Město v oblacích když svět je v troskách

Město v oblacích když svět je v troskách

snegonovaVysoko v oblacích, drženo mohutnými pilíři, několik kilometrů nad zemí je město. Je rozděleno na tři části – vnitřní, vnější a palácovou. Městu vládne císař, strach a chudoba. Čím více se vzdalujete od palácové části, tím více strach narůstá. Spousta lidí, je s touto situací nespokojená a chce se vrátit zpět na zemi, kde je podle nich čeká lepší život. Život, kde bude mít každým stejnou šanci a lidé se nebudou rozlišovat podle toho v jaké části města se narodí. Takovýmto lidem se říká Navrátilci, čtou zakázané texty z doby, kdy lidé obývali povrch a snaží se dostat pryč z města.

Vrchní vyšetřovatel Lewenhart přesně tyhle lidí stíhá. Za to, že chtějí svobodu a jsou schopni pro ni i porušit zákon. Dělá svou práci s přesvědčením, nikdy se neptá na víc, než potřebuje vědět. Jeho přesvědčení je, že dělá správnou věc. V Navrátilcích vidí jen nepřátele města - a tím pádem i císaře. Je jedním z císařových dětí a složil přísahu, že mu bude sloužit, i kdyby měl přijít o život. A nebo tak, jak je to v přísaze popsáno, pro císaře zabije i své blízké. Jednoho dne si jej císař povolá a pověří ho úkolem – musí najít jednu dívku. To pro něj znamená, že je převelen na oddělení Ztrát a Nálezů, jak je nazýváno oddělení zabývající se hledáním nezvěstných osob. On v tom vidí ztrátu času, ale císař je neústupný. S velkou nechutí tedy na oddělení nastoupí a začíná pátrat.

Oddělení Nálezu a Ztrát bere jako neschopné, protože v jeho očích nemá žádné výsledky. Ovšem brzy se má přesvědčit, že nic není černobílé, tak jak to má nastaveno ve svém světě. Daleko od paláce platí jiná pravidla a právo tady až tak nedosáhne. Navíc zjistí, že mladá dívka není první zmizelou a pokud nezasáhnou, hrozí že nebude ani poslední. Pustí se tedy do pátrání a ukáže se, že zmizení je jen špičkou ledovce. Otevře se mu úplně jiný svět a pro něj už nic nebude takové jako předtím.

O autorce:

Kristýna Sněgoňová pochází původně z Ostravska, ale nyní je jejím městem Brno. Za svou práci je několikanásobná nositelka titulu Lady Řádu fantasy i Nositelka meče, vítězka literární soutěže Vidoucí i Ceny Karla Čapka v kategorii novela a držitelka Mloka. Svou literární kariéru začala výhrou v soutěži O brahmíní vemeno a od té doby napsala nespočet povídek a novel. Miluje totiž psaní, ale také i čtení a hraní čehokoliv hlavně počítačových her, které by ostatní označili za staré. Své povídky publikuje v časopise Pevnost a jsou k nalezení v mnoha sbornících. Co se týče knih, v roce 2018 vydala svou první s názvem Krev pro rusalku, následovala kniha Zřídla (2019) a nejnovější Město v oblacích (2020). V současnosti připravuje v tandemu s Františkem kotletou knižní sérii ve stylu space opery.

Ukázka z knihy:

První den to Lewenhart na novém oddělení nepřeháněl a s ohledem na sebe i na Anneliese svou přítomnost neprodlužoval. Nechal se po budově provést – nenarazil při tom na nikoho, dokonce ani na Stefana Malgera, který si od pultu údajně odskočil jen na moment. Anneliese Lewenhartovi ukázala jeho novou kancelář, prozatím v přípravě, což znamenalo, že byla zavalená krabicemi plnými dávno zapomenutých svodek a podobného odpadu. Vzhledem k tomu, že na služebně byli sami dva, pravděpodobnost, že bude kdy kancelář připravena k používání, byla jen o něco větší, než že se Ztrátám zase začne říkat Ztráty a Nálezy. Některé místnosti byly zamčené, dvě si nechal Lewenhart odemknout, od ostatních Anneliese neměla klíče, nebo to aspoň tvrdila – možná se jí jen nechtělo vycházet vetřelci vstříc.

snegonova

Název: Město v oblacích
Autor: Kristýna Sněgoňová
Žánr: sci-fi
Vydáno: 2020
Stran: 550
Vydalo nakladatelství: Nakladatelství Epocha s.r.o.
Hodnocení: 75 %


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Na vánoční kapry se mi vylilo červené víno, říká poslankyně Jitka Chalánková

chalan 200Poslankyně sněmovny Jitka Chalánková (TOP 09) má k jídlu, eufemisticky řečeno, kladný vztah. Ráda jí, ráda vaří, ráda stoluje s celou rodinou, přidává i jednu vánoční historku s kapry polité červeným vínem.

...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Z archivu...

Čtěte také...

Mrtví prezidenti = Deadpool na hrad!

deadpool200Ztřeštěný Deadpool vtrhl v únoru nejen do kin, ale hlavně do našich komiksových končin díky nakladatelství Crew s Drákulovou výzvou. A ukázalo se, že poptávka po hláškujícím ne-tak-docela-hrdinovi je velká a proto nám vykutálený Deadpool přináší sv...


Literatura

Adyashanti: Pád do milosti

adya200Jestli hledáte poetickou knihu mezi duchovní literaturou na téma „Cesta k vnitřnímu probuzení“, pak právě tato, s pampeliškovým pápěříčkem na titulní straně, je ta pravá. Autor má zvláštní jméno, které znamená něco jako „prvotní mír“ a patrně něco z tohot...

Divadlo

Když se dětská říkanka změní v rukách šílence ve smrtící zbraň

200divLuxusní sídlo ležící na neobydleném ostrově skýtá mnoho příležitostí, jak příjemně strávit víkend ve společnosti osmi navzájem si cizích hostů, o jejichž potřeby se má starat manželský pár. Svou polohou a opuštěností se však může stát i příhodným místem pr...

Film

Tři přání pro Popelku

tri prani pro Popelku perexKaždá legenda má své následovníky. „Tři přání pro Popelku“ je nové zpracování legendární pohádky scenáristy Františka Pavlíčka a režiséra Václava Vorlíčka „Tři oříšky pro Popelku“. Severská pocta české f...