Colour Meeting slaví 20. narozeniny a oznamuje první vystupující

Colour Meeting slaví 20. narozeniny a oznamuje první vystupující

Tisk

colour meeting200V Poličce se představí Daniel Herskedal, Maria Mazzotta, Kittchen, Jana Vébrová nebo Holy Fanda & The Reverends.

 

 

Jubilejní dvacátý ročník festivalu Colour Meeting se odehraje 14. a 15. července a představí řadu zahraničních i domácích jmen alternativní ale i populární hudby. Prvními oznámenými vystupujícími jsou norský tubista a trumpetista Daniel Herskedal, italská hvězda world music Maria Mazzotta nebo domácí významné tváře alternativní scény Kittchen, Jana Vébrová a Holy Fanda & The Reverends. Festival opět dostojí své pověsti kvalitní multižánrové přehlídky, která nabízí neotřelou dramaturgii a netradiční jména v programu.

Mezi prvními potvrzenými zahraničními umělci je Daniel Herskedal, jehož živá vystoupení dokonale spojují ducha jazzu s kompozičním řemeslem klasické hudby. Málokdy je možné slyšet hudebníka s takovou hloubkou, emotivní intenzitou a zářivou virtuozitou, který zároveň posouvá hranice svého nástroje až na hranici možností. Druhou potvrzenou zahraniční vystupující je italská zpěvačka Maria Mazzotta, která ve svých písních přináší intenzivní a vášnivé zamyšlení nad různými tvářemi lásky: od té největší lásky po tu nejzoufalejší a velmi něžnou, od té, která se stává nezdravou, až po tu majetnickou a zneužívající. Se svým posledním albem “Amoreamaro” si získala publikum na největším world music veletrhu WOMEX a v létě ho představí také v Poličce.

„Colour Meeting je jedním z ‚objevitelských’ festivalů, jeho cílem je představovat návštěvníkům stále nové umělce nebo přinejmenším nové a zajímavé projekty umělců, kteří u nás již hráli. Letošní Colour Meeting bude ale výjimečný. Jedná se o jubilejní 20. ročník a z toho důvodu jsme se rozhodli, že jako výraz poděkování našim návštěvníkům zopakujeme několik z nejúspěšnějších vystoupení z festivalové historie. Prvním takovou událostí je koncert Kittchen. Kdo si pamatuje jejich sobotní ranní snídaňový koncert v roce 2019, ví, že to byla jedna z největších pecek festivalu, takže je nač se těšit,” prozrazuje k dramaturgii letošního ročníku ředitel festivalu Dušan Svíba.

Mezi prvními českými umělci, kteří se představí dvacátém ročníku Colour Meetingu je již zmíněný maskovaný projekt Jakuba Königa Kittchen, který v plné sestavě s Aid Kidem, Tomášem Neuwerthem a Štěpánem Růžičkou představí naživo svou nejnovější desku Puls. S novou deskou na Colour Meeting přijede i svérázná a osobitá písničkářka z Lužických hor Jana Vébrová. Její druhé album Kameny ze dna vychází letos na jaře a slibuje poetickou várku expresivního šansonu a svébytné prezentaci, kterou je Vébrová proslulá. Třetici prvních oznámených domácích účastníků doplňuje v Česku usazená, ale mezinárodně obsazená kapela Holy Fanda & The Reverends. Jejich poslední deska Dopisy v láhvi v produkci Martina Tvrdého mísí velký zvuk s niternými texty, které tnou do živého, a spoustou netradičních aranží a nástrojů, na nichž se mimo jiné podíleli například Jarda Svoboda a (tehdy ještě existující) Živé Kvety.

Dvacátý ročník Colour Meetingu proběhne 14. a 15. července 2023 v parku u hradeb v Poličce. Na 3 pódiích se představí více než 20 hudebních a divadelních vystupujících, které oznámíme brzy. Vstupenky můžete zakoupit v sítích GoOut a Boom Events za 590,- Kč do 13. 7. 2023.

colour meeting

Více informací:

Link: https://bit.ly/m/ColourMeeting
FB Event: https://fb.me/e/2joEKC6c3


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

„Češi jsou masožravci, kterým ale není jedno, co konzumují,“ říká Petra Plánková z pražské školy vaření Chefparade

skola vareni perexUmíte vařit? Pokud patříte mezi ty ne šťastlivce, kteří (stejně jako já) dokážou připálit i čaj, určitě si přečtěte následující rozhovor s Petrou Plánkovou, marketingovou ředitelkou školy vaření Chefparade. Dozvíte se ...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...


Literatura

Přichází čas pro spravedlnost. Pro Zúčtování

Zúčtování, perexTemné období amerického jihu dvacátého století. Čas krátce po druhé světové válce. Zdánlivý poklid maloměsta naruší zločin. Ruce vraha jsou rukama válečného hrdiny, váženého a důvěryhodného občana. Pachatel zachovává stoický klid. O t...

Divadlo

Na hradě je ženská!

noc na karlstejne 200Poslední dobou jsme nebyli dlouho v divadle – po tom, co jsme se z jednoho představení vytratili během přestávky, jsme neměli vůbec chuť ani náladu. Po pauze jsme tedy vyrazili na Noc na Karlštejně a odcházeli jsme opravdu nadše...

Film

Jeskyně zapomenutých snů aneb pravěká obrazárna

jeskyne zapomenutych snu herzog artcamDistribuční společnost Artcam a Levné knihy přinášejí nejen zájemcům o dějiny pravěku a výtvarného umění na DVD „meditativně hypnotický“ dokument německého režiséra, ...