Kateřina Göttlichová singlem Družička uvádí debutové sólové album

Kateřina Göttlichová singlem Družička uvádí debutové sólové album

Tisk

Druzicka 200Zpěvačka, skladatelka a multiinstrumentalistka Kateřina Göttlichová se vydává na sólovou dráhu. Jedna ze zakladatelek cenami Anděl ověnčených BraAgas otevírá novou životní a hudební etapu singlem Družička z připravovaného alba s názvem Zimnice. Deska vyjde 26. listopadu u českého vydavatelství Indies Scope.

 Družička v sobě pojí kombinaci tradiční hudby a moderní elektroniky s textem slovanské lidové písně. Umělkyně tak starý příběh staví do kontrastu s dnešní společností. Folklórní autentičnost zachovává i využití akustiky nástrojů jako například nyckelharpy i při tvorbě perkusivních a ambientních ploch.

„Zaujala mne část textu skladby se slovy Hrávala jsem si já s černým orlem. Hned mě napadlo, co se za tím v té době schovávalo. Dívka, která úplně nezapadala, dělala hrdou, nakonec ostrouhala. Stejně však šla jinochovi za družičku. Synek si ji sice nemohl vzít, protože byla společensky nevhodná nebo jiná byla vhodnější, ale stejně se jí nedokázal úplně vzdát. Nakonec mu dala požehnání. Přemítám kolikrát se tohle opakovalo a ještě bude opakovat za všech kultur, dob a náboženství,“ říká o písni Kateřina Göttlichová.

Kompletní produkce včetně mixu a masteringu alba se chopil multiinstrumentalista a producent Jan Balcar. Mezi hudebníky, kteří se podíleli na nahrávání Zimnice, je například jazzový kontrabasista Petr Tichý. Jeho duo HLASkontraBAS se zpěvačkou Ridinou Ahmedovou bude zvláštním hostem na křtu alba v pražském Jazz Docku 13. února příštího roku.

„Ta písnička byla takový otloukánek desky. Spoluproducenti desky David Göttlich a Honza Balcar v ní moc velký potenciál neviděli, ale já se jí nechtěla pustit. Že to dotáhne až na singl, to mě na začátku toho procesu ale nenapadlo. Tímto albem si prostě plním sen. Nahrát a zahrát si svoje písničky. Vždycky jsem to odkládala na dobu až bude čas a nebude se s BraAgas tolik hrát. A pandemie mi k tomu dala opravdu dost prostoru,” doplňuje Göttlichová.

Kateřina Göttlichová je spolu s převážně ženskou kapelou BraAgas, která interpretuje lidovou hudbu od Španělska až po Balkán, držitelkou několika ocenění Anděl v žánrové kategorii world music. Jejich poslední album O ptácích a rybách se objevilo červnu 2018 na třetí příčce mezinárodního žebříčku World Music Charts Europe.

druzicka0

Artist: Kateřina Göttlichová
Skladba: Družička
Hudba: Kateřina Göttlichová / text: lidový
label: Indies Scope

Druzicka cover

Více informací:
Multilink singlu Družička: https://orcd.co/druzicka
Facebook: https://www.facebook.com/KaterinaGottl
Instagram: https://www.instagram.com/katerinagottlichova/
Web: http://katerinag.cz


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Destigmatizace u mě znamená, že budeme otevřeně mluvit o problémech, nikoliv sdělovat polopravdy

Edna NováEdna Nová v roce 2020 vydala prostřednictvím crowdfundingového nakladatelství Pointa svou knihu Ženy z Bohnic. Zajímavý rozhovor s Ednou o tom, co stálo za napsáním knihy, a co následovalo po něm, připravila Martina Čápová. 

...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Iluze paměti odkrývá falešné vzpomínky

iluze pameti200Pokud máte chuť se hodně zamyslet, upustit od všech tak zvaně ezoterických blábolů, a věříte výhradně vědě, sáhněte po knize Iluze paměti, která vám možná otevře oči. Když tomu všemu uvěříte…

 

 

 

...

Divadlo

Být za Husáka rebelujícím teenagerem nebylo vůbec lehké

200divRevolta jde obvykle ruku v ruce s mládím. Kdy jindy se má taky člověk plný ideálů a snů bouřit proti autoritám ve škole a doma, u kterých nenachází žádné pochopení. Studentka gymnázia Helena Součková, jejíž jedinou starostí kdysi dávno bylo, jestli jí ro...

Film

Nové štědrovečerní pohádce z dílny České televize nechybí humor ani laskavost

duchnadzlato 200Co by to bylo za vánoční svátky, kdyby v televizi neběželo velké množství pohádek. Vedle každoročně hojně reprízovaných a všemi generacemi milovaných pohádek, přichází Česká televize vždy s alespoň jednou novou pohádkou. Tentokrát se ...