Thriller, lži a úskoky: Zatímco jsi spala
Kultura21.cz

Thriller, lži a úskoky: Zatímco jsi spala

zatimco jsi spala200Ještě včera byl tvůj život dokonalý. Dnes zjistíš, že to všechno byla lež. Těmito slovy nás nakladatelství Ikar láká na nový thriller britské autorky Kathryn Croftové s názvem Zatímco jsi spala.

 Kdo za tím stojí?

Kathryn Croftová je britská autorka sedmi psychologických thrillerů, která prodala přes milion výtisků. Její knihy se přeložily do třinácti jazyků a díky tomu se může věnovat psaní na plný úvazek. V češtině vyšla ještě její kniha Tvář mojí dcery (2018).

O čem to je?

Mladá učitelka a výtvarnice Tara Loganová má dvě děti, manžela, dobrou práci, no zkrátka dokonalý život. Všechno se ale zvrhne v okamžiku, kdy se ráno probouzí v posteli svého souseda. Ba co víc, soused je mrtvý a ona si nevzpomíná, co se stalo. Její perfektní život začíná dostávat trhliny, jak se této záhadě snaží přijít na kloub. Kdo je vrahem a jaký byl jeho motiv k něčemu tak záludnému?

Jaký mám z knihy pocit?

Ač se námět může zdát okoukaný, v podání autorky mi přijde působivý. Na povrchu máme pohodový rodinný život protagonistky, když se ale podíváme pod lupu, zjistíme, že s manželem to neklape tak, jak má, dospívající dcera je poněkud vyšinutá a problémy přímo překypuje. Do toho pár dalších podivínských postaviček, včetně podivně úlisného kolegy, její sestry s nevyrovnaným novým vztahem, nebo taky hlavním vyšetřovatelem vraždy. Ale utíká to svižně, autorka sází na rychlé dialogy a dynamické kratší věty a ono to funguje velmi dobře. Drží nás v napětí, kdo je vrahem a co se vlastně stalo. A vyvrcholení je opravdu nečekané.

Komu knihu doporučit?

Pokud si libujete v thrillerech, tak vám zatímco jsi spala vřele doporučuji, protože zde najdete ten správný mix napětí, klamů a lží a celé je to umně namícháno. Dáváte-li přednost britské tvorbě, pak se vám tento příběh jistě zalíbí!

zatimco jsi spala

Název: Zatímco jsi spala
Autor: Kathryn Croft
Originální název: While You Were Sleeping (2016)
Žánr: thriller
Nakladatelství: Ikar
Rok vydání: 2020, pevná
Počet stran: 312
Hodnocení: 75 %

https://www.knizniklub.cz/knihy/381489-zatimco-jsi-spala.html


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Do každé své písničky jsem dal kus sebe, říká německý hudebník Hellmut Sickel

Hellmut Sickel 200Nejdřív ho naše publikum poznalo coby baskytaristu populární německé skupiny Kreis, posléze jako prvního manžela Heleny Vondráčkové. Čas je proti nám, Sprint, Svou partu přátel ještě naštěstí mám - to jsou asi největší hity, které p...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Z archivu...

Čtěte také...

Tma: O hvězdách, strachu a pěti nocích na hoře

TmaNakladatelství Portál vydalo tajuplnou knížečku akorát tak do kapsy. Jmenuje se Tma a je nejen o hvězdách, strachu a pěti nocích na hoře norské novinářky Sigri Sandberg, která se vypravila na svou dobrodružnou cestu za poznáním světa i svého vlastního nitra. 

...

Literatura

Snový svět - nebo ne?

knihkupkyne200Taky míváte tak živé sny, že po probuzení cítíte, že jste události v nich doopravdy prožili? Snové výlety mívá i hrdinka knihy Kitty a její alter ego Katharyn. Který svět je ale reálný, ten ve kterém žije Kitty sama a vede knihkupectví se s...

Divadlo

Vojtěch Kotek a Václav Kopta si zahrají Jana Wericha

werich perexTvůrci úspěšné inscenace Meda chystají novou premiéru s potenciálem události kulturního léta. Producentka a autorka Daniela Sodomová tentokrát divákům zprostředkuje nekonvenční a v mnohém objevný pohled na život Jana Wericha. Herec, komik, k...

Film

Duna: Lynchova óda na prostor

lynch 200Pokud filmový fanoušek uslyší nebo přečte jméno David Lynch, zcela jistě ho to nenechá chladným. Ať už jsou emoce z jakéhokoli bodu celého spektra, tak vždy tam jsou, protože jméno tohoto svérázného režiséra snad ani nedokáže emoce nevyvolat. A pok...