Metalové okénko prosinec

Metalové okénko prosinec

Tisk

mo 200Závěr roku nám toho moc nepřinesl, titulky plní hlavně koncerty Pantery, čemuž se nejde divit. Navíc kapely oznamují, kde je můžete zhlédnout v létě nebo co plánují pro rok 2023. Velmi příjemnou zprávou je též informace, že kapela Foo Fighters se po smrti bubeníka Taylora Hawkinse rozhodla pokračovat ve fungování.

 

 

Floridská death metalová partička Obituary vydá v pátek 13. ledna studiovku Dying Of Everything, kde najdeme 10 písní. Jednou z nich je i ta eponymní, kterou si můžeme poslechnout zde:

Americká thrash metalová kapela Sacred Reich plánuje v roce 2023 začít pracovat na následovníkovi Awakening z roku 2019. Takže je se na co těšit!

Kapela Crosses, projekt China Morena (Deftones) a kytaristy Shauna Lopez (Far) vydala nové snové EP Permanent. Radiant a z ní nabízí videoklip k písničce Holier:

V srpnu vydala švédská melodická kapela Amon Amarth dvanácté album s názvem The Great Heathen Army a právě z něj nám přináší videoklip ke skladbě Oden Owns You All:

A teď z trochu jiného soudku – kalifornští rockeři Papa Roach vydali v dubnu EP Ego Trip a právě úvodní rádiově laděnou písničku představují v tomhle klípku:

O polských Behemoth se mluví velmi často, třeba v souvislosti s tím, že v září vydali své dvanácté studiové album s názvem Opvs Contra Natvram. Proto je překvapivé, že frontman nevylučuje možnost nové hudby, které s emůžeme dočkat už v roce 2023, a to ve formě EP.

Poslední den v roce vydala kapela Foo Fighters na sociálních médiích toto prohlášení:

„Jak se loučíme s nejtěžším a nejtragičtějším rokem, který kdy naše kapela poznala, tak nám to připomíná, jak vděční máme být za to, že máme lidi, které milujeme a máme nejraději, a za milované, kteří s námi už nejsou.

Foo Fighters vznikli před 27 lety, aby reprezentovali léčící sílu hudby a pokračování života. A za těch 27 let vytvořili naši fanoušci celosvětovou komunitu, oddaný podpůrný systém, který nám pomohl společně překonávat temná období. Místo, kde sdílíme radost a bolest, naděje a strachy, kde se skrze hudbu spojujeme v refrénu života. Bez Taylora bychom se nikdy nestali kapelou, kterou jsme byli – a bez Taylora víme, že odteď budeme jinou kapelou.

Také víme, že vy, fanoušci, jste pro Taylora znamenali tolik, co on pro vás a my víme, že až se znovu potkáme – a bude to brzy – bude s námi všemi každou noc.“

mo foo fighters

Zdroj: https://blabbermouth.net/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Jiří Zmožek: Každá písnička má svůj životopis

Zmozek ZagorovaSupraphon k pětasedmdesátinám velkého melodika české populární hudby Jiřího Zmožka vydal Zlatou kolekci, která obsahuje 60 písní na 3CD. Hity Jiřího Zmožka patří k nejznámějším a nejúspěšnějším původním českým šlágrům, které u nás v osmdesátých letech vz...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...


Literatura

Umělecké dílo různých forem: Nečíst

necist 200V květnu vydalo nakladatelství BizBooks literární prvotinu známého českého herce a režiséra Miroslava Krobota, doplněnou ilustracemi Julie Čermákové, s žertovným názvem Nečíst. Máte-li rádi humor pana Krobota, budete knihou nadšeni a slupnete ji j...

Divadlo

Co se škádlívá, to se rádo mívá
ImageV neděli 12.února 2012 uvedlo Městské divadlo Zlín pohádku Jak si spolu hráli. Na jedné louce se ocitli dva – Zajda a Felix. Ona veselá, hravá, trošičku potrhlá, ale v hloubi duše hodná bytůstka. On, na ...

Film

Jediné velkoformátové české kino IMAX slaví 10 let promítání Statistiky odhalily překvapení: Avatar nebyl jeho nejnavštěvovanějším filmem

imax200Jediné velkoformátové kino IMAX v České republice slaví kulaté narozeniny. V březnu uplyne 10 let od jeho otevření. Vůbec první veřejná česká projekce na obřím plátně proběhla ve čtvrtek 20. března 2003, zahajovacím filmem provozu kina IMAX