Album Toilet Fame skupiny The BladderStones vznikalo v netradičním prostředí

Album Toilet Fame skupiny The BladderStones vznikalo v netradičním prostředí

Tisk

The BladderStones 200Studiovou novinku protkanou tíživými tématy na vlnách melancholických harmonií plných dynamických zvratů vydávají hudebníci na CD a digitálních platformách a vyráží s ní na turné po republice.

 

 

V anglických textech šesti ze sedmi písní se promítají nejrůznější náměty od negativního dopadu online sítí na mezilidské vztahy, přes svazující drogovou závislost a lehkost pomatené mysli, až po dopis samotné smrti. Poslední instrumentální skladbu Blues for Teo věnoval autor Tomáš Frolík svému synovi. Na tvorbě art-bluesové desky se producentsky podílel kytarista J.A.R. a Illustratosphere Dana Bárty, držitel ocenění Český lev za nejlepší filmovou hudbu Miroslav Chyška.

„Žiju v malém bytě se svou rodinou a jsem teď táta na plný úvazek. Jediné místo, kde jsem mohl vytvořit svět Toilet Fame, byl náš záchod. Postavil jsem tam tedy kompaktní improvizované studio. Napsal jsem tam hudbu i pro jiné mé kapely například aktuální album Mlhoviny od Krajina Ró,” říká k nezvyklému pracovnímu prostředí frontman The BladderStones Frolík.

Trojice získala zkušenosti nejen pravidelnými turné doma i v Německu, Slovensku, Finsku či Turecku či odborným studiem, ale také působením jejích členů v dalších výrazných projektech. Kytarista a zpěvák Tomáš Frolík patří k nejtalentovanějším kytaristům své generace. Dlouholetý žák Adama Tvrdého studoval hru na kytaru také v zahraničí na programu HNC na britském London Center of Contemporary Music, kde absolvoval i kurzy s hudebními velikány jako Marcus Miller či Robben Ford. V rámci skupiny Livin' Free koncertoval po boku Vladimíra 'Gumy' Kulhánka a Honzy Holečka, s Michalem Němcem (Jablkoň) spoluzaložil Krajinu Ró. S Frolíkem tvoří The BladderStones baskytarista a zpěvák Jan "Johnny" Judl působící také ve stálicích české alternativy jako Jablkoň nebo Už jsme doma a rovněž v Krajině Ró, a bubeník a vokalista Michael Nosek, jenž je stálým bubeníkem také v kapelách Personal Highway, The Odd Gifts, Maraca, GaRe, Vít Švec Trio, Dekolt, Sabina Křováková, Josephine & The Band a taktéž v Krajině Ró. Dříve také v eggnoise, Bitumen Beat, Before Breakfast, Acoustic Needles a mnoho jiných.

The BladderStones1

Na 27. ročníku největšího středoevropského bluesového festivalu Blues Alive v Šumperku oslaví projekt deset svého působení. Toilet Fame vychází jako druhá řadová deska skupiny.

„Mně těch desel let přijde jako neustálý vývoj a je strašně skvělý, že můžu svým kolegům říkat kamaráde a jsme fakt brotherhood. V hudbě mi nic jiného nedává smysl. Mohl jsem hrát jako hráč na najmutí v několika partách, ale buď jsem to odmítl nebo po čase odešel. Je důležitý to vydržet. Ty začátky jsou fakt tvrdý, ale všechno se to vrátí! A tak jsme tady i dnes,” shrnuje dekádu působení na domácí i zahraniční scéně Frolík.

S novinkou aktuálně vystupují po celé republice, čekají je ještě koncerty 3. 11. U Bílýho Černocha v České Lípě, 10. 11. na speciálním vystoupení pro JazzDays Slaný spolu s britským hudebníkem Willem Wildem. Pražský křest alba proběhne 11. 11. v Jazz Docku a 16.11. je v Jablonci nad Nisou v Klubu Na Rampě doprovodí host JARRET. 17.11. zahrají na zmíněném festivalu Blues Alive, 23. 11. po boku hostů Sugar And Spice v olomouckém Jazz Tibet Clubu, 24. 11. v blanském klubu Gauč a 25. 11. v Jančovce v Kyjově.

The BladderStones cover

Zdroj foto: Tomáš Moudrý

Více informací:

Multilink alba Toilet Fame: https://songwhip.com/thebladderstones/toilet-fame
Youtube klip 2. singlu Confused Rennie: https://youtu.be/bw9pSAoPEzo?si=K7OdFEVr-vA3989H
Youtube klip 1. singlu Self-Adhesive Otto: https://youtu.be/QECT7ZCMqQI?si=xEEGHvAZg4-rHLgK

Všechny platformy The BladderStones: https://linktr.ee/thebladderstones


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Majitel Zlatéknihy.cz: „Čtenářům přinášíme nižší ceny, nakladatelům vyšší zisky.“

zlate knihy 200Nedávno byl spuštěn nový projekt pro milovníky knih Zlatéknihy.cz. Na našem webu jsme o něm imformovali a strhla se zde zajímavá diskuze, proto jsme oslovili původce nápadu a majitele toho internetového knihkupectví pana<...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.


Literatura

Vášeň ku knihe alebo príbeh emancipácie žien

zeny200Ako napovedá názov knihy, pôjde o vášeň, o silné emócie a zmenu sociálneho postavenia. To všetko má za následok kniha. Dnes vymierajúci predmet, do ktorého musíme mládež nútiť, v 18. storočí kľúč k pokroku a vzdelanosti.

...

Divadlo

Městská strašidla: Cyklus tří minioper pro dětského diváka

mestska strasidla 200Městská strašidla jsou cyklem tří minioper v režii Lukáše Kopeckého, který je určený převážně dětským divákům. V humoristicky laděných libretech Martina Kyšperského se setkáváme se strašidly, která žijí v dopravních prostředc...

Film

Mission: Impossible – Fallout vtrhne do pražského kina IMAX o týden dříve!

Mission1 perexOd počátku srpna opět ovládne zdejší kina tajný agent Ethan Hunt, kterého již tradičně ztvárnil oblíbený herec Tom Cruise. Nové, v pořadí již šesté pokračovaní špionážní série MISSION: IMPOSSIBLE nese podtitul FALLOUT a diváci se ho doko...