Metalové okénko únor

Metalové okénko únor

Tisk

mo 200Nejkratší měsíc v roce za námi a před námi jeho rekapitulace z hlediska hudebního, lépe řečeno metalového. Přijde mi, že tentokrát zažíváme trochu exkurzi do minulosti díky kapelám, o kterých si můžete přečíst. Ale historie se opakuje a dobrá muzika přetrvá celá léta!

 

Americká maskovaná devítičlenná banda Slipknot překvapila samostatným singlem Bone Church. Jak je zvykem, tak Clown, tedy M. Shawn Crahan natočil video nazvané Yen – Director's Cut (Bone Church). Tak co na to říkáte?

Korn vydali před rokem nejnovější desku Requiem a na její počest vydávají nové pětipísňové EP a zároveň vypouští ven unikátní záznam z loňského představení této desky z kostela Hollywood United Methodist Church v Los Angeles. Tak si užijte bezmála dvacet minut parádní muziky:

Static-X oznámili vydání své osmé studiovky Project Regeneration: Vol. 2 na 3. listopadu. Najdeme zde 13 zbrusu nových písní, na kterých pracovali jak zemřelý zpěvák Wayne Static, tak i sestava zahrnující Tonyho Campose (basa), Koichi Fukudu (kytara), Kena Jaye (bicí). Nové album produkuje nynější vokalista a kytarista kapely Xer0. Jako první vlaštovku tu máme cover písničky Terrible Lie od kapely Nine Inch Nails:

Loni vydali desku Deceivers, kterou kladně uvítali jak fanoušci, tak hudební kritici, metalisté Arch Enemy a nyní se nám ohlašují s videoklipem k písničce Poisoned Arrow:

Pokud holdujete komerčnější hudbě, máme tu klípek k písničce Beaver Cage, což je nový singl Butcher Babies z jejich nového chystaného alba.

Do poněkud klidnějších vod nás přenese nový singl americké kapely Nonpoint, písnička Heartless:

V březnu 2003 vyšlo druhé album kapely Linkin Park, Meteora, na kterém se dají najít hity jako Somewhere I Belong, Faint, Numb a další. Linkin Park má pauzu od smrti zpěváka Chestera Benningtona od roku 2017 a Mike Shinoda říká, že žádné plány na novou hudbu, alba nebo živé koncerty, zbývající členové nemají. Nicméně, aby nějak oslavili album Meteora, vydali novou, nikdy nezveřejněnou písničku s trefným názvem Lost:

Godsmack vypustili do světa nejnovější singl Soul On Fire a zajímavé je, že klip k písni režíroval sám zpěvák Sully Erna. Líbí?

Znáte kapelu Umbilicus? Také mi to nic neříkalo, i když sestava je více, než zajímavá: bubeník Paul Mazurkiewicz (Cannibal Corpse), kytarista Taylor Nordberg (Deicide, Inhuman Condition), basák Vernon Blake (Anarchus) a zpěvák Brian Stephenson (Fore, Old James). Loni v září vydali debutovou desku Path Of 1000 Suns a teď v únoru odehráli první živý koncert na Floridě. Co na to říkáte?

 

Zdroj: https://blabbermouth.net/


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Rozhovor

Martina Bittnerová: „Je důležité vyvolávat hlubší emoce!“

Bittnerova 200Viktor Dyk, Karel Hynek Mácha, Stanislav Kostka Neumann, Jiří Karásek ze Lvovic a další velikáni jsou v příbězích Martiny Bittnerové zajímavým způsobem „polidšťováni“. Spisovatelka a badatelka v jedné osobě nabízí nový pohl...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.


Literatura

Záhada hlavolamu láká i po letech

zahada-hlavolamu 2

Nakladatelství Albatros vydalo další z památných děl Jaroslava Foglara. Tentokrát se jedná o jedno z nejslavnějších, první díl Stínadelské trilogie s názvem Záhada hlavolamu.

...

Divadlo

Molierova klasika přešitá podle vzoru dnešní společnosti má pořádné grády

misantrop 200Misantropa hraje kde kdo. Každý ho zná a alespoň jednou za život by ho měl v divadle vidět. Nutně to však nemusí být hra posazená do tehdejší doby. Hrát ho ale ve svetrech se sobem na hrudi a z původního textu zachovat pouze jm...

Film

Seriál HBO: Příběh služebnice jako švédský stůl

PS HBO perexHBO uvedlo nedávno první dvě celé řady seriálu podle románu Margaret Atwood, Příběh služebnice. Dystopický Gileád, totalitní společnost na půdě bývalých Spojených států, je místem, kde se za velmi přísných podmínek ro...