Album SAMOTA ROZKVETLA vznikalo potichu a zvolna

Album SAMOTA ROZKVETLA vznikalo potichu a zvolna

Tisk

samota rozkvetla200Nejstarší nahrávka pochází z doby před covidem (září 2018). Nejnovější, vztahující se k válce na Ukrajině, je z března 2022.

 

 

 


Michal Bystrov k albu říká:

Samota proklamovaná v názvu se ukázala být pouze částečnou vzhledem k přítomnosti milých hostů. Marek Dusil se účastnil celého procesu od začátku do konce, vždy nápomocen vyhrávkou, vokálem či radou. Nasmažil folkbluesovou kytaru do osmi skladeb, až třísky lítaly. Děkuju, kamaráde! Jan Řepka mi řekl: „Nehraj!" A zaranžoval dvě z mých balad plus dávný salonní hit Stephena Fostera, jako bychom byli v Durangu na natáčení westernu Pat Garrett a Billy Kid.

Komu čest, tomu čest, Honzo! Filip Pýcha, frontman skupiny Tajné slunce, si se mnou zazpíval duet v písni Čtvrtá sestra. Máš to u mě, příteli! Viktor Balogh vystřihl své basové party takořka na první dobrou, ale na to už jsme si tak nějak zvykli, že jo?

Úvodní písnička maká – a za to vděčím perkusistce Tamaře Nathové. Kapela Strašidelná loď se v kompletní sestavě potkala v jediné, zato vypečené chvilce – hudba Vojtěch Kouřímský, text je záznamem rozhovoru, který jsem vyslechl ve vlaku cestou do Valašského Meziříčí.

Tři básně Jaroslava Vrchlického, které jsem zhudebnil, mi promluvily z duše.

Znepokojivý obrázek, použitý na obalu desky, namaloval v devíti letech můj syn Honzík. O grafický design se opět postarala Anna Wdowka. Speciální, obří poděkování si zaslouží David Titěra, nejen tvůrce epesního soundu všech našich dosavadních nahrávek, ale i nadaný mandolinista a houslista. Díky, padres, za vaše nápady.

A nezapomeňte: zlý časy už se nevrátí.

samota rozkvetla

Michal Bystrov
SAMOTA ROZKVETLA

hosté:
Marek Dusil
Filip Pýcha
Jan Řepka
Strašidelná loď

01. VÍ TADY VŮBEC NĚKDO, O CO KRÁČÍ? (PODZIM 2021) – feat. Marek Dusil
Hudba a text Michal Bystrov
02. VÁŽNEJ HŘÍCH
Makes A Long Time Man Feel Bad
Hudba neznámý autor, text Michal Bystrov
03. NA ŠPATNÝM MÍSTĚ VE ŠPATNEJ ČAS – feat. Jan Řepka a Marek Dusil
Hudba a text Michal Bystrov
04. KDOS V NOCI ZPÍVAL NA ULICI – feat. Marek Dusil
Hudba Michal Bystrov, text Jaroslav Vrchlický
05. ZE STARÉ JSEM, HOCHU, ŠKOLY
Hudba Michal Bystrov, text Jaroslav Vrchlický
06. ČTVRTÁ SESTRA – feat. Filip Pýcha
Hudba a text Michal Bystrov
07. JEŠTĚ MI O MNĚ NĚCO POVĚZ – feat. Marek Dusil
Hudba a text Michal Bystrov
08. HRA NA PRAVDU – feat. Marek Dusil
Hudba a text Michal Bystrov
09. KOKAIN – feat. Marek Dusil
Cocaine Blues
Hudba neznámý autor, text Michal Bystrov
10. VÁLKA SVĚTŮ – feat. Strašidelná loď
Hudba Vojtěch Kouřímský, text Michal Bystrov
11. SLUNCE NA LEDĚ – feat. Marek Dusil
Hudba a text Michal Bystrov
12. PŘIJEL JSEM K DÍVCE – feat. Jan Řepka a Marek Dusil
Hudba a text Michal Bystrov
13. PEER GYNT
Hudba a text Michal Bystrov
14. TVRDOŠÍJNOST
Hudba Michal Bystrov, text Jaroslav Vrchlický
15. ZLÝ ČASY (UŽ SE NEVRÁTÍ) – feat. Jan Řepka a Marek Dusil
Hard Times (Come Again No More)
Hudba Stephen Collins Foster, text Michal Bystrov

MICHAL BYSTROV: zpěv (1-15), šestistrunná kytara (1, 2, 4, 5, 7, 13, 14), dvanáctistrunná kytara (6, 9, 11), foukací harmonika (2, 3, 6–10, 12), tamburína (6). VIKTOR BALOGH: basová kytara (1, 4, 6, 8, 10). MAREK DUSIL: šestistrunná kytara (1, 3, 7–9, 11, 12, 15), vokály (4). VOJTĚCH KOUŘÍMSKÝ: šestistrunná kytara (6, 10). TAMARA NATHOVÁ: perkuse (1, 10). FILIP PÝCHA: zpěv a šestistrunná kytara (6). JAN ŘEPKA: šestistrunná kytara (3, 12, 15). DAVID TITĚRA: mandolína (4, 6, 15), housle (4, 6, 10, 15).

Zvuk: David Titěra. Natočeno mezi lety 2018 a 2022 v Praze na Vinohradech. Cover art: Jan Bystrov. Design: Anna Wdowka.
Vydáno vlastním nákladem v roce 2022


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Fleret je lék, říká autor knihy Umělci na šňůře Jakub Malovaný

200rozInspicient Městského divadla Zlín Jakub Malovaný je autorem knihy Fleret - Umělci na šňůře. Podařilo se mu nashromáždit obdivuhodné množství informací o kapele a muzikantech, kteří jí prošli (a není jich málo), které pak šikovně prošpikoval historkami ze z...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...


Literatura

Vydejte se na výlet za šiframi

vylety za siframi200Vydavatelství CPress vydalo netradičního turistického průvodce nazvaného Výlety za šiframi tentokrát zaměřeného na Prahu a Středočeský kraj.

 

 

Divadlo

RADIO TYGR odvysílá živě rozhlasové hry, rozhovory i koncert kapely DebbiLove

RADIO TYGR 200Divadelní soubor Tygr v tísni připravuje další živé vysílání online RADIA TYGR z Divadla VILA Štvanice. V sobotu 30. 1. mezi polednem a půlnocí nabídne poslouchačům atraktivní rozhlasový program pro dospělé i pro děti. Těšit se mohou na aut...

Film

Všechno nejhorší 2

vsechno nejhorsi  perexVysokoškolačka Tree byla nucena pořád dokola prožívat ten samý den, na jehož konci ji vždycky zabil vrah v masce maskota její univerzity. Z téhle časové smyčky se dostala tak, že odhalila totožnost svého vraha a poslala...