji za večer, zasmála jsem se a rozhodně si ráda od autora přečtu i něco dalšího, klidně i delšího. S jeho stylem psaní by totiž určitě měl v psaní pokračovat! Přebal knihy prozrazuje, že dlouhodobě pracuje na románu s motivem reinkarnace a že vzniká také satirický román z prostředí základní školy, takže se máme na co těšit!

Jaroslav Konvička vystudoval anglickou filologii a pracuje jako učitel, lektor a překladatel. V deseti letech přečetl svou první knihu Dvacet tisíc mil pod mořem, a od té doby literatuře naprosto propadl. Tvorba vlastních příběh pro něj tedy byla dalším logickým krokem. V roce 2014 vydal sbírku povídek k zamyšlení s názvem Kdysi dávno v budoucnu, načež se posunul k obsáhlejšímu formátu.

mamince-se-budes-libit

Mamince se budeš líbit
Autor: Jaroslav Konvička
Žánr: novela, pro ženy
Nakladatelství: MaHa
Rok vydání: 2020
Počet stran: 152
Hodnocení: 84 %

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Pobavte se u knihy Mamince se budeš líbit

https://www.nakladatelstvi-maha.cz/p/mamince-se-budes-libit-humorny-roman-pro-zeny/


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Dvě tvořilky, díky nimž se v jihočeské Soběslavi kreativně vyřádí děti i dospělí

kreativ sobeslav rozhovor200První březnové dny přinesou jistě nejen závan jara, ale i pořádný průvan kreativity, který mají na svědomí Michaela Oubramová Radová a Martina Šimonová. A odkud vane vítr, to vám t...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...

Čtěte také...

Josef Pepson Snětivý, Dvě na čtvrtou sonetů v rytmu srdce

dve200Hned z počátku se musím přiznat, že nejsem kdovíjak zdatnou literární teoretičkou. Tak jako je zahradníkův um podmíněn dlouholetou a ustavičnou prací, jež je korunována nádherným, plným květem, libě vonící růžové růže, je i v oblasti literární teorie dan...


Literatura

Nové putování po československém opevnění 1935-1989 - Muzea a zajímavosti

Bunkr perAktualizované vydání nepostradatelné příručky je určeno pro všechny zájemce o proslulé československé bunkry. Nová podoba originálně koncipovaného průvodce čtenáře seznamuje s opevněním a dalšími vojenskými stavbami na území někdejšího Československa ...

Divadlo

Repríza Dvořákovy opery Rusalka ve Státní opeře v Banské Bystrici bude událostí sezóny

opera banska bystrica perexHvězdného obsazení se dočká ve Státní opeře v Banské Bystrici repríza Dvořákovy opery Rusalky, která proběhne 4. června. V hlavních rolích tohoto mimořádného představení vystou...

Film

Jeho jméno znají všichni, ale vyslovit si ho netroufne nikdo!

Candyman200Stačí ho pětkrát vyvolat před zrcadlem a on se objeví, ale proč by to někdo dělal. Candyman, kultovní hrdina všech strašidelných historek, jehož poznávacím znakem je zlověstný hák natřený medem a roj včel. Mladý výtvarník Anthony má pocit, že jeh...