Moudrost zvířat

Moudrost zvířat

Tisk

moudrost zvirat200V únoru vydalo nakladatelství XYZ publikaci Virginie Morellové Moudrost zvířat s podtitulem Jak zvířata myslí a co cítí. Pojďme se tedy podívat pod pokličku experimentů a nahlédnout do tajemné zvířecí říše!

 Kdo je autorkou?

Virginia Morellová (* 1949) je novinářka, přispěvovatelka magazínu National Geographic a akademického časopisu Science, autorka populárně-vědeckých publikací. Sama o sobě hovoří jako o dobrodružné duši, která miluje přírodu a zvířata.

Co v knize najdeme?

Kniha začíná několika stránkami Pochvalných ohlasů na knihu. To mi osobně moc nevoní, vždycky si říkám, že takové reklamní triky zrovna na mě neplatí, ale budiž. Následuje věnování, citát a konečně Obsah knihy. Klasicky zde najdeme Úvod, jednotlivé kapitoly (Mravenci učitelé, Mezi námi rybami, Ptačí mozky, Papoušci v překladu, Vysmátí potkani, Sloní paměť, Vzdělaný delfín, Delfíni volnomyšlenkáři, šimpanzí mysl, O psech a vlcích), nechybí Epilog, Poděkování, Poznámky, další četba a vše uzavírá Jmenný rejstřík.

Co na to říkám?

Jelikož jsou zvířata nedílnou součástí mého života a vidím a vnímám v nich jak city, tak osobnost a mysl, byla jsem na tuto knihu velmi zvědavá. Nicméně po přečtení nevím, komu je primárně určena – laické veřejnosti se pravděpodobně nečte zrovna nejsnáze, pro odborníky je to zase moc populární. Autorka si vybrala zajímavá zvířata a popisuje experimenty různých lidí s nimi a také jejich vývoj.

Komu publikaci doporučit?

Těžká otázka, na kterou neexistuje jednoznačná odpověď. Pokud máte rádi přírodu a zvířata všeho druhu, pak knihou rozhodně nepohrdnete a dozvíte se spoustu zajímavých faktů, o kterých se vsadím, že jste neměli ani tušení! Ale neříkám, že vás čtení chytne a půjde lehce. Ono to ale stojí za námahu!

moudrost zvirat

Název: Moudrost zvířat - Jak zvířata myslí a co cítí
Autor: Virginia Morellová
Žánr: populárně naučná, příroda
Nakladatelství: XYZ
Rok vydání: 2020, pevná
Počet stran: 376
Hodnocení: 65 %

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/52936997/moudrost-zvirat/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Juraj Herz mi dal spousty cenných rad, říká mladý režisér Jakub Krumpoch

JAKUB krumpoch perexI když je Jakub Krumpoch teprve na samém začátku, něco už má přece jenom za sebou. Třeba ceněný dokument Unhappy Happy Life, který měl premiéru před třemi lety, anebo několik kli...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Detektivka a romance v jednom: Povolené ztráty

povolene ztraty 200V červenci vyšla u nakladatelství Alpress další kniha Nory Robertsové, jedné z nejznámějších autorek knih pro ženy, s názvem Povolené ztráty. Nejde ryze o červenou knihovnu, ale o mix detektivky a záhady - a že to napsala oprav...


Literatura

Skála je román, který je zosobněním přívlastků MIMOŘÁDNÝ, JEDINEČNÝ, STRHUJÍCÍ

Skala 200Skála je prvním románem trilogie odehrávající se v autorově rodném Skotsku. Čtenáři na román z tohoto prostředí dlouho čekali a Peter May jim jejich očekávání splnil na dvě stě procent. Napsal děs...

Divadlo

Největší příběh všech dob

Nejvetsi pribeh 200Hra Patricka Barlowa „Největší příběh všech dob“ (Greatest story ever told). Divadelní „road movie“ se vrací! Aneb všechny cesty vedou na Golgotu...

 

...

Film

Hollywoodský matador Clint Eastwood se dočkal bohaté knižní Retrospektivy

clint IIIClint Eastwood patří k největším hollywoodským legendám a ikonám. Nejdříve si vybudoval jméno jako úspěšný herec, byť s trochu omezeným rejstříkem, posléze také jako výtečný a dvěma Oscary (western Nesmiřitelní, d...