Město v oblacích když svět je v troskách

Město v oblacích když svět je v troskách

Tisk

snegonovaVysoko v oblacích, drženo mohutnými pilíři, několik kilometrů nad zemí je město. Je rozděleno na tři části – vnitřní, vnější a palácovou. Městu vládne císař, strach a chudoba. Čím více se vzdalujete od palácové části, tím více strach narůstá. Spousta lidí, je s touto situací nespokojená a chce se vrátit zpět na zemi, kde je podle nich čeká lepší život. Život, kde bude mít každým stejnou šanci a lidé se nebudou rozlišovat podle toho v jaké části města se narodí. Takovýmto lidem se říká Navrátilci, čtou zakázané texty z doby, kdy lidé obývali povrch a snaží se dostat pryč z města.

Vrchní vyšetřovatel Lewenhart přesně tyhle lidí stíhá. Za to, že chtějí svobodu a jsou schopni pro ni i porušit zákon. Dělá svou práci s přesvědčením, nikdy se neptá na víc, než potřebuje vědět. Jeho přesvědčení je, že dělá správnou věc. V Navrátilcích vidí jen nepřátele města - a tím pádem i císaře. Je jedním z císařových dětí a složil přísahu, že mu bude sloužit, i kdyby měl přijít o život. A nebo tak, jak je to v přísaze popsáno, pro císaře zabije i své blízké. Jednoho dne si jej císař povolá a pověří ho úkolem – musí najít jednu dívku. To pro něj znamená, že je převelen na oddělení Ztrát a Nálezů, jak je nazýváno oddělení zabývající se hledáním nezvěstných osob. On v tom vidí ztrátu času, ale císař je neústupný. S velkou nechutí tedy na oddělení nastoupí a začíná pátrat.

Oddělení Nálezu a Ztrát bere jako neschopné, protože v jeho očích nemá žádné výsledky. Ovšem brzy se má přesvědčit, že nic není černobílé, tak jak to má nastaveno ve svém světě. Daleko od paláce platí jiná pravidla a právo tady až tak nedosáhne. Navíc zjistí, že mladá dívka není první zmizelou a pokud nezasáhnou, hrozí že nebude ani poslední. Pustí se tedy do pátrání a ukáže se, že zmizení je jen špičkou ledovce. Otevře se mu úplně jiný svět a pro něj už nic nebude takové jako předtím.

O autorce:

Kristýna Sněgoňová pochází původně z Ostravska, ale nyní je jejím městem Brno. Za svou práci je několikanásobná nositelka titulu Lady Řádu fantasy i Nositelka meče, vítězka literární soutěže Vidoucí i Ceny Karla Čapka v kategorii novela a držitelka Mloka. Svou literární kariéru začala výhrou v soutěži O brahmíní vemeno a od té doby napsala nespočet povídek a novel. Miluje totiž psaní, ale také i čtení a hraní čehokoliv hlavně počítačových her, které by ostatní označili za staré. Své povídky publikuje v časopise Pevnost a jsou k nalezení v mnoha sbornících. Co se týče knih, v roce 2018 vydala svou první s názvem Krev pro rusalku, následovala kniha Zřídla (2019) a nejnovější Město v oblacích (2020). V současnosti připravuje v tandemu s Františkem kotletou knižní sérii ve stylu space opery.

Ukázka z knihy:

První den to Lewenhart na novém oddělení nepřeháněl a s ohledem na sebe i na Anneliese svou přítomnost neprodlužoval. Nechal se po budově provést – nenarazil při tom na nikoho, dokonce ani na Stefana Malgera, který si od pultu údajně odskočil jen na moment. Anneliese Lewenhartovi ukázala jeho novou kancelář, prozatím v přípravě, což znamenalo, že byla zavalená krabicemi plnými dávno zapomenutých svodek a podobného odpadu. Vzhledem k tomu, že na služebně byli sami dva, pravděpodobnost, že bude kdy kancelář připravena k používání, byla jen o něco větší, než že se Ztrátám zase začne říkat Ztráty a Nálezy. Některé místnosti byly zamčené, dvě si nechal Lewenhart odemknout, od ostatních Anneliese neměla klíče, nebo to aspoň tvrdila – možná se jí jen nechtělo vycházet vetřelci vstříc.

snegonova

Název: Město v oblacích
Autor: Kristýna Sněgoňová
Žánr: sci-fi
Vydáno: 2020
Stran: 550
Vydalo nakladatelství: Nakladatelství Epocha s.r.o.
Hodnocení: 75 %


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Fotograf Radek Šich: „Není to jen o tom udělat si pár cvaků a užít si zadarmo koncert“

radek sich 200Pohodlně se usaďte a pojďte si přečíst dlouhý rozhovor s talentovaným mladým mužem Radkem Šichem, který se už několik let věnuje fotografování koncertů. Vyzpovídali jsme ho, jaké to je vidět své idoly, fotit pod pódiem a řeč padla i na ochra...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Z archivu...

Čtěte také...

Jak se vyrovnat se stářím? Přečtěte si Olive Kitteridgeovou

Olive KitteridgeováNedávno jsem psala recenzi na knihu Elisabeth Stroutové s názvem Olive Kitteridgeová, kterou jsem nazvala jako Čekám až mi umře pes, abych s...


Literatura

Cesta kolem světa s jídlem a pivem

jidlo a pivo200Do České republiky se díky nakladatelství Omega dostala knížka australského kuchaře a autora knih Rossa Dobsona. Jedná se o skvělou kuchařku, takže doufám, že to není jeho poslední dílo, které u nás vyjde.

Divadlo

Vražedkyně nebo oběť?

lady macbeth z ujezdu perexMladá Kateřina vede na první pohled záviděníhodný život. Výhodný sňatek jí zabezpečil dobré společenské postavení, bohatství a pohodlí. Okradl ji však o její svobodu a vášnivou touhu žít naplno. Manžela víc ...

Film

The Amazing Spider-Man: znovu a jinak z pohledu ženy

altSamotná postava Spider – Mana letos slaví padesát let od doby, kdy se představila světu v Marvelovském komiksu Stana Lee a Stevea Ditko. Tenkrát pravděpodobně ještě nikdo netušil, že se pavoučí muž stane takov...