Ektomorf - maďarský metal nezná hranic

Ektomorf - maďarský metal nezná hranic

Tisk

200hudKdyž nemáte náladu, když potřebujete vypnout, když si potřebujete vybít frustraci a nabít baterky, nebo když si chcete odpočinout od poslechu Soulfly, tak vám poradím a doporučím k poslechu maďarské metalisty Ektomorf.

 

 

 

 

Maďarsko se nenachází daleko od naší zemičky, ale kolik znáte maďarských kapel? Já osobně jen jednu a tu sleduji už víc než 10 let. Kapela Ektomorf vznikla v Maďarsku už v roce 1993 a jedná se o hudební seskupení jednoho muže – zpěváka a kytaristy Zoltána Farkase. Ten je jediným zakládajícím členem kapely. Doplňují ho tito hudebníci: Tamás Schrottner – kytara, Szabolcs Murvai – basa, Róbert Jaksa – bicí.

hud1

Za léta svého působení stihli vydat pěknou řádku alb: Kalyi Jag (2000), I Scream Up to the Sky (2002), Destroy (2004), Instinct (2005), Outcast (2006), What Doesn't Kill Me... (2009),
Redemption (2010), Black Flag (2012), The Acoustic (2012) a Retribution (31. 1. 2014).
Já osobně jsem příznivcem spíše starší tvorby, ale ráda si poslechnu i novější alba a nezatracuju ani jejich akustické album.

Retribution je jubilejním desátým albem kapely a produkoval ho dvorní producent Ektomorf, Tue Madsen. Jde tu o groove metal a v podání Ektomorf to není žádné párání, jde se rovnou na věc. Přímočarost, agrese a radost z hudby čiší snad z každého hudebního kousku.
Mé pocity ohledně Retribution jsou však rozporuplné. Na jedné straně tu jsou písně, jež se v hudební kuchyni kapely dají považovat za klasiku (You Can’t Control Me, Souls Of Fire); pak tu máme jisté osvěžení v podobě experimentů a to už pro mě nefunguje. Třeba Who The Fuck Are You mi připadá jako jasná výplňovka. Numb And Sick, která má být hitovka, jelikož zde slyšíme Cristiana Machada z Ill Nino, patří dle mého názoru k nejhorším písničkám. Podívejte se sami:

 

 

Za nejhorší písničku považuju Lost And Destroyed – počáteční rádoby recitace nebo promluva do duše, která se sem absolutně nehodí, mi zkazila celý dojem ze skladby. Abych nebyla nespravedlivá, tak přiznávám, že písničky ke konci mě přímo nadchly – jak kytarami, tak vážnějším ražením a svou syrovostí. Tedy kromě bonusové písničky, to je ukolébavka.

Ektomorf mám ráda. Líbí se mi už řadu let. Mnozí jsou k nim nespravedliví a považují je za nějaký druh derivátu Soulfy či Sepultury a nevidí nic jiného. Pro mě je to plnohodnotná kapela, která si jde za svým a daří se jí to. Avšak méně je někdy více – kdyby tolik neexperimentovali a nesnažili se oslovit širší publikum a dál pokračovali ve své přímočaré hudbě, tak by udělali dle mého líp.

hud

Název nosiče: Retribution
Interpret: Ektomorf
Žánr: groove metal
Skladby: 01. You Can’t Control Me, 02. Ten Plagues, 03. Face Your Fear, 04. Escape, 05. Who The Fuck Are You, 06. Numb And Sick, 07. Lost And Destroyed, 08. Souls Of Fire, 09. I Hate You, 10. Watch Me, 11. Mass Ignorance, 12. Save Me, 13. Whisper, 14. Collapsed Bridge (bonusová písnička)
Stopáž: 43:17
Vydavatelství: AFM Records
Hodnocení: 66%

Zdroj foto/obálka: ektomorf.com

( 2 hlasů )

 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Renata Horová: „Vyrůstala jsem v rodině se psy…“

horova 200Občas potkáme na ulici pejska v pěkném oděvu, zjistíme, že jde o bezsrsté plemeno, o naháče. Renata Horová má hned dvě takové holky – Tao a Sofii. Jsou to američtí bezsrstí teriéři. Díky nim začala pátrat po historii plemene, které zatím není oficiál...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Nechte děti dělat pokusy

domaci laborator 200V nakladatelství Edika ve společnosti Albatros Media vyšla v září kniha Domácí laboratoř plná vzrušujících experimentů pro začínající vědce. Zaručeně se u nich také poučíte i pobavíte.

...

Divadlo

Zkrocení zlé ženy rozzářil neplánovaný ohňostroj

zkroceni zle zenyNa brněnském nádvoří hradu Špilberk se letos uskutečnil již třináctý ročník Letních shakespearovských slavností. Čtvrtou červencovou sobotu se hrálo představení Zkrocení zlé ženy, nejúspěšně...

Film

Cesty pánů Hanzelky a Zikmunda po světě

hanzelkazikmund perexV dobách, kdy československé televizní vysílání bylo teprve v plenkách a kdy informace o dění ve světě dostával divák především prostřednictvím filmu (a to jak díky cestopisným dokumentům, tak týdeníkům, uváděným před celovečer...