Nylon Jail slaví deset let a nahrávají novou desku

Nylon Jail slaví deset let a nahrávají novou desku

Tisk

Nylon Jail 200Kapela Nylon Jail se chystá k desátému výročí vydat nové album. Skladby pro novou desku kapela natáčí od konce loňského roku ve studiu Jámor u Ondřeje Ježka.

 

 

Autorem hudby a textů je kytarista Roman Vičík, kterého doplňuje extrovertní zpěvák s mimořádným rozsahem Jiřin Jirák. "Balancování mezi songy nesenými v duchu elektro-country, emotivními baladami a psychedelickými motivy nyní doplňují jazzověji znějící basou, kterou hýčká Jakub Vejnar. Rytmus ve studiu drží pevně ve svých rukách špičkový bubeník Roman Vícha," komentuje za celou skupinu Jan Lauro. Sestavu doplňuje Tony Dlapa, který sekunduje na kytaru Romanu Vičíkovi. Členové kapely jsou známi i ze spolupráce s jinými hudebníky - basista Jakub Vejnar hraje například s Anetou Langerovou, Hudbou Praha a November 2nd, bubeník Roman Vícha zase spolupracoval s Lenkou Dusilovou, Janou Kirschner, Richardem Müllerem nebo Ivanem Králem. Tony Dlapa hraje v pražské hip-hopové skupině Prago Union.

Kampaň k vydání nové desky skupina Nylon Jail odstartovala na začátku října koncertem v Cargo Gallery. Současně spustila také crowdfundingovou kampaň na platformě Hithit.cz, kde na fanoušky čeká celá řada zajímavých odměn. Nechybí mezi nimi například plakát, lístky na koncert, ale i pobyt v backstage při křtu desky, návštěva studia Jámor, kde deska vzniká, vystoupení na party či přespání ve věži na hradě Helfštýně. Cílem je vybrat do 26. listopadu 218 000 korun.

Nylon Jail2

Výtěžek pokryje nejen náklady spojené s provozem studia Jámor, ale i zvukaře či osvětlovače, kteří skupině pomohou následné koncerty a festivaly realizovat. "Na první desku prodal ledvinu Roman, na druhou Jiřin, ale žádnou další už navíc nemáme, proto potřebujeme vaši pomoc," komentují kampaň s nadsázkou členové skupiny na sociálních sítích.
Nylon Jail založil Vičík s Jirákem v Olomouci na podzim 2011, jejich první koncert se uskutečnil v květnu 2012 v olomouckém Jazz Tibet Clubu. Základní myšlenka na čistě elektronický projekt se postupně rozvinula směrem k rocku a country. V roce 2013 vydali debutové album nazvané My Heart Soars Like a Hawk, za které obdrželi hudební cenu Vinyla a byli nominováni na cenu Anděl. Po pauze se skupina pustila do natáčení druhého alba s názvem Irreversible Changes, na které hudebníci přizvali další zkušené muzikanty z kapel OTK, Priessnitz nebo Muff a také dívčí sbor.

Nylon jail 1

Zdroj foto: Letoslav Chromek

Více informací: https://hithit.com/cs/project/11479/nakopni-nylon-jail-k-vydani-treti-desky


 
Banner

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media
Banner

Rozhovor

Rozhovor s Taťánou Kročkovou o umění, literatuře, synestézii a výchově dětí

visennaMgr. Jana Lepková mě požádala, abych jí zodpověděla pár otázek pro výzkum určený pro její disertační práci. Janě Lepkové vděčím za mnohé odborné pedagogicko - psy...

Hledat

Nalaďte se na jaro plánováním vyvýšených záhonů nejen na balkoně

Vyvýšené záhony na balkoně je název poslední novinky, která vyšla v nakladatelství Kazda. Dozvíte se v ní jak na bohatou úrodu nejen na malém prostoru.Literatura

Lest: Brownovka jak vyšitá

lest 200V lednu pod taktovkou nakladatelství Ikar v Edici Světový bestseller vyšla další kniha světoznámé a zejména u čtenářek tak oblíbené autorky Sandry Brownové. Detektivní román Lest přináší, napětí, kriminální zápletku a hlavně milostný příběh.

Divadlo

Inscenace 1000 tváří Adiny přináší dobovou atmosféru a přitažlivý pohled za kulisy

adina200Jeden barvitý život přinesla v živých barvách premiéra nové hry Daniely Sodomové. Inscenace, jejíž režisérkou a choreografkou je Adéla Stodolová, nese název 1000 tváří Adiny, což mnohé napovídá. Samozřejmě že jde o filmovou hvězdu Adinu Mandlovou. A není ...

Film

Václav Neckář majitelem Hotelu HVĚZDÁŘ

VN perexNaše redakce dostala pozvánku na předpremiéru českého pořadu Hotel Hvězdář, ve kterém zazněly písně Václava Neckáře v podání dalších nejen českých zpěváků, zpěvaček, nebo herců a hereček. 

...