Maxim Turbulenc chtějí hrát, hrát, hrát a bavit

Maxim Turbulenc chtějí hrát, hrát, hrát a bavit

200 turbSkupina třech velkých vah – Maxim Turbulenc - nám odpověděla na několik otázek a přímo z nich čiší jejich energie a pozitivní přístup k životu. Od dechovky přes děti či oblečení až po dietu...
Můžete nám hned v úvodu prozradit něco o plánované spolupráci se Zuzanou Mikovou, která byla finalistkou Czechtalentu?

Kyklop: Zuzana je nejen krásná, ale především velmi talentovaná zpěvačka, a navíc je součástí týmu agentury pod vedením manažera Romana Rouna, která nás také zastupuje. Proto jsme se rozhodli pro bližší spolupráci. Něco společně připravujeme, ale nechceme to zatím prozrazovat.

turb1

Příští rok bude Maxim Turbulenc slavit 20 let. Vnímáte za tu dobu nějakou změnu dětského publika? Jsou dnešní děti jiné?

Dan: No to určitě. Mění se jejich pohled na muziku, jsou náročnější, než bývali jejich rodiče. Což je dobře, protože nás to stále nutí něco vylepšovat a tvořit nové věci v moderním hávu. Věřím, že kdyby nás rádia hrála jako dříve, znali by naší tvorbu víc. Hlavně tu novou, která je většinou určená pro ně. To ovšem neznamená, že tvoříme a zpíváme jen pro děti a teenagery. Každá generace si určitě najde mezi našimi písničkami tu „svoji“. I poslední naše deska "Zpívá celá rodina" tak nese náš rukopis tvořený veselými texty, moderním zvukem a značnou dávku recese.
Ajfel : Příští rok slavíme dvě dekády existence Maxim Turbulenc, což by před dvaceti lety málokdo čekal. I proto chceme připravit pro naše fanoušky něco speciálního, propojení s dalšími interprety v rámci velkého turné a spoustu novinek. Určitě se mají na co těšit.

Co bylo za tu dobu v kapele nejtěžší?

Kyklop: Snad nejtěžší je každý rok obhájit svoji pozici na hudební scéně a pokaždé přinést něco nového a zajímavého, což není po dvaceti letech jednoduché. Ale nás to stále baví a inspirace je stále dost.

Co se vašich koncertů týče, musíte mít vždy dobrou náladu a dát do toho maximum, aby se děti chytly. Je to vždy jednoduché? Co když někdy jednoduše není nálada?

Ajfel: Pokud máme nějaké trable, nesmíme to na sobě dát znát. Je to jako u herců v divadle. Diváci se přeci přicházejí bavit a odpoutat od svých každodenních problémů. Proto se vždy snažíme všechny špatné nálady nechat v šatně a na pódiu to pořádně roztočit.

turb2

Zpíváte pro děti, bavíte rádi děti, ale co vaše děti? Co vy a rodina? Jací jste tatínkové?

Dan: Naše děti jsou už zvyklé na to, že tátové jsou pořád „v luftu“. Ajfel zatím děti nemá, tak to neřeší, ale my když máme volno, tak se jim plně věnujeme, abychom neprošvihli to nejhezčí - jejich dětství. Samozřejmě nám hodně pomáhá tolerance našich rodin, bez ní by to nešlo.

Osobně si myslím, že písnička Jede, jede mašinka je nesmrtelný hit karnevalů, dětských diskoték, ale zaujatě na ni tančí i dospělí. Myslíte si, že nějaká píseň současné české scény by mohla mít podobný úspěch?

Kyklop: Jasně, že ano! Nedávno jsme představili hit "Hledám si holku" a to je super pecka. Na Youtube máme i hraný videoklip, který jsme točili v Ostravě ve Stodolní ulici. Doporučuji si jej zhlédnout a stáhnout do mobilů, je to bomba! :-)

V roce 2010 vám vyšlo DVD Čecho Decho plné lidových písní. Která se vám obzvlášť vryla do paměti? Jaký máte vztah k lidovým písním?

Dan: Čecho Decho byla recese, která trochu vybočila z našeho žánru, ale velmi dobře se prodávala. Kromě toho nás práce bavila, vždyť lidovky si přeci zpíváme všichni, máme to v krvi. Stačí poslouchat fajnšmekry, kteří jdou ráno z hospody :-). Ne všechny jsou dobré, ale taková Na Pankráci, ta se zpívá všude. I mimo Pankrác.

Podle čeho vlastně vybíráte repertoár? A jakou píseň hráváte nejraději?

Ajfel: Buďto musí být totálně blbý nebo musí jít o chronický hit, nám ale není svatý nic :-).

Vydali jste celkem 18 CD. Které zpětně hodnotíte jako nejlepší a proč?

Dan: Všechny desky jsou dobrý, vždycky se tam najde několik hitů. Ale je to otázka spíše pro posluchače…

turb

S předchozí otázkou souvisí i dotaz na mnohá ocenění, která jste získali: osm zlatých, čtyři platinové a jednu dvou platinovou a v zahraničí jednu zlatou desku. Kde je máte vystavené?

Kyklop: Já je mám v chodbě před vchodem do studia. Vypadá to hezky, ale prodat se to nedá :-) .

Spolupracujete s butikem Rebeca. Jak moc je pro vás důležité, co máte na sobě? Jak se vám líbí nové oblečení Hello Piggy?

Ajfel : Zásadní součástí image každého umělce je kostým. Pro nás tedy určitě. Když vidím, že někteří umělci vystupují v tom, v čem přijeli, moc mě to nebaví. Každá show má být přeci i vizuálním zážitkem a my pouze velmi výjimečně, třeba díky počasí, kostým nemáme. Náš dvorní krejčí a skvělý kamarád pan Mudra pro nás šije vše, co si vymyslíme, a často nás sám inspiruje svými nápady.

V poslední době se o vás a především o Kyklopovi často mluvilo v souvislosti s hubnutím. Jaký je váš tajný recept na shazování přebytečných kil? A co je naopak vaše oblíbené jídlo?

Kyklop: Našel jsem přípravek Obezin, který na mě hodně působí a už mám 40 kilo dole bez hladu a trýznění. Ještě bych chtěl 30 kilo shodit, ale už to jde pomalu. To víte, padesátka, to už není legrace. Člověk se musí hlídat a s obezitou přichází ruku v ruce nemoci a tak se krotím. Rozhodně se teď cítím mnohem lépe a myslím, že to vnímá i moje rodina.

Co je do budoucna váš hlavní cíl?

Všichni: Hrát, hrát a zase hrát. Bavit lidi a překvapovat. A oslavit společně další desetiletí a více.

Zde je prostor pro vzkaz našim čtenářům.

Všichni: co bychom popřáli čtenářům? To je jednoduché: aby měli co číst, hlavně pozitivní zprávy a ne jenom bulvární kraviny, a aby se vždy při naší muzice dobře bavili. A hlavně: ať jsou zdraví, veselí a pohodoví jako MAXIM TURBULENC! 

Děkuji za rozhovor.


 

PřihlášeníSoutěže

Strhující závěr oblíbené dystopické trilogie o smrtkách

Po potopení plovoucího města Trvalka a zmizení Citry a Rowana stačilo několik let, aby se celý svět od základů změnil. Smrtka Goddard se stal vrchním sekáčem ve StředoMerice a tím jeho plány rozhodně nekončí. Chce, aby svět ovládli smrtky nového řádu. Nakladatelství YOLI

SMRTELNÝ HŘÍCH - psychologický román pro ženy

Jedenáctiletá Erika vede úplně normální život, což se ale změní v době, kdy její matka odjíždí pečovat o nemocnou babičku. Zůstává tak na čas sama s otcem, který dceru začne sexuálně zneužívat, přičemž své jednání omlouvá rodičovskou autoritou. Nakladatelství MaHa

Rozhovor

„Celosvětový úspěch Fifty Shades stvořil jednoznačně internet“

Tychtl Petr 200Nejúspěšnější knižní série posledních let, romanticko-erotická trilogie Fifty Shades od E L James, se dočkala pokračování. Po Padesáti odstínech šedi, Padesáti odstínech temnoty a Padesáti odstínech svobody získalo nakladatelství XYZ práva...

Live

Hledat

Videorecenze knih

Láká vás včelařství? Pak si nenechte ujít tuto audioknihu

V nakladatelství Kazda vyšla po knize i audioverze titulu Srdce včely má pět komor s podtitulem Jak jsem se stala včelařkou od autorky Helen Jukes. Nakladatelství Kazda

Z archivu...


Literatura

Něco pro geeky: Teorie velkého třesku a filozofie

teorie velkeho tresku200Nedávno vyšla knížka pro všechny milovníky amerického seriálu Teorie velkého třesku (The Big Bang Theory) zaměřená na filozofii. Čtenáři se nemusejí bát nějakých nepochopitelných teorií, hned v úvodu je jim přísaháno n...

Divadlo

Peter Gábor režíruje v Česku i Slovensku, ale představil se i na scéně Théâtre Moliére v Paříži

peter gabor perexKrásných sedmapadesát let oslavil koncem října renomovaný režisér Peter Gábor. Řadu let sklízí úspěchy na divadelních scénách v Česku i Slovensku, ale objevil se také jako herec se objevil v několika filmech a seriálech. Působil j...

Film

Noví Transformers přináší dinosaury

tra 200Film Transformers: Zánik (2014) je pokračováním úspěšné série filmů a seriálů na téma robotů měnících se na auta, kteří se mezi námi ukrývají a chrání nás proti zlu. I když se může leckomu zdát, že další pokračování ničím nepřekvapí, nové herecké obsaz...