Device – zpěvák Disturbed představuje svůj nový projekt
Kultura21.cz

Device – zpěvák Disturbed představuje svůj nový projekt

200hudV květnu 2012 oznámil David Draiman, zpěvák a frontman kapely Disturbed, že spolu s bývalým kytaristou Filter, Genem Lenardem, chystá vedlejší projekt. Tak se zrodilo uskupení Device, 9. dubna tohoto roku, které vydalo eponymní desku.

 Řádnými členy kapely jsou pouze David Draiman – zpěv, a Gene Lenardo – kytara. Na turné si najali sezónní členy: Willa Hunta – bicí, a osobu vystupující pod jménem Virus – kytara. Album je nabité hvězdnými hosty a to je jistě jeho (hlavní) devízou. Hudebníci, kteří si na tomto albu zahostovali, jsou: Lzzy Hale (Halestorm), Serj Tankian (System Of A Down), Geezer Butler (Black Sabbath), Tom Morello (Rage Against The Machine), M. Shadows (Avenged Sevenfold), Glenn Hughes (Deep Purple).

A jak že to vlastně zní? Hudba Device je příjemně rocková; zní velmi podobně jako Disturbed, ale řekla bych, že je spíše určená širšímu publiku. I když David Draiman předesílal, že by chtěl vytvořit album elektronické a industriální, něco ve stylu Nine Inch Nails, tak bych rozhodně neřekla, že tomu tak je. Cpát do hudby elektroniku může být sice moderní a v této době žádané, ale album mi spíš připadá pohodově rockové a snad až nadčasové.

hud

Otvírák alba, You Think You Know, je nadupaná písnička, kterou bych si klidně spletla s tvorbou Disturbed. Skočné, nápadné, chytlavé. V jednoduchosti je krása.
Penance - tak tady už slyším nějaké ty industriálně-elektronické prvky, ale opět cítím velký vliv experimentálních Disturbed. Ale podle mého názoru to není na škodu.
Vilify – to je poněkud tvrdší písnička, kde David Draiman ukazuje svá kouzla s hlasem a bezchybným frázováním. Trochu to postrádá drajv, ale rozhodně to má něco do sebe. Po několika posleších tu písničku z hlavy jen tak nevypudíte.
Na albu se nachází i jeden cover, a to nesmrtelné písně Close My Eyes Forever od Lity Ford a Ozzyho Osbournea. Hostuje tu hvězdička Lzzy Hale z Halestorm, avšak já bych uvítala ženský vokál se sytější barvou hlasu – napadá mě třeba Doro Pesch.

hud1

V Out of Line určitě všichni ocení dva pány muzikanty - Serje Tankiana a Geezera Butlera. Je to pěkné osvěžení už tak svižné a nápadité písničky. Prostě povedené!
Musím říct, že v písni Hunted mi elektronická složka připadá velmi rušivá, až nepatřičná. Pokud by se vynechala, šlo by o obstojnou rockovou píseň. Mně připadá překombinovaná.
I v další písničce, Opinion, na mě to elektronické kouzlení působí předimenzovaně. Ale chápu, že kapela chtěla vyzkoušet něco nového. Slavný Tom Morello opět ukazuje, že umí.
War of Lies je pěkně našláplá písnička, ale ze začátku mi k sobě moc nešel vokál s hudbou.
V písni Haze se představil zpěvák M. Shadows z Avenged Sevenfold a ačkoliv tuto kapelu nemusím, tak toto jeho hostování se povedlo. Haze je lehká, svěží až popová.
Album uzavírá nejdelší píseň z alba, Through It All, která mě dostala až slizkým hlasem Glena Hughese. Ten výborně pasuje k čistým, vymazleným vokálům Draimana. Z písničky mám stejný pocit jako z Close My Eyes Forever. Paráda!


Hlavním tahákem je Draimanův nezaměnitelný vokál, příjemné rockové kapely a osloví určitě i nával hvězdných hostů.

Mrknout se na klip Vilify můžete třeba tady:


Název nosiče: Device
Interpret: Device
Žánr: rock/industrial metal
Skladby: 01. You Think You Know, 02. Penance, 03. Vilify, 04. Close My Eyes Forever (feat. Lzzy Hale), 05. Out of Line (feat. Serj Tanki + Geezer Butler), 06. Hunted,
07. Opinion (feat. Tom Morello), 08. War of Lies, 09. Haze (feat. M. Shadows), 10. Through It All (feat. Glenn Hughes)
Stopáž: 40:22
Vydavatelství: Warner Bros. Records
Hodnocení: 70 %

Zdroj foto/obálka: deviceband.com


 

PřihlášeníSolfánci obměkčí každé srdce

Solfánci jsou druhým počinem (po Indigových pohádkách) Martiny Mii Svobodové a ilustrátorky Lucy Bumkin. Zatímco Indigové pohádky oslavovaly lidskou kreativitu a zaměřovaly se na to, že každý z nás má moc tvořit svůj svět, pohádkový příběh Solfánci a Sluneční královna jsou o odvaze být tím, kým doopravdy jsme. Semtamindigo

Nikdy není pozdě zopakovat si češtinu

Pod projektem Červená propiska jsou dvě kamarádky z vysoké, Karla Tchawou Tchuisseu a Sabina Straková, které se rozhodly šířit své znalosti zábavnou formou na sociálních sítích. Jejich cílem je dostat nejčastější perličky k co nejširšímu publiku a odhalit záludnosti českého jazyka, na které nebyl ve škole čas a které vás i v dospělosti překvapí. Universum


Literatura

Zasmějte se u Deníku rostoucího bříška

denik rostouciho briska 200Ve vydavatelství CPress ve společnosti Albatros Media vyšla před pár dny kniha Deník rostoucího bříška od Barbory Trojanové a odstartovalo tak novou edici knih nazvanou Kamarádky kamarádkám.

Divadlo

Festival DIVADLO: demonstrace v Rusku, válečné Japonsko i Ingmar Bergman

ljud invasionMezinárodní festival DIVADLO oslaví od 12. do 20. záři v Plzni dvacáté narozeniny. V hlavní části připravil pro návštěvníky do 16. září přes 40 představení předních zahraničních a domácích divadel, v rámci epilogu pak 17. ...

Film

Herec Juraj Kukura měl nejen talent, ale i štěstí na příležitosti a režiséry

juraj kukura 200Jedním z nejpracovitějších a nejšarmantnějších slovenských herců, který netočil jen na Slovensku nebo v Česku, ale od poloviny 80. let minulého století prakticky po celém světě, je zcela určitě Juraj Kukura. V Česku ho zpočátku prosla...