Thriller, lži a úskoky: Zatímco jsi spala

Thriller, lži a úskoky: Zatímco jsi spala

Tisk

zatimco jsi spala200Ještě včera byl tvůj život dokonalý. Dnes zjistíš, že to všechno byla lež. Těmito slovy nás nakladatelství Ikar láká na nový thriller britské autorky Kathryn Croftové s názvem Zatímco jsi spala.

 Kdo za tím stojí?

Kathryn Croftová je britská autorka sedmi psychologických thrillerů, která prodala přes milion výtisků. Její knihy se přeložily do třinácti jazyků a díky tomu se může věnovat psaní na plný úvazek. V češtině vyšla ještě její kniha Tvář mojí dcery (2018).

O čem to je?

Mladá učitelka a výtvarnice Tara Loganová má dvě děti, manžela, dobrou práci, no zkrátka dokonalý život. Všechno se ale zvrhne v okamžiku, kdy se ráno probouzí v posteli svého souseda. Ba co víc, soused je mrtvý a ona si nevzpomíná, co se stalo. Její perfektní život začíná dostávat trhliny, jak se této záhadě snaží přijít na kloub. Kdo je vrahem a jaký byl jeho motiv k něčemu tak záludnému?

Jaký mám z knihy pocit?

Ač se námět může zdát okoukaný, v podání autorky mi přijde působivý. Na povrchu máme pohodový rodinný život protagonistky, když se ale podíváme pod lupu, zjistíme, že s manželem to neklape tak, jak má, dospívající dcera je poněkud vyšinutá a problémy přímo překypuje. Do toho pár dalších podivínských postaviček, včetně podivně úlisného kolegy, její sestry s nevyrovnaným novým vztahem, nebo taky hlavním vyšetřovatelem vraždy. Ale utíká to svižně, autorka sází na rychlé dialogy a dynamické kratší věty a ono to funguje velmi dobře. Drží nás v napětí, kdo je vrahem a co se vlastně stalo. A vyvrcholení je opravdu nečekané.

Komu knihu doporučit?

Pokud si libujete v thrillerech, tak vám zatímco jsi spala vřele doporučuji, protože zde najdete ten správný mix napětí, klamů a lží a celé je to umně namícháno. Dáváte-li přednost britské tvorbě, pak se vám tento příběh jistě zalíbí!

zatimco jsi spala

Název: Zatímco jsi spala
Autor: Kathryn Croft
Originální název: While You Were Sleeping (2016)
Žánr: thriller
Nakladatelství: Ikar
Rok vydání: 2020, pevná
Počet stran: 312
Hodnocení: 75 %

https://www.knizniklub.cz/knihy/381489-zatimco-jsi-spala.html


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Rozhovor s riaditeľkou Mestského divadla Trenčín Zuzanou Mišákovou

Zuzana-Misakova 200Situácia za posledné dva roky bola veľmi náročná. Každý sa s ňou vysporiadal inak. Zasiahla podnikateľov, cestovateľský ruch, no najmä umelcov, ktorých umenie je ich živobytie. To ako sa s danou situáciou vysporiadali a aký vplyv to...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Z archivu...

Čtěte také...

Nymfomanka aneb když je touha po sexu nemoc

nymfomanka 200V Knihy Dobrovský v edici Red vyšla kniha Nymfomanka. Její autorkou je uznávaná polská spisovatelka Sonia Rosa. Zapomeňte na 50 odstínů šedi a začtěte se do tohoto silného příběhu.

 

...

Literatura

Pálenka od Matěje Hořavy povznese jako ta banátská

Palenka perexJako pomyslný ostrov vystupuje Banát z vod rumunské země, která ho obklopuje. Místo, kde žije česká menšina, potomci osadníků, kteří přišli v ten kraj v polovině 19. století. Místo, kde se jakoby zastavil čas, k...

Divadlo

Studio Marta uvede inscenaci ve znakovém jazyce

denik divky200Dne 10. 11. 2022 uvedou studentky Ateliéru divadlo a výchova pro Neslyšící inscenaci Deník dívky. Dílo je adaptací deníků Ruth Maierové, oběti holocaustu, od jejíhož narození uplyne v den premiéry 102 let. Scénář zpracovala pedagožka Adéla ...

Film

Příběh Lídy Baarové byl nepochybně mnohem barvitější než samotný Renčův film

lida baarova perexHned na začátku se musím přiznat, že jsem tvůrcům, když připravovali film Lída Baarová, nesmírně fandil. Dobře jsem si uvědomoval, že natočit dobový snímek není žádná legrace, ale současně se dnes nechci pouštět do nějaké sáhodlou...