Zemřela Whitney Houston
Kultura21.cz

Zemřela Whitney Houston

ImageAmerická zpěvačka a herečka zemřela včera v odpoledních hodinách v Los Angeles. Zde byla ubytovaná v hotelu Beverly Hilton jako host. V ranních hodinách onoho dne ještě byla viděna, jak opouští před-večírek k slavnostnímu předávání cen Grammy. Organizátoři Grammy ihned zareagovali na tragickou smrt  a slavnostní večer předávání cen Grammy by měl uctít její památku.

Hudební manažer Whitney Houston řekl, že v posledních dnech vypadala zdravě a krásně. Prý se jen snažila skrývat před paparazzi a reportéry, chtěla mít klid. Tělo zpěvačky bylo nalezeno, jejím osobním strážcem v pokoji Beverly Hilton. Měla pouhých 48 let. Příčina smrti je zatím neznámá.


Whitney Houston byla jednou z nejoslavovanějších zpěvaček všech dob. Její hity I Will Always Love You nebo Saving All My Love For You se staly dlouhodobými hity. Právě zmíněná skladba I Will Always Love You je nejprodávanější písní všech dob.


Bohatá kariéra Whitney Houston


W. Houstoun zpívala již od pěti let gospely, matce a to díky své matce Cissy Houston – gospelové zpěvačce. V mládí doprovázela svým hlasem matku i umělce jako Chaka Khan nebo Lou Rawls. V devatenácti letech dostala nabídku od Cliva Davidse, podepsala s ním smlouvu a otevřela si brány do velkého hudebního světa. První album vydané 1985 se okamžitě stalo nejprodávanějším, a některé skladby byly oceněny Grammy.

Léta největšího úspěchu a slávy tedy sklízela v 80. a v 90. letech. Na špičku hudebního průmyslu se vyšvihla neuvěřitelně rychle a nezůstala jen u něj. Její hlas a talent přilákal i Hollywood. Zahrála si ve filmu The Bodyguard. Na jednu stranu jí film přinesl největší hit kariéry I Will Always Love You, na druhou stranu se o ní začalo proslýchat, že je nedochvilná a není schopná spolupráce.

 

Image


Na velkou scénu se vrátila až v roce 1995. V tu dobu si však začala pohrávat s marihuanou a s jinými drogami. Chování zpěvačky se stávalo čím dál více nevyrovnané. Za nedlouho se provdala za Bobbyho Browna, se kterým měla dceru. Manželství zpěvákům nevydrželo, a v roce 2007 se pár rozvedl.

Celkem 11 songů se stalo jedničkou amerických hitparád. Za desetiletí a půl prodala 170 milionů desek.  Získala 6 cen Grammy, z toho tři za nejlepší popový vokál v ženské kategorii. Osobní strážce, stejnojmenné album jako film, patří k deseti nejprodávanějším albům všech dob. Whitney Houston měla neuvěřitelný talent a uměla ho využít.

Její smrt přinesla hudebnímu průmyslu nečekanou ztrátu a obrovský zármutek. V poslední době měla Houston problémy s hlasem. Nebyla schopna vyzpívat vysoké tóniny, které pro ni byly typické. Příčinou byly drogy, které užívala.

 

ImageZdroje foto:
wikipedie.cz

 

PřihlášeníSolfánci obměkčí každé srdce

Solfánci jsou druhým počinem (po Indigových pohádkách) Martiny Mii Svobodové a ilustrátorky Lucy Bumkin. Zatímco Indigové pohádky oslavovaly lidskou kreativitu a zaměřovaly se na to, že každý z nás má moc tvořit svůj svět, pohádkový příběh Solfánci a Sluneční královna jsou o odvaze být tím, kým doopravdy jsme. Semtamindigo

Nikdy není pozdě zopakovat si češtinu

Pod projektem Červená propiska jsou dvě kamarádky z vysoké, Karla Tchawou Tchuisseu a Sabina Straková, které se rozhodly šířit své znalosti zábavnou formou na sociálních sítích. Jejich cílem je dostat nejčastější perličky k co nejširšímu publiku a odhalit záludnosti českého jazyka, na které nebyl ve škole čas a které vás i v dospělosti překvapí. Universum


Literatura

Co se skrývá pod povrchem aneb skvost nakladatelství HOST

pod zemi pod vodou perexTvůrci bestselleru Mapy Aleksandra a Daniel Mizielińští přicházejí s další unikátní ilustrovanou knihou. Myšlenka, na níž se rozhodli stavět tentokrát, je dosti originální a vynalézavá - odkrýt, co se děje pod povrchem...

Divadlo

Ta smrt mu zkrátka sluší…

smrt mu slusi  perexBob Barel je diváky milovaný seriálový herec. Na divadelních deskách však své kritiky neoslnil, právě naopak. Nyní je ale nominován na cenu Thálie za nejlepší herecký výkon. Od vítězství ho dělí jen hlas kritika, který ve...

Film

Madagaskar: Království lemurů 3D v IMAX

Madagaskar 200Tento 39minutový dokument o tvorech, kteří přežili i dinosaury, měl předpremiéru v pražském Cinema City Flora IMAX ve středu 22.10.2014. Dokument se těšil neobyčejné pozornosti a proto byla předpremiéra naprosto vyprodána. ...