Nick Cave & The Bad Seeds jsou prvními headlinery EXIT festivalu 2022

Nick Cave & The Bad Seeds jsou prvními headlinery EXIT festivalu 2022

Tisk

exit 200Legendární Nick Cave s kapelou The Bad Seeds jsou prvními potvrzenými headlinery pro 21. ročník EXIT festivalu. Ten se uskuteční od 7. do 10. července 2022 v unikátním areálu Petrovaradínské pevnosti v srbském městě Nový Sad. Díky úspěchu post-covidového ročníku v letošním létě se rozhodli organizátoři EXITu spustit tento týden také mimořádný předprodej vstupenek.

 

Jedna z nejoriginálnějších a nejvlivnějších kapel na světě vedená nejsilnější rockovou osobností posledních dekád vystoupí v pátek 8. července na hlavním pódiu festivalu. Po nezapomenutelné show The Cure z roku 2019 na EXITu bude v nastoleném festivalovém trendu rockových legend pokračovat Nick Cave. Jeho intenzivní koncerty nabité silnými emocemi a charismatem jsou vždy více než jen show a každý návštěvník si odnese životní zážitek.

Nick Cave se na EXITu představí již potřetí. Poprvé v roce 2011 to bylo s jeho projektem Grinderman. Druhá návštěva v roce 2013 nabídla koncert s jeho kapelou The Bad Seeds a obě vystoupení byla vždy nejintenzivnějším zážitkem celého festivalu.

exit nick cave

Nick Cave začal svou cestu s The Bad Seeds v roce 1983 po rozpadu kultovní kapely The Birthday Party, a vytvořil podle většiny hudebního světa jeden z nejvýraznějších fenoménů v éře post-punku a alternativního rocku od 80. let do současnosti. Za téměř čtyři desetiletí na scéně kapela vydala 17 studiových alb, mezi něž patří klenoty jako Henry’s Dream, krvavý soubor písní Murder Ballads, emotivní The Boatman’s Call nebo v roce 2019 vydané poslední dvojalbum Ghosteen, které bylo označeno jako nejlepší album toho roku většinou hudebních médií.

EXIT festival patří už dlouho mezi nejlepší evropské festivaly. Jeho výjimečnost podtrhuje i místo konání – unikátní Petrovaradínská pevnost, jedna z největších a nejkrásnějších evropských pevností z 18. století. Festival se koná na břehu Dunaje v Novém Sadu, 90 km od srbského hlavního města Bělehradu. EXIT je držitelem ceny Best Major Festival 2014 a 2017 European Festival Awards a mnoha dalších ocenění. Dvacátý ročník čtyřdenního festivalu EXIT 2021 se zapsal do historie jako první velký festival v Evropě, který se konal v době poznamenané pandemií Covidu-19. Denně prošlo branami festivalu v srbském Novém Sadu více než 40 tisíc milovníků hudby z více než 70 zemí. Velká část vystupujících umělců si na EXITu vychutnala návrat na koncertní pódia po více než rok a půl dlouhé pauze a nashromážděná energie z nich byla hmatatelná po celém festivalovém areálu.

Více informací: https://www.exitfest.org/


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Rozhovor

Bez knihy se mi špatně usíná, říká Bohdana Tučková

bohdana200Od malička mám rád knihy, knihkupectví a také knihovny, hlavně tu naši holešovskou Ale pravda je, že mám i jednu oblíbenou v Praze, kam rád tu a tam zajdu. Je to Knihovna na Vinohradech a líbí se mi tam z mnoha důvodů. Jednak je to velmi útulné prostř...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.


Literatura

Sochař duší – druhý případ restaurátorky Valentiny Saviové

altValentina Saviová, se kterou jsme řešili už Vasalisův paradox, je stálou členkou nadace Eliase Sterna, která odhaluje umělecké podvrhy. Mladá žena se opět dostane do víru událostí, v kterých jde o krk.

...

Divadlo

Inscenace Porcie Coughlanová je působivá svou magií, napětím a prvotřídním herectvím

Porcei 200Nejnovější titul, který uvedlo Městské divadlo Mladá Boleslav v pátek 16. června, přináší nejen magickou atmosféru, ale je i další pozoruhodný kamínek do žánrového záběru této scény. Chytré vedení a dramaturgie si všímá her i talentových tvůrců, kteř...

Film

Tereza Hirsch, režisérka, o které ví svět, ale u nás o ní skoro nikdo neví

TH perexTereza Hirsch je mladá a úspěšná režisérka, scenáristka a producentka. Narodila se německé matce a českému otci. Vyrůstala v Praze. Filmařinu studovala v Los Angeles: „Došlo k tomu v podstatě náhodou. Chtěla jsem si někam odjet odpočinout a zvítěz...